„Wymiana pokrycia dachowego nad istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie”
Zakład Komunalny w Śmiglu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00285814
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00285814/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-03 11:25
- Lokalizacja
- Śmigiel, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-25ab5ee8-f614-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 6981843266
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00285814 z dnia 2023-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Wymiana pokrycia dachowego nad istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zakład Komunalny w Śmiglu Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 366063617
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Harcmistrza Łukomskiego 19
1.5.2.) Miejscowość: Śmigiel
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-030
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.7.) Numer telefonu: 655270430
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zk-smigiel.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zk-smigiel.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-25ab5ee8-f614-11ed-9355-06954b8c6cb91.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Wymiana pokrycia dachowego nad istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25ab5ee8-f614-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00285814
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00229357
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZK/ZP/02/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 332041,90 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest wymiana pokrycia dachowego nad istniejącym budynkiem Szkoły Podstawowej im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie.
Na dachu należy wykonać następujące pace:
• Dokonać dokładnych oględzin fragmentów konstrukcji niedostępnych od strony strychu przed rozbiórką pokrycia (głównie końce krokwi i namurnic), w razie konieczności po uzgodnieniu z projektantem i inspektorem nadzoru Inwestorskiego, wykonać absolutnie niezbędne wymiany i naprawy.
Ewentualne elementy zniszczone, uszkodzone, należy naprawić metodami ciesielskimi przez uzupełnienie-flekowanie, wzmocnienie elementów poprzez nakładki drewniane i gwoździowanie. W przypadku stwierdzenia nadmiernego zużycia o dużym stopniu zniszczenia jakichkolwiek elementów konstrukcyjnych więźby dachowej, należy je wymienić na nowe, zachowując bezwzględnie pierwotne wymiary poszczególnych elementów.
• Elementy drewniane o mniejszym zniszczeniu i skorodowaniu należy oczyścić z nawarstwień i zniszczonej tkanki drzewnej poprzez ociosanie i oczyszczenie szczotkami drucianymi do zdrowego rdzenia.
• W związku z projektowanymi nowymi oknami połaciowymi, należy miejscowo wykonać wycinkę krokwi i wstawić dodatkowe krokwie i wymiany, zgodnie z częścią konstrukcyjną projektu.
• Zaimpregnować konstrukcję dachu i deskowania środkami przeciw owadom i grzybom domowym oraz zabezpieczającymi do I stopnia palności środkami przedstawionymi w projekcie budowlanym. Środek nakładać zgodnie z instrukcją producenta.
• Ułożyć folię paroprzepuszczalną o przepuszczalności pary wodnej min. 1 200 g/m³xh pod kontrłatami,
• Połacie dachu ocieplić wełną mineralną gr.30cm od wewnątrz pokrywając folią paroizlacyjną , a następnie od wewnątrz ułożyć płytę GKF 1x12,5 na ruszcie systemowym zgodnie z instrukcją producenta.
• dachy strome pokryć dachówką ceramiczną. Wymieniając pokrycie dachu na nowe należy zadbać o zachowanie jego stylu i wyglądu, jakim charakteryzowało się w czasach swojej świetności.
• Projektuje się wymianę istniejącego pokrycia dachu nad główną bryłą oraz nad wieżą z dachówki ceramicznej typu karpiówka półokrągła w kolorze naturalnej czerwieni. Dachówkę należy układać w koronkę.
Obróbki blacharskie.
Wykonać obróbki blacharskie gzymsów, blachą cynkowo-tytanową gr. 0,60mm w kolorze naturalnym.
Prace dekarskie wykonywać zgodnie ze sztuką budowlaną.
Zwrócić szczególną uwagę na szczelność połączenia poziomych obróbek blacharskich.
Zamontować system rynien okapowych o przekroju półokrągłym z blachy cynkowo-tytanowej o średnicy min.d=150mm wraz z nowymi uchwytami i z rurami spustowymi. Elementy orynowania malowane w kolorze elewacji.
Montaż instalacji odgromowej – wg opracowania branży elektrycznej.
Zwody należy wykonać jako poziome niskie pręty stalowe ocynkowane Ø8 mm, przy użyciu typowego osprzętu instalacyjnego dla dachów krytych dachówką.
Wszystkie elementy przewodzące znajdujące się na powierzchni lub pod powierzchnią dachu należy połączyć z najbliższym zwodem lub przewodem odprowadzającym w sposób bezpośredni. Dotyczy to między innymi blaszanych kominków wentylacyjnych, konstrukcji ław kominkowych, anten itp.
Wszystkie nie przewodzące elementy budowlane znajdujące się nad powierzchnią dachu, należy wyposażyć w zwody pionowe i połączyć z przewodami tworzącymi siatkę zwodów na powierzchni dachu. Metalowe elementy konstrukcyjne biegnące przy dolne krawędzi dachu tj. rynny, należy również połączyć zwodami.
Przewody odprowadzające należy wykonać drutem FeZn Ø8 mm, mocując je do ścian za pomocą śrub naciągowych. Połączenie instalacji odgromowej z uziemiającą należy wykonać przy pomocy zacisków kontrolnych.
Zaciski kontrolne umieścić na wysokości 1,80m w miejscach najmniej widocznych.
Po wykonaniu instalacji odgromowej należy wykonać pomiar połączeń części nadziemnej oraz rezystancji uziemienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 347000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 465528,35 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 347000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Michał Grygiel - Firma Ogólnobudowlana
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411557240
7.3.3) Ulica: Ujazdowo 8
7.3.4) Miejscowość: Włoszakowice
7.3.5) Kod pocztowy: 64-140
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 347000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |