Przebudowa dróg powiatowych nr 1767S i 1776S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec

Powiat Zawierciański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00288328
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00288328/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-04 12:07
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0da9728f-011a-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6492296830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówInstalowanie znaków drogowychWymiana nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni ulicRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00288328 z dnia 2023-07-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg powiatowych nr 1767S i 1776S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 34

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/765868

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg powiatowych nr 1767S i 1776S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0da9728f-011a-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00288328

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00050433/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00245358

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0016/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i realizacja (wykonanie) robót budowlanych związanych z przebudową i rozbudową dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S, w ramach zadania pod nazwą: „Przebudowa dróg powiatowych nr 1767 S i 1776 S w miejscowościach Wólka Ołudzka, Jeziorowice, Otola, Wola Libertowska i Żarnowiec” - w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
2. Zakres przedmiotu zamówienia został podzielony na dwa Etapy:
1/ ETAP I - faza prac projektowych, która obejmuje w szczególności, sporządzenie na podstawie Programu Funkcjonalno-Użytkowego, dalej: PFU, kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej dla niniejszej inwestycji wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych na jej realizację, tj. pozwolenia na budowę, skutecznego zgłoszenia robót budowlanych objętych niniejszą umową zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej w trybie ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych (zwanej dalej: ZRID) – jeżeli będzie wymagana;
2/ ETAP II - faza wykonawcza – tj. wykonanie robót budowlanych opisanych sporządzoną dokumentacją projektową oraz STWiORB, polegających na przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 1776 S: od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1777 S do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1767 S oraz przebudowie odcinka drogi powiatowej nr 1767 S: od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1776 S do ronda w miejscowości Żarnowiec (dowiązanie do istniejącej nawierzchni drogowej przed wlotem na rondo) wraz z wykonaniem utwardzonego pobocza, ciągów pieszych, wykonaniem odwodnienia za pomocą kanalizacji deszczowej, wykonaniem profilowania i oczyszczenia istniejących rowów odwadniających, wycinką kolidujących drzew.
3. Parametry projektowe:
1/ Kategoria drogi publicznej – powiatowe 1767 S i 1776 S;
2/ Szerokość jezdni dostosowana do istniejących krawędzi od 5,50 do 6,50 m;
3/ Klasa techniczna drogi Z (zbiorcza);
4/ Konstrukcję nawierzchni należy przewidzieć dla kategorii ruchu KR3 (warstwa podbudowy zasadniczej z betonu asfaltowego AC 22P o grubości 7 cm po zagęszczeniu o pow. 78 200,00 m2, warstwa wiążąca AC 16W o grubości 5 cm po zagęszczeniu o pow. 78 200,00 m2 i warstwa ścieralna AC 11S o grubości 4 cm po zagęszczeniu o pow. 78 200,00 m2);
5/ Dopuszczalne obciążenie 115 kN na oś.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia opisuje załączony do postępowania Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU) stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ. Opis oraz sposób realizacji przedmiotowego zamówienia określają również Projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik nr 7 do SWZ.
5. Ubezpieczenie: Wykonawca w całym okresie realizacji przedmiotu zamówienia (od dnia podpisania umowy do dnia odbioru końcowego) musi posiadać aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej (OC) w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia, na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000,00 zł (słownie: pięć milionów złotych 00/100) wyrażoną w złotych polskich [PLN] lub dla walut obcych w wysokości równoważnej, przeliczonej według średniego kursu złotego w stosunku do walut obcych ogłoszonego przez NBP na ostatni dzień roboczy poprzedzający dzień zawarcia umowy. Wykonawca będzie zobowiązany do przedłożenia stosownego dokumentu w tym zakresie przed podpisaniem umowy, zgodnie z zapisami Rozdz. XXI ust. 3 pkt 1 SWZ.
6. Rozwiązania równoważne:
1/ jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenia, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych opisanym, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych itp.
2/ Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy PZP Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego (w zakresie norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy PZP) jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104–107, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania Zamawiającego określone w opisie przedmiotu zamówienia.
3/ W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 u s t. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
7. Gwarancja: Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia minimum 60 miesięcznego okresu gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia. Okres gwarancji stanowi poza cenowe kryterium oceny ofert. Sposób oceny ofert w tym kryterium opisano szczegółowo w rozdziale XX SWZ.
8. Wykonawca w cenie kontraktowej uwzględni cały niezbędny personel do bezproblemowej realizacji inwestycji.
9. Zamawiający informuje, iż opis przedmiotu zamówienia został sporządzony zgodnie z postanowieniami art. 100 ust. 1 ustawy PZP, tj. z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
10. Elektromobilność: Zamawiający wymaga od Wykonawcy także Podwykonawcy lub dalszego Podwykonawcy zapewnienia do realizacji przedmiotowego zamówienia pojazdów zgodnie z przepisami ustawy z dnia 11 stycznia 2018r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Wymóg ten będzie podlegał uprawnieniu Zamawiającego do czynności kontrolnych wobec Wykonawcy. Najpóźniej w dniu przekazania terenu budowy Wykonawca przedłoży Zamawiającemu oświadczenie o dostosowaniu floty pojazdów samochodowych użytkowanych do realizacji niniejszego zamówienia do ww. Ustawy. (Oświadczenie należy złożyć zgodnie ze wzorem Załącznika nr 3 do Projektowanych postanowień umowy stanowiących Załącznik nr 7 do SWZ). Powyższe oświadczenie Wykonawca będzie zobowiązany złożyć również wraz z fakturą VAT (każdą) oraz w każdym przypadku konieczności aktualizacji informacji przekazanych Zamawiającemu w oświadczeniu wstępnym (przed przekazaniem placu budowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233251-3 - Wymiana nawierzchni

45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

I. Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania
W wyznaczonym terminie, tj. w dniu 19-06-2023 r. o godz. 10.05 zostały otwarte następujące oferty (termin składania ofert wyznaczono na dzień 19-06-2023 r. do godz. 10.00):
OFERTA nr 1: Hucz Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k.
ul. Częstochowska 14, 42-283 Boronów
NIP: 5751885237
zaoferowana cena brutto: 32 278 275,00 zł
OFERTA nr 2: P.U.H. „DOMAX” Arkadiusz Mika
ul. Grabińska 8, 42-283 Boronów
NIP: 5751383487
zaoferowana cena brutto: 32 867 137,50 zł
Zgodnie z otrzymanym wnioskiem o przeprowadzenie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, Zamawiający – Powiat Zawierciański, na sfinansowanie zamówienia przeznaczył kwotę: 24 115 000,00 PLN brutto. Komisja przetargowa zwróciła się do Zamawiającego o udzielenie pisemnej informacji, czy kwota zabezpieczona na realizację niniejszego zadania zostanie zwiększona do kwoty wskazanej w ofercie z najniższą ceną, która została najwyżej oceniona. W odpowiedzi, Zamawiający poinformował, iż nie będzie możliwe zwiększenie tej kwoty do najniższej ceny.
Wobec powyższego została spełniona przesłanka do unieważnienia postępowania wskazana w art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
II. Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
2023-07-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane