Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody oraz budowa oczyszczalni ścieków dla budynku gminnego w miejscowości Gruszczyce

GMINA BŁASZKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00291489
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00291489/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-05 14:04
Lokalizacja
Błaszki, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-df9ecbbd-efd2-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
8272261397
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejModernizacja zakładów

Wykonawcy

2 przyznane

TOMASZ BIAŁASPleszew, PL · lot 0
309 800 PLN
AUTOMATYK ZBIERSK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZbiersk, PL · lot 1
4 843 863 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00291489 z dnia 2023-07-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody oraz budowa oczyszczalni ścieków dla budynku gminnego w miejscowości Gruszczyce

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BŁASZKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934358

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: pl. Niepodległości 13

1.5.2.) Miejscowość: Błaszki

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-235

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@blaszki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.blaszki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zamowienia.blaszki.pl/procurements/48/procurement

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody oraz budowa oczyszczalni ścieków dla budynku gminnego w miejscowości Gruszczyce

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df9ecbbd-efd2-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00291489

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00520910/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Przebudowa i rozbudowa SUW oraz budowa oczyszczalni ścieków dla budynku gminnego w miejscowości Gruszczyce

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie współfinansowane jest ze środków PROW na lata 2014-2020 w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00211342

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIZ.271.23.23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz budowa oczyszczalni ścieków przy budynku przedszkola w m-ci Gruszczyce w Gminie Błaszki. Planuje się oczyszczalnię pracującą w technologii obrotowych złóż biologicznych. W ogólnym ujęciu zamówienie obejmuje:
• Wykonanie i zatwierdzenie przez Zamawiającego koncepcji rozwiązań technologicznych, budowlanych i elektrycznych w zakresie budowy oczyszczalni ścieków,
• wykonanie operatu wodnoprawnego i uzyskanie pozwolenia wodnoprawnego na odprowadzanie ścieków oczyszczonych wraz z wodami opadowymi i roztopowymi istniejącym kanałem do rowu melioracyjnego
• pozyskanie decyzji celu publicznego lub wypisu i wyrysu z planu zagospodarowania gminy
• pozyskanie map do celów projektowych
• wykonanie opinii o warunkach gruntowo – wodnych
• sporządzenie projektu zagospodarowania oraz projektu architektoniczno budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów : opinii , zgód , uzgodnień i pozwoleń.
- zakres projektu:
a) zagospodarowanie terenu oczyszczalni ścieków
b) część technologiczna i instalacyjna
c) część budowlana i konstrukcyjna
d) część elektryczna
e) automatyka i sterowanie w tym dla pompowni na terenie oczyszczalni.
f) drogi , utwardzenie terenu oraz jego ukształtowanie i ogrodzenie
• sporządzenie projektów technicznych dla zakresu j . w.
• wykonanie robót budowlanych wraz z wszelkimi dostawami na podstawie powyższych projektów
• przeprowadzenie prób i badań wymaganych dla sieci i obiektów , przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem wybudowanych sieci i obiektów w użytkowanie wraz z opracowaniem projektu technicznego.
• wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej podwykonawczej
• pozyskanie w imieniu Inwestora pozwolenia na użytkowanie obiektu lub zgłoszenie zakończenia robót.
• ubezpieczenie budowy z tytułu :
- zniszczenia wykonanych robót i materiałów podczas budowy
- zniszczenia własności prywatnej osób trzecich spowodowanego działaniami lub niedopatrzeniami wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252127-4 - Roboty budowlane w zakresie oczyszczalni ścieków

4.5.5.) Wartość części: 226000,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część 2 zamówienia: przebudowa i rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Gruszczycach
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego polegającego na:
• budowie nowego ujęcia wody na bazie studni nr 4, na działce nr 283 obręb Gruszczyce
• budowie rurociągu wody surowej, łączącego studnię nr 4 ze stacją uzdatniania wody w Gruszczycach
• przebudowie istniejącej SUW w Gruszczycach.

5.7. Szczegółowo zakres zamówienia dla każdej części zamówienia określają Programy Funkcjonalno – Użytkowe stanowiące załączniki do SWZ.
5.8. Minimalny okres gwarancji na roboty objęte przedmiotem zamówienia dla każdej części wynosi 36 miesięcy, maksymalny okres gwarancji 60 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu końcowego. Długość okresu gwarancji stanowi kryterium oceny ofert.
5.9. Przedmiot umowy musi byś wykonany zgodnie z obowiązującymi przepisami, normami, warunkami technicznymi i sztuką budowlaną, przepisami bhp, ppoż. oraz wymogami niniejszej SWZ.
5.10. Prace będące przedmiotem zamówienia wykonane muszą być przy użyciu materiałów i urządzeń własnych.
5.11. W przypadku określenia w PFU nazw własnych wyrobów, producentów, oznaczeń handlowych itp. należy traktować je jako przykładowe i zastosować materiały równoważne o parametrach nie gorszych niż określone w PFU, pod warunkiem zachowania wszystkich parametrów technicznych, jakościowych i funkcjonalnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

45259900-6 - Modernizacja zakładów

4.5.5.) Wartość części: 3518400,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 309800,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 309800,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 309800,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PHU ECO- PLAST Tomasz Białas

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6171421800

7.3.3) Ulica: ul. Zachodnia 34

7.3.4) Miejscowość: Pleszew

7.3.5) Kod pocztowy: 63-300

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 309800,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4843863,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4843863,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4843863,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AUTOMATYK ZBIERSK spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9681005048

7.3.3) Ulica: Zbiersk Cukrownia 68/2

7.3.4) Miejscowość: Zbiersk

7.3.5) Kod pocztowy: 62-830

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Roboty zlecone podwykonawcom - roboty żelbetowe
Podwykonawca: EBG PROJEKT Sp. z o.o.
ul. Szkolna 37
62-571 Stare Miasto
NIP 6652990865

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-05

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4843863,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-03-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-07-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane