Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała
Gmina Wisznia Mała
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00286061
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00286061/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-03 12:18
- Lokalizacja
- Wisznia Mała, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c98922d5-df62-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 9151603764
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00286061 z dnia 2023-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wisznia Mała
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934897
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wrocławska 9
1.5.2.) Miejscowość: Wisznia Mała
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-114
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: 71 3084800
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@wiszniamala.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wiszniamala.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c98922d5-df62-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00286061
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00026522/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Budowa oświetlenia na terenie gm. Wisznia Mała
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00185457
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała w miejscowości: Malin, Piotrkowiczki, Strzeszów, Wisznia Mała, Wysoki Kościół, Ozorowice, Kryniczno obejmująca :1). Malin ul. Miła w tym:
a) wykonanie linii kablowej kablem ziemnym YAKXS 4X35 mm2 - rów linii kablowej ok. 180 mb
b) montaż słupów stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 7 m - 3 szt.
c) montaż opraw ledowych - 3 szt.
d) montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm2
e) podłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
2). Piotrkowiczki ul. Dębowa, Sadowa, Wiśniowa w tym:
a) wykonanie linii kablowej kablem ziemnym YAKXS 4X35 mm2 - rów linii kablowej ok. 175 mb
b) ustawienie słupów stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 7 m bez wysięgnika - 2 szt.
c) montaż opraw ledowych - 2 szt.
d) montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm2
e) podłączenie zasilania do istniejącej SO gminnej
3). Strzeszów ul. Osiedlowa w tym:
a) montaż słupów stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 5 m z wysięgnikami długości 0,5- 2 szt.
b) montaż opraw ledowych - 2 szt.
c)montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm
d) podłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
Uwaga! Zamawiający informuje, że zamówienie nie obejmuje wykonania instalacji kablowej. Kabel został wykonany we wcześniejszym postępowaniu.
4). Wisznia Mała ul. Kwiatowa w tym:
a). montaż słupów aluminiowych anodowych okrągłych kolor inox o wysokości 6 m z wysięgnikami długości 0,5m - 2 szt.
b). montaż opraw ledowych - 2 szt.
c). montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm
d). odłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
5). Wysoki Kościół ul. Pierwoszowska w tym:
a). wykonanie linii kablowej kablem ziemnym YAKXS 4X35 mm2 - rów linii kablowej ok. 175 mb
b). montaż słupów aluminiowych anodowych okrągłych kolor inox o wysokości 8 m z wysięgnikami długości 1,5m - 3 szt.
c). montaż opraw ledowych - 3 szt.
d). montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm
e) podłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
6). Ozorowice ul. Młynarska w tym:
a). wykonanie linii kablowej kablem ziemnym YAKXS 4X35 mm2 - rów linii kablowej ok. 100 mb
b). montaż słupów stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 7 - 2 szt.
c). montaż opraw ledowych - 2 szt.
d). montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm
e). podłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
7). Kryniczno ul. Polna w tym:
a). wykonanie linii kablowej kablem ziemnym YAKXS 4X35 mm2 - rów linii kablowej ok. 135 mb
b). montaż słupów stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 8 m z wysięgnikiem o dl. 1m - 3 szt.
c. montaż opraw ledowych - 3 szt.
d) montaż bednarki uziemiającej o przekroju min 100 mm podłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
e). podłączenie zasilania do istniejącej lampy gminnej
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje poniższa dokumentacja:
A. Dokumentacja projektowa
1. Budowa oświetlenia w miejscowości Malin ul. Miła
a) Projekt budowlany: Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała w miejscowości Ligota Piękna ul. Miła opracowany Zie Energia Andrzej Bogacz wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 1374/21 z dnia 10.12.2021 r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
2. Budowa oświetlenia w miejscowości Piotrkowiczki ul. Dębowa, Sadowa, Wiśniowa
a) Projekt budowlany: Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała w miejscowości Piotrkowiczki ul. Klonowa, Wiśniowa, Sadowa, Dębowa opracowany Zie Energia Andrzej Bogacz wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 1354/21 z dnia 07.12.2021 r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
3. Budowa oświetlenia w miejscowości Strzeszów ul. Osiedlowa
a) Projekt budowlany: Oświetlenie drogowe w miejscowości Strzeszów ul. Osiedlowa i ul. Polna opracowany przez ZIE energia wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 891/16 z dnia 04.11.2016r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
4. Budowa oświetlenia w miejscowości Wisznia Mała ul. Kwiatowa
a) Projekt budowlany: Budowa oświetlenia drogowego na terenie Gminy Wisznia Mała w miejscowości Wisznia Mała ul. Kwiatowa opracowany przez: Elbud wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 251/17 z dnia 03.04.2017 r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego.
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
5. Budowa oświetlenia w miejscowości Wysoki Kościół ul. Pierwoszowska
a) Projekt budowlany: Sieć elektroenergetyczna w pasie drogowym wraz z elementami oświetlenia - oświetlenie drogowe ul. Pierwoszowska w miejscowości Wysoki Kościół opracowany przez Biuro Projektowe "WP ProjektP Przemysław Woch wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 130/21 z dnia 12.02.2021 r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
6. Budowa oświetlenia w miejscowości Ozorowice ul. Młynarska
a) Projekt budowlany: Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia Mała w miejscowości Ozorowice ul. Młynarska opracowany Zie Energia Andrzej Bogacz wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 52/22 z dnia 21.01.2022 r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
7. Budowa oświetlenia w miejscowości Kryniczno ul. Polna
a) Projekt budowlany: Sieć elektroenergetyczna w pasie drogowym wraz z elementami oświetlenia - oświetlenie drogowe w miejscowości Kryniczno ul. Polna opracowany przez Biuro Projektowe Eco Energy Poland sp. z o.o. wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 215/21 z dnia 03.03.2021r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b) Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
B. Specyfikacja istotnych warunków zamówienia (SWZ)
C. Zakresy rzeczowe robót dla każdego projektu
D. Specyfikacja drogowej oprawy LED
E. Wzór książki obiektu
F. Przedmiary robót
Uwaga!!!!
Załączony przedmiary robót służy jako materiał pomocniczy, w celu zapoznania się Wykonawcy z charakterem przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien sprawdzić ilości i charakter prac oraz dokonać wyceny prac, opisanych w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót, zgodnie z własnym rozpoznaniem przedmiotu zamówienia. W przypadku rozbieżności pomiędzy projektem budowlanym a przedmiarem robót Zamawiający za właściwe uzna zakres robót oraz ich ilości zawarte w projekcie budowlano - wykonawczym
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
4.5.5.) Wartość części: 105000 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1 Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn: " Budiwa oświetlenia drogowego- typu solarnego w miejscowości Pierwoszów gm. Wisznia Mała" obejmujących:a) ustawienie słupów stalowych ocynkowanych okrągłych o wysokości 9 m bez wysięgnika - 7 szt. (słupy przystosowane do przeniesienia obciążenia od lampy solarnej wraz z panelem fotowoltaicznym).
b)montaż oprawy solarnej z panelem fotowoltaicznym - 7 szt.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje poniższa dokumentacja:
A.Dokumentacja projektowa
a) Projekt budowlany: Budowa oświetlenia drogowego na terenie gminy Wisznia ała w miejscowości Piotrkowiczki opracowany przez ELEKTROBOR wraz z Decyzją pozwolenia na budowę Nr 1015/19 z dnia 11.12.2015 r. wydaną przez Starostę Trzebnickiego
b)Projekt wykonawczy
c) Specyfikacje techniczne
B.Specyfikacja warunków zamówienia (SWZ)
C.Zakresy rzeczowe robót dla każdego projektu -
D.Przedmiary robót -
Uwaga!!!!
Załączony przedmiary robót służy jako materiał pomocniczy, w celu zapoznania się Wykonawcy z charakterem przedmiotu zamówienia. Wykonawca powinien sprawdzić ilości i charakter prac oraz dokonać wyceny prac, opisanych w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.5.) Wartość części: 50000 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu do Zamawiającego wpłynęły: na zadanie nr 1- 6 ofert, a na zadanie nr 2: 3 oferty. Wszystkie oferty przekraczały kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Oferty najkorzystniejsze dla których Zamawiający zamierzał zwiększyć kwotę zamówienia podlegały odrzuceniu.
W trakcie badania i oceny ofert stwierdzono, że oferta najkorzystniejsza dla zadanie nr 1 zawiera rażąco niską cenę. W związku z powyższym Zmawiający wezwał Wykonawcę: Zakład Instalacji Elektrycznych Kilowat Leszek Stęplowski z siedz. 55-100 Trzebnica ul. Młynarska 28 do złożenia wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny w tym: dostarczenie kosztorysu ofertowego sporządzonego metodą szczegółową oraz dokumentów potwierdzających spełnienie przez oferowane oprawy parametrów określonych w SWZ oraz sposobu wyszacowania oferty. Wykonawca w odpowiedzi na pismo oświadczył, że kwota oferty wynika z wyjątkowo korzystnych ofert na materiał oraz niewielką odległość siedziby od miejsca wykonywania robót. Ponadto Wykonawca dołączył karty katalogowe i certyfikaty na słupy, oprawy oraz kosztorys ofertowy sporządzony metodą uproszczoną. Podczas dostarczonych dokumentów Zamawiający stwierdził, że Wykonawca nie wykazał, że cena ofert nie jest rażąco niska. Ze względu na przedstawienie kosztorysu ofertowego sporządzonego metoda uproszczoną Zamawiający nie jest w stanie zweryfikować zastosowanych cen jednostkowych materiałów oraz sprawdzenia, czy stawka roboczogodziny odpowiada przepisom dotyczącym minimalnej stawki ustalonej na podstawie ustawy z dnia 10 października 20202r o minimalnym wynagrodzeniu o pracę. Ponadto z przesłanych dokumentów wynika, ze oferowane oprawy nie spełniają wymogów stawianych przez Zamawiającego m.in. w zakresie możliwości regulacji konta montażu oprawy oraz okresu gwarancji udzielonej przez producenta lamp. Zgodnie z przedstawionymi dokumentami okres gwarancji producenta wynosi 5 lat, przy wymaganym przez Zamawiającego min. 10 –letniego okresu gwarancji. Natomiast możliwość regulacji wynosi od -90 do +15o przy wymaganym od 0o do +20o.
W związku z powyższym na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 5 i 8 ustawy odrzucił przedmiotową ofertę z uwagi, że zawiera rażąco niską cenę oraz jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu do Zamawiającego wpłynęły: na zadanie nr 1- 6 ofert, a na zadanie nr 2: 3 oferty. Wszystkie oferty przekraczały kwotę jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zadania. Oferty najkorzystniejsze dla których Zamawiający zamierzał zwiększyć kwotę zamówienia podlegały odrzuceniu. Oferta Wykonawcy najkorzystniejszego dla zadania nr 2 : Pro-invest Joanna Figlak z siedz. 46-100 Namysłów ul. B. Chrobrego 5/3 została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 12 ustawy tj. wykonawca nie wyraził pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie.
| 2023-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |