MIKOŁÓW DLA KLIMATU: Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Zacienienie płyty Rynku w Mikołowie poprzez nasadzenie 17 sztuk drzew”
Gmina Mikołów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00293161
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00293161/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-06 11:38
- Lokalizacja
- Mikołów, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-17e3c4cb-04ec-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6351805347
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00293161 z dnia 2023-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
MIKOŁÓW DLA KLIMATU: Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Zacienienie płyty Rynku w Mikołowie poprzez nasadzenie 17 sztuk drzew”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Mikołów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257630
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 16
1.5.2.) Miejscowość: Mikołów
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-190
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam.publ@zuk.mikolow.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mikolow.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7619091.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
MIKOŁÓW DLA KLIMATU: Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Zacienienie płyty Rynku w Mikołowie poprzez nasadzenie 17 sztuk drzew”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-17e3c4cb-04ec-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00293161
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039764/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.25 MIKOŁÓW DLA KLIMATU - Zacienienie płyty Rynku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Mikołów dla Klimatu - wdrażanie inwestycji z zakresu błękitno-zielonej infrastruktury w mieście. Dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany klimatu2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00252015
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PN.2.2023.UM
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie realizowane jest w oparciu o dokumentację projektową opracowaną w 2023 r. przez Landscape Studio Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Głoskowie.
1) Realizacja zamówienia została podzielona na następujące etapy:
a) etap I – uzyskanie decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o pozwoleniu na prowadzenie badań archeologicznych oraz prowadzenie prac pod nadzorem archeologicznym, prace rozbiórkowe, przesadzenie 4 szt. drzew istniejących, wykonanie wykopów, montaż systemów do sadzenia drzew, nasadzenia 3 szt. drzew przy fontannie, roboty brukarskie – odtworzenie nawierzchni,
b) etap II – prace rozbiórkowe, przesadzenie 3 drzew istniejących, wykonanie wykopów, montaż systemów do sadzenia drzew, nasadzenia pozostałych 14 szt. drzew oraz wszystkich krzewów w rabatach, roboty brukarskie – odtworzenie nawierzchni oraz wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
2) Zakres zamówienia obejmuje:
a) Rozbiórka nawierzchni z kostki betonowej i granitowej,
b) Wykopanie istniejących drzew (7 szt.) i przesadzenie we wskazanym miejscu,
c) Wykonanie wykopów, montaż systemów antykompresyjnych wraz z nasadzeniem nowych drzew (17 szt.) i montażem kratownic wokół drzew (6 szt.),
d) Wytyczenie rabat i nasadzenia krzewów w rabatach,
e) Odtworzenie nawierzchni z kostki betonowej i granitowej,
f) Uzyskanie decyzji Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków o pozwoleniu na prowadzenie badań archeologicznych oraz prowadzenie prac pod nadzorem archeologicznym,
g) Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 6 do SWZ.
Zgodnie z art. 100 ustawy Pzp, zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, wymagań środowiskowych oraz zaleceń Śląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ – Program Funkcjonalno użytkowy
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
45000000-7 - Roboty budowlane
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanieobarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu
umowy w sprawie zamówienia publicznego- Zamawiający w dokumentach postępowania wskazał błędną stawkę podatku VAT.
| 2023-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |