Budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Nowa Wieś, dz. 221 – Etap II oraz budowa oświetlenia drogowego w Domaszkowie, ul. Polna dz. nr 335 - Etap I

URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00287918
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00287918/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-04 10:49
Lokalizacja
Międzylesie, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ff72fa30-f3c7-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
8811387907
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychUliczne słupy oświetlenioweInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoLampy i oprawy oświetleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00287918 z dnia 2023-07-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Nowa Wieś, dz. 221 – Etap II oraz budowa oświetlenia drogowego w Domaszkowie, ul. Polna dz. nr 335 - Etap I

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: URZĄD MIASTA I GMINY W MIĘDZYLESIU

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000530620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Wolności 1

1.5.2.) Miejscowość: Międzylesie

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-530

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@miedzylesie.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miedzylesie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/miedzylesie

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Nowa Wieś, dz. 221 – Etap II oraz budowa oświetlenia drogowego w Domaszkowie, ul. Polna dz. nr 335 - Etap I

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ff72fa30-f3c7-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00287918

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037046/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.14 Budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Nowa Wieś, dz. 221 – Etap II oraz budowa oświetlenia drogowego w Domaszkowie, ul. Polna dz. nr 335 - Etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00217649

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ITiG.271.7.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest budowa linii oświetlenia drogowego przy ulicy Polnej w miejscowości Domaszków – ETAP I oraz budowa oświetlenia drogowego w miejscowości Nowa Wieś na dz. nr. 221. Inwestorem zadania i zarządcą dróg jest Gmina Międzylesie.
2. Domaszków ul. Polna - ETAP I
Teren przy którym planowania jest inwestycja jest częścią gminnej drogi publicznej nr 119957 w Domaszkowie, która łączy się z drogą krajową nr 33 i drogą powiatową nr 3269D. Droga na obszarze inwestycji biegnie po działce nr 335 i posiada na całej długości nawierzchnię asfaltową. Projekt docelowy przewiduje oświetlenie drogi na całym odcinku poprzez umieszczenie 78 punktów oświetleniowych. Ze względu na duży zakres rzeczowy inwestycji planuje się ją wykonać w kilku etapach. Aktualnie realizowany będzie I Etap inwestycji, który przewiduje posadowienie 8 słupów oświetlenia drogowego wraz z szafą oświetlenia ulicznego.
Projektuje się zastosować słupy oświetleniowe stalowe proste, sześciokątne, ocynkowane w kolorze naturalnym o wysokości 8m. Słupy oświetleniowe posadowione zostaną w oparciu o fundament betonowy prefabrykowany typu F-150. Oprawy umieszczone są na wysięgniku 1,5m o kącie 15o i średnicy 60mm. Na posadowionych słupach projektuje się zabudować oprawy oświetleniowe LED o parametrach nie gorszych jak: 76W 9100lm, IP66, barwa światła 4000K. Zasilanie linii oświetleniowej z szafki oświetlenia drogowego zlokalizowanej przy granicy działki nr 352.
Załącznikiem ukazującym obszar i zakres prowadzenia robót, szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne całości inwestycji jest Załącznik nr 8 do SWZ - Projekt budowlany. Załącznikiem ukazującym obszar i zakres prowadzenia robót dla ETAPU I jest Załącznik nr 9 do SWZ - PZT ETAP I. Szczegółowy zakres rzeczowy i ilościowy robót określa Przedmiar Robót stanowiący Załącznik nr 10 do SWZ - Przedmiar. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do określenia ceny wykonania zamówienia i powinien być zweryfikowany pod względem zgodności ze stanem faktycznym przez Wykonawcę podczas wizji w terenie. Opis sposobu wykonania i odbioru robót zawiera Specyfikacja Techniczna Wykonania i Obioru Robót (STWiOR) – Załącznik nr 11 do SWZ - STWiOR.

3. Budowa oświetlenia ulicznego w Nowej Wsi dz. 221 – ETAP II
Teren przy którym planowania jest inwestycja jest gminną publiczną nr 119972D. Droga biegnie po dz. nr 221, rozpoczyna się od skrzyżowania z drogą powiatową nr 3269D i stanowi dojazd do budynków i terenów leśnych w miejscowości Nowa Wieś. Droga posiada nawierzchnię asfaltową, pobocze drogi nie jest utwardzone. W chwili obecnej droga na odcinku objętym projektem jest częściowo oświetlona. Aktualnie będzie realizowany ostatni II ETAP.
II Etap inwestycji przewiduje posadowienie 8 słupów oświetlenia drogowego wraz z wysięgnikami i montaż 9 opraw oświetleniowych LED. Projektuje się zastosować słupy oświetleniowe stalowe proste, sześciokątne, ocynkowane w kolorze naturalnym o wysokości punktu świetlnego 8 m. Słupy oświetleniowe posadowione zostaną w oparciu o fundament betonowy prefabrykowany. Na posadowionych słupach projektuje się umieścić oprawy oświetleniowe LED o parametrach: moc minimalna 35W, strumień świetlny min 3220 lm, IP66, barwa światła 4000K. Zasilanie linii oświetleniowej z istniejącej linii zasilania.
Załącznikiem ukazującym obszar i zakres prowadzenia robót, szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne jest Załącznik nr 12 do SWZ - Projekt budowlany. Załącznikiem ukazującym obszar i zakres prowadzenia robót dla ETAPU II jest Załącznik nr 13 do SWZ - PZT ETAP I. Szczegółowy zakres rzeczowy i ilościowy robót określa Przedmiar Robót stanowiący Załącznik nr 14 do SWZ - Przedmiar. Przedmiar robót jest materiałem pomocniczym do określenia ceny wykonania zamówienia i powinien być zweryfikowany pod względem zgodności ze stanem faktycznym przez Wykonawcę podczas wizji w terenie. Opis sposobu wykonania i odbioru robót zawiera Specyfikacja Techniczna Wykonania i Obioru Robót (STWiOR) – Załącznik nr 15 do SWZ - STWiOR.

4. Wszystkie wyszczególnione w przedmiarach, opisach, specyfikacjach technicznych , itp. nazwy własne urządzeń, materiałów są podane do określenia standardu oraz właściwości technicznych i należy je traktować pomocniczo w procesie przygotowania oferty. Należy przyjąć, że we wszystkich takich przypadkach wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważny”. Zastosowane przez Wykonawcę urządzenia, materiały do realizacji przedmiotu zamówienia nie mogą jednak posiadać parametrów technicznych i właściwości gorszych niż wyszczególnione w dokumentach przetargowych. Przystąpienie do wykonywania przedmiotu zamówienia rozpocznie się po wdrożeniu zmian w organizacji ruchu na obszarze drogi objętym robotami budowlanymi. W okresie wyłączenia przedmiotowego odcinka z ruchu, na każdym etapie prowadzonych prac, należy zapewnić dojazd do przyległych nieruchomości bądź dróg bocznych do nich prowadzących.
Wykonawca jest odpowiedzialny za prowadzenie robót zgodnie z umową i
dokumentacją projektową oraz za jakość zastosowanych materiałów. Prace montażowe
powinny być wykonywane przez przeszkolonych i wykwalifikowanych pracowników
zgodnie z zasadami wiedzy technicznej oraz z wymaganiami obowiązujących przepisów i
norm.
Przed rozpoczęciem robót instalacyjnych wykonawca powinien się zapoznać z
miejscem gdzie będą prowadzone roboty oraz odpowiednio przygotować front robót.
Naprawa wszelkich uszkodzeń instalacji i elementów budowlanych jakie wystąpią podczas
realizacji zadania, spowodowana działaniami wykonawcy, nastąpi jego staraniem i na jego
koszt. Wykonawca dostarczy i będzie utrzymywał na budowie wyposażenie konieczne dla
zapewnienia bezpieczeństwa życia i zdrowia zatrudnionego personelu. Ze szczególną
ostrożnością należy wykonywać prace na wysokości oraz w pobliżu urządzeń i instalacji
elektroenergetycznych będących pod napięciem.

5. Przedmiotowe środki dowodowe.
5.1. Zamawiający żąda, by wykonawca złożył wraz z ofertą następujące przedmiotowe środki dowodowe:
- Karty techniczne opraw ulicznych dla lamp w Domaszkowie i Nowej Wsi.
5.2. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowego środka dowodowego, jeżeli Wykonawca go nie złożył bądź złożony przedmiotowy środek dowodowy jest niekompletny.
5.3. Uzupełnienia nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
5.4. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający na podstawie art. 260 ust. 1 i ust. 2 w związku z art. 226 ust. 1 pkt. 5 i pkt. 8 i art. 255 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1710 ze zm.), zawiadamia, o odrzuceniu ofert i unieważnieniu postępowania.
Uzasadnienie prawne i faktyczne:
1. Oferta nr 1 odrzucona na podstawie art. 224 ust. 6 oraz art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1129 ze. zm.)
2. Oferta nr 2 odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze. zm.) – w związku z niezgodnością jej treści z warunkami zamówienia.
3. Oferta nr 3 odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze. zm.) – w związku z niezgodnością jej treści z warunkami zamówienia.
4. Oferta nr 4 odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze. zm.) – w związku z niezgodnością jej treści z warunkami zamówienia.

Mając powyższe na uwadze Zamawiający na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 ze. zm.) unieważnia postepowanie.
Uzasadnienie
Zgodnie z art. 255 pkt. 2) ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający unieważnił postępowanie ponieważ, wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 116358 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 192500 PLN

2023-07-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane