Zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego
Ochotnicza Straż Pożarna w Rostkowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00080480
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00080480/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-01-31 07:54
- Lokalizacja
- Rostkowo, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b508c108-b8d6-4945-917c-2bc2b5fb67c2
- Identyfikator
- 5661645475
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00080480 z dnia 2025-01-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Ochotnicza Straż Pożarna w Rostkowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130035590
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rostkowo
1.5.2.) Miejscowość: Rostkowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 06-415
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: karolina.smigielska.ug@czerniceborowe.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czerniceborowe.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b508c108-b8d6-4945-917c-2bc2b5fb67c21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Stowarzyszenie
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup nowego lekkiego samochodu ratowniczo - gaśniczego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b508c108-b8d6-4945-917c-2bc2b5fb67c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00080480
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00642014
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OSP/1/2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego z przeznaczeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rostkowie.
Zamawiający informuje, że wskazane w opisie przedmiotu zamówienia: typy i symbole materiałów lub urządzeń oraz ewentualne nazwy ich producentów zostały określone w celu sprecyzowania parametrów i warunków techniczno-użytkowych przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza oferowanie materiałów i urządzeń równoważnych, pod warunkiem, że zagwarantują one uzyskanie parametrów technicznych i eksploatacyjnych nie gorszych niż określone przez Zamawiającego. W przypadku zastosowania innych niż podane rozwiązań, udowodnienie równoważności proponowanych rozwiązań spoczywa na Wykonawcy. Niewykazanie materiałów lub urządzeń równoważnych traktowane będzie, jako deklaracja dostarczenia materiałów i urządzeń wymienionych w opisie przedmiotu zamówienia. (Należy załączyć dokument/dokumenty potwierdzające, że oferta równoważna spełnia żądane parametry).
Podane w opisie przedmiotu zamówienia parametry są parametrami minimalnymi sprzętu.
Jeśli do właściwego funkcjonowania przedmiotu zamówienia wymagane są materiały eksploatacyjne, cena podawana w ofercie powinna uwzględniać wymagane materiały eksploatacyjne. Zamawiający wymaga, żeby oferowane materiały eksploatacyjne były fabrycznie nowe, oryginalne i zalecane przez producenta sprzętu.
Wykonawca ponosi odpowiedzialność za wszelkie braki i wady przedmiotu zamówienia.
Samochód pożarniczy i wyposażenie określone w przedmiocie zamówienia musi spełniać określone innymi przepisami wymogi jakościowe i bezpieczeństwa:
a. wymagania polskich przepisów o ruchu drogowym z uwzględnieniem wymagań dotyczących pojazdów uprzywilejowanych zgodnie z ustawą z dnia 20 czerwca 1997 r. „Prawo o ruchu drogowym” (Dz. U. z 2021.poz 450, z późn. zm.), wraz z przepisami wykonawczymi do ustawy,
b. pojazd oznakowany numerami operacyjnymi zgodnie z zarządzeniem nr 1 Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej z dnia 24 stycznia 2020 r. w sprawie gospodarki transportowej w jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej oraz logo na drzwiach kabiny pojazdu - numery operacyjne i dane logo zostaną podane po podpisaniu umowy,
c. samochód musi spełniać wymagania dla pojazdu uprzywilejowanego straży pożarnej w ruchu drogowym zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. z 2016 r. poz. 2022),
d. samochód ma posiadać: Świadectwo dopuszczenia samochodu do stosowania w jednostkach ochrony przeciwpożarowej wydane przez CNBOP-PIB w Józefowie, ważne na dzień odbioru samochodu zgodnie z rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie wykazu wyrobów służących zapewnieniu zasad bezpieczeństwa publicznego lub ochronie zdrowia i życia oraz mienia, a także zasad wydawania dopuszczenia tych wyrobów do użytkowania (Dz. U. z 2007 r., Nr 143, poz. 1002, ze zm.)
e. spełniać Wymagania norm PN-EN 1846-1 oraz PN-EN 1846 - 2 lub równoważne w zakresie odpowiednim do przedmiotu zamówienia.
Wszystkie składniki wyposażenia muszą być fabrycznie nowe oraz spełniać wymagania, wynikające z odrębnych przepisów w zakresie ich stosowania (jeżeli dotyczy).
Dostarczony pojazd i sprzęt winien być nowy, nieużywany, bez wad i uszkodzeń
Gwarancja i rękojmia zostają udzielone na okres określony w ofercie wykonawcy wyrażony w miesiącach kalendarzowych.
Zamawiający za zrealizowany przedmiot zamówienia określił:
- minimalny 36-miesięczny okres rękojmi na wykonane dostawy od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy bez wad, potwierdzonego protokołem zdawczo – odbiorczym i
- minimalny 36-miesięczny okres gwarancji jakości od dnia odbioru końcowego przedmiotu umowy bez wad, potwierdzonego protokołem zdawczo – odbiorczym.
Gwarancja i rękojmia udzielona na przedmiot zamówienia uprawnia Zamawiającego do otrzymywania nieodpłatnych napraw przedmiotu zamówienia stwierdzonych i zgłoszonych wykonawcy w okresie gwarancji i rękojmi.
Dostawa przedmiotu zamówienia do Zamawiającego na koszt Wykonawcy.
Przedmiot zamówienia objęty niniejszym postępowaniem:
• musi być kompletny i wolny od wad konstrukcyjnych, materiałowych i wykonawczych, gotowy do rejestracji i użytkowania,
• nie może być ograniczony prawami osób trzecich, nie może być przedmiotem jakiegokolwiek postępowania i zabezpieczenia (wykonawcy przysługuje pełne prawo do dysponowania).
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia ze wskazaniem minimalnych parametrów poszczególnych urządzeń, został zawarty w Załączniku nr 1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 34144210-3 - Wozy strażackie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 269985,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 269985,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 269985,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: INŻYNIERIA POJAZDÓW SPECJALNYCH STRAŻAK SAM S.C. ARTUR ŁĄCZYŃSKI, ARTUR TYJEŃSKI
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 369147438
7.3.3) Ulica: Mazowiecka 10
7.3.4) Miejscowość: Ciechanów
7.3.5) Kod pocztowy: 06-400
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-24
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 269985,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-12-31| 2025-01-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |