Budowa platformy pionowej zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
Gmina Miasto Świdnica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00287291
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00287291/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-04 08:31
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-205d722c-044a-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8840024797
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00287291 z dnia 2023-07-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa platformy pionowej zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica
1.3.) Oddział zamawiającego: Prezydent Miasta Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 49
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00
1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/um_swidnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa platformy pionowej zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-205d722c-044a-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00287291
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044490/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Przebudowa schodów w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy – etap II
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 REACT UE – „Świdnica dla Ukrainy – dostosowanie do potrzeb infrastruktury społecznej i edukacyjnej”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00249155
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-61/VI/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 61030,02 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje budowę platformy pionowej zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy w ramach zadania pn.: „Przebudowa schodów w Szkole Podstawowej nr 4 w Świdnicy - etap II.”
2. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa sporządzona przez „INVENT” Pracownię Projektowo-Wykonawczą mgr inż. Jacek Krawczyński z siedzibą przy ulicy Spółdzielczej 11/4 w Świdnicy.
3. Zakres prac:
- roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni,
- roboty konstrukcyjne - fundament,
- dostawa i montaż platformy pionowej dla osób z niepełnosprawnościami,
- podłączenie platformy do sieci elektrycznej,
- prace brukarskie związane z budowa podjazdu do windy.
4. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych zgodnie z wiedzą techniczną, decyzją nr 321/2023 z dnia 08.05.2023 r. zatwierdzającą projekt architektoniczno-budowlany. Dokumentacja w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Przetargów i Inwestycji Miejskich – pok. 109.
5. Przedmiot zamówienia zlokalizowany jest w budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy, ul. Marcinkowskiego 4/6, w obrębie geodezyjnym 0001 Osiedle Młodych , na działce nr 357.
W związku z tym, iż teren budowy znajduje się przed budynkiem szkoły należy zachować szczególną ostrożność na uczęszczające do szkoły dzieci.
6. Przedmiot zamówienia będzie współfinansowany ze środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 REACT UE – „Świdnica dla Ukrainy – dostosowanie do potrzeb infrastruktury społecznej i edukacyjnej”.
Załączone do dokumentacji projektowej przedmiary robót nie stanowią opisu przedmiotu zamówienia. Przedmiary robót stanowią formę informacyjną w zakresie ilości oraz technologii wykonywanych robót i są wyłącznie materiałem pomocniczym. Kalkulacja Wykonawcy winna stanowić wycenę kompletu robót niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia. Przedmiarów nie należy wypełniać ani załączać do oferty.
8. Wykonawca zobowiązuje się wykonać roboty budowlane, które nie zostały wyszczególnione w przedmiarze, a są konieczne do realizacji przedmiotu umowy zgodnie z dokumentacją projektową oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności ustawą Prawo Budowlane (Dz. U. z 2023 r. poz. 682 ) oraz rozporządzeniami powiązanymi.
9. Zamawiający dopuszcza możliwość wystąpienia w trakcie realizacji przedmiotu umowy konieczności wykonania robót zamiennych w stosunku do przewidzianych dokumentacją projektową w sytuacji, gdy wykonanie tych robót będzie niezbędne do prawidłowego, tj. zgodnego z zasadami wiedzy technicznej i obowiązującymi na dzień odbioru robót przepisami, wykonania przedmiotu umowy określonego w niniejszym rozdziale.
Gwarancja
1) Wykonawca udziela Zamawiającemu gwarancji jakości i rękojmi za wady na wykonane roboty stanowiące przedmiot umowy zgodnie ze złożoną ofertą.
2) Szczegółowe warunki gwarancji o treści zgodnej z załącznikiem nr 1 do umowy, Wykonawca wyda Zamawiającemu w dniu odbioru końcowego robót.
3) Bieg okresu gwarancji rozpoczyna się:
a) w dniu następnym, licząc od daty potwierdzenia usunięcia wad stwierdzonych przy odbiorze końcowym przedmiotu umowy,
b) w przypadku nie stwierdzenia wad przy odbiorze końcowym przedmiotu umowy - w dniu następnym po odbiorze końcowym przedmiotu umowy.
4) Minimalny okres gwarancji za wykonane roboty budowlane, który Wykonawca musi udzielić Zamawiającemu wynosi 36 miesięcy.
5) Okres gwarancji na wyroby gotowe przyjmuje się według okresu gwarantowanego przez Producenta, ale nie krótszy niż 36 miesięcy.
6) Odpowiedzialność Wykonawcy z tytułu rękojmi za wady zgodnie z art. 558 § 1 KC zostanie rozszerzona poprzez wydłużenie okresu rękojmi aż do upływu okresu gwarancji jakości udzielonej przez Wykonawcę.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45313100-5 - Instalowanie wind
45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego nr P-61/VI/23 pn. „Budowa platformy pionowej zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Świdnicy” - prowadzone w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710) - dalej p.z.p., zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 p.z.p. tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty”.Uzasadnienie
Zamawiający w postępowaniu o udzielenie zamówienia jw. wyznaczył termin składania ofert do dnia 26-06-2023 r. do godziny 09:00. W wyznaczonym terminie do Zamawiającego nie wpłynęła żadna oferta.
W związku z powyższym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.
| 2023-07-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |