Sprzątanie dróg powiatowych położonych na terenie miasta Oleśnica w 2025 r.
Gmina Miasto Oleśnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00078663
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00078663/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-30 13:44
- Lokalizacja
- Oleśnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7543602e-d459-4568-a79a-da635692ae09
- Identyfikator
- 9111783004
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00078663 z dnia 2025-01-30 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Sprzątanie dróg powiatowych położonych na terenie miasta Oleśnica w 2025 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Oleśnica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934733
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek-Ratusz
1.5.2.) Miejscowość: Oleśnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-400
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@um.olesnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olesnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/10197351.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Sprzątanie dróg powiatowych położonych na terenie miasta Oleśnica w 2025 r.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7543602e-d459-4568-a79a-da635692ae09
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00078663
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-30
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00617378
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP/TP/10/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Sprzątanie dróg powiatowych położonych na terenie miasta Oleśnica w 2025 r.
1. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi:
1) sprzątanie pojazdem/zamiatarką do sprzątania mechanicznego dróg posiadającą funkcję pozwalającą na zamiatanie nawierzchni brukowanych/kostki wraz z funkcją pozostawiania materiału w szczelinach pomiędzy brukiem/kostką oraz ze szczotkami po obu stronach pojazdu co pozwoli na zamiatanie dróg jednokierunkowych bez konieczności jazdy w kierunku przeciwnym do kierunku ruchu,
2) sprzątanie ręczne polegające na zbieraniu śmieci oraz zamiataniu i usuwaniu zanieczyszczeń (m. in. piachu, liści i odchodów zwierzęcych, opakowania np. puszki, butelki, folie, kartony, papiery, w tym zerwane ulotki i plakaty, worki i reklamówki, kamienie, gałęzie oraz inne odpady niż wymienione):
a) parkingów, miejsc postojowych, zatok parkingowych i autobusowych oraz innych miejsc niedostępnych dla zamiatarki,
b) I strefy oczyszczania do godz. 800 rano w każdą sobotę oraz dni ustawowo wolne od pracy,
c) I strefy oczyszczania w okresie zimowym, jeżeli nie odbywa się sprzątanie mechaniczne dróg z powodu utrzymującego się śniegu lub temperatury poniżej 0ºC.
3) usuwanie zachwaszczenia i trawy z dróg (w tym również z krawężników, wysepek oraz z wszelkich innych powierzchni utwardzonych w pasach drogowych) wyszczególnionych w „Wykaz dróg powiatowych wraz z harmonogramem sprzątania”. Prace te należy prowadzić systematycznie nie dopuszczając do porastania traw i chwastów;
4) Zbieranie, transport i unieszkodliwianie zwłok zwierząt lub ich części z dróg powiatowych (jezdni, poboczy, placów, miejsc postojowych, zatok parkingowych i autobusowych) zlokalizowanych na terenie miasta Oleśnica, które musi się odbywać zgodnie z wymogami określanymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 1069/2009 z dnia 21 października 2009 r. określające przepisy sanitarne dotyczące produktów ubocznych pochodzenia zwierzęcego i produktów pochodnych, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi, i uchylające rozporządzenie (WE) nr 1774/2002 (rozporządzenie o produktach ubocznych pochodzenia zwierzęcego) (Dz.U. L 300 z 14.11.2009, s. 1);
5) Mechaniczne zmywanie jezdni przystosowanym do tego pojazdem/polewarką w okresie letnim (miesiące: czerwiec, lipiec, sierpień), w liczbie do 100 razy z częstotliwością dostosowaną do bieżących potrzeb.
2. Wszystkie drogi wyszczególnione w „Wykazie dróg powiatowych wraz z harmonogramem sprzątania” są objęte pracami wynikającymi z niniejszej umowy. Place, jezdnie, pobocza, miejsca postojowe, zatoki parkingowe i autobusowe są integralną częścią drogi.
I strefa oczyszczania - zamiatanie raz w tygodniu - długość dróg - 4 431m
II strefa oczyszczania - zamiatanie dwa razy w tygodniu - długość dróg - 24 431m
3. Wykonanie zamówienia w terminie od dnia zawarcia umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.01.2025 do 31.12.2025 r. W ofercie należy wycenić wykonanie zamówienia w powyżej określonym terminie (12 m-cy).
4.5.3.) Główny kod CPV: 90611000-3 - Usługi sprzątania ulic
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 150000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 198000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 150000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejska Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 930592064
7.3.3) Ulica: ul. 11 Listopada 17
7.3.4) Miejscowość: Oleśnica
7.3.5) Kod pocztowy: 56-400
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 150000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-01-30 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |