,,Modernizacja wybiegów dla psów w ramach zadania pn. Poprawa funkcjonalności schroniska dla zwierząt.”
Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00294131
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00294131/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-06 14:04
- Lokalizacja
- Słupsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-59473975-0f34-11ee-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 8391005507
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00294131 z dnia 2023-07-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
,,Modernizacja wybiegów dla psów w ramach zadania pn. Poprawa funkcjonalności schroniska dla zwierząt.”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 221221715
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Artura Grottgera 13
1.5.2.) Miejscowość: Słupsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-200
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL636 - Słupski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zimslupsk.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zimslupsk.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
,,Modernizacja wybiegów dla psów w ramach zadania pn. Poprawa funkcjonalności schroniska dla zwierząt.”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-59473975-0f34-11ee-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00294131
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00019581/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.30 Poprawa funkcjonalności schroniska dla zwierząt - modernizacja nawierzchni boksów dla zwierząt i wykonanie prac towarzyszących
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00267469
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.261.22.2023.ZP3
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na poprawie funkcjonalności schroniska dla
zwierząt poprzez modernizację wybiegów dla psów.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące prace:
1) wymianę gruntu na głębokości 30 cm,
2) wykonanie warstwy filtracyjnej żwirowej,
3) ułożenie geowłókniny oraz
4) rozścielenie warstwy ziemi urodzajnej wraz z wykonaniem trawnika z siewu i rolki.
Cały zakres prac określa przedmiar robót.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie wszelkich robót towarzyszących, niezbędnych do realizacji przedmiotu
zamówienia, w szczególności określonych za pomocą dokumentacji projektowej, Specyfikacjach Technicznych Wykonania i
Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz przedmiarach.
4. Przedmiot zamówienia został opisany w punkcie 2 niniejszego rozdziału, a elementy niezbędne do realizacji przedmiotu
zamówienia znajdują się w załączniku nr 8 do SWZ. Są to:
1) dokumentacja projektowa,
2) przedmiar robót,
3) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiORB) oraz w załączniku nr 9 do SWZ, który
zawiera kosztorys ofertowy.
Zgodnie z art.101 ust.4 Ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z opisanymi w dokumentacji projektowej
za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o
których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy.
5. Materiały rozbiórkowe nadające się do powtórnego użycia są własnością Zamawiającego. Zgodnie z decyzją
Zamawiającego materiały zakwalifikowane do ponownego zastosowania będą przewiezione na plac składowy wskazany
przez Zamawiającego na terenie miasta Słupska. Z czynności kwalifikacji materiałów każdorazowo Wykonawca i Inspektor
Nadzoru/przedstawiciel Zamawiającego sporządzą pisemny protokół. Koszty przewozu materiału Wykonawca winien
uwzględnić w ofercie. Materiał rozbiórkowy nie nadający się do powtórnego użycia Wykonawca zutylizujena własny koszt
bez możliwości ponownego jego użycia jako materiał przekruszony do ponownego wbudowania.6. Wykonawca zobowiązany jest do wyceny robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie
z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w
budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z odpowiednimi
normami, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi, zgodnie z art. 10 ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo
budowlane.
7. Jeżeli w dokumenty zamówienia, w tym dokumentacja projektowa lub specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
budowlanych wskazywałyby w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie,
źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę -
Zamawiający, zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Materiały
lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne,
użytkowe, jakościowe i funkcjonalne jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby
zostały spełnione wymagania stawiane przez Zamawiającego.
8. Pod pojęciem „minimalne parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne” Zamawiający
rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach
internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu
oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma
wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny
produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach technicznych,
eksploatacyjnych, użytkowych, jakościowych i funkcjonalnych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu,
uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Oznacza że wskazaniom tym towarzyszą
wyrazy „lub równoważny”.
9. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych (Pzp) w sytuacji gdyby w dokumentacji projektowej lub
STWiORB, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, powołane są konkretne normy i przepisy, które
spełniać mają materiały,
sprzęt i inne towary oraz wykonane i zbadane roboty, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub
poprawionego wydania powołanych norm i przepisów. W przypadku, gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub
odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy
lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia
przez Inspektora nadzoru. Różnice pomiędzy przywołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być
dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone Inspektorowi do zatwierdzenia.
10. Na każde żądanie Zamawiającego, w tym przed rozpoczęciem stosowania materiałów i urządzeń przewidzianych do
zastosowania przy realizacji niniejszego zamówienia, Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające ich
dopuszczenie do obrotu i stosowania w budownictwie.
11. Kryteria stosowane w celu oceny równoważności. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne z
opisanymi przez Zamawiającego, jest zobowiązany wykazać, że zaproponowane przez niego materiały i/lub urządzenia
spełniają (są równoważne) wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest
podać w ofercie nazwy (typy, rodzaje) producentów przyjętych do wyceny i zastosowania przy realizacji zamówienia
oferowanych produktów i/lub systemów oraz przedłożyć odpowiednie dokumenty (w języku polskim) opisujące parametry
techniczne oraz producenta, wymagane przepisami certyfikaty i inne dokumenty, pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że
są one rzeczywiście równoważne (atesty, aprobaty, deklaracje zgodności przepisami i normami oraz karty katalogowe
producentów materiałów równoważnych, itp.). Równoważność pod względem parametrów technicznych, użytkowych oraz
eksploatacyjnych ma w szczególności zapewnić uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w
niniejszej SWZ. Zastosowane materiały i urządzenia winny być dopuszczone do obrotu i stosowania w budownictwie w
rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
12. Ciężar udowodnienia, że produkty, materiały lub urządzenia są równoważne w stosunku do wymogu określonego przez
Zamawiającego spoczywa na Wykonawcy. Jeżeli produkty, materiały lub urządzenia zaoferowane przez Wykonawcę jako
równoważne nie będą równoważne do określonych w dokumentach zamówienia w świetle przedłożonych przez Wykonawcę
dokumentów, oferta Wykonawcy zostanie odrzucona jako oferta zawierająca treść niezgodną z warunkami zamówienia.
13. W przypadku niewskazania przez Wykonawcę w ofercie (wykazie równoważnych rozwiązań) rozwiązania
równoważnego Zamawiający uzna, iż Wykonawca będzie realizował przedmiot zamówienia zgodnie z rozwiązaniami
wskazanymi w SWZ i jej załącznikach.
14. W przypadku potrzeby zmiany materiałów na etapie realizacji robót Wykonawca przed ich zastosowaniem musi uzyskać
pisemną zgodę Zamawiającego.
15. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot
niniejszego zamówienia na okres nie krótszy niż 12 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego tych robót. Okres gwarancji
na wykonane roboty budowlane stanowi jedno z kryterium oceny ofert i będzie oceniany zgodnie z zasadami wskazanymi w
SWZ.
16. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi na wykonany przedmiot zamówienia na okres 60 miesięcy,
licząc od dnia odbioru końcowego robót.
17. Wykonawca przygotuje dokumentację powykonawczą odbiorową zgodnie z Umową.
18. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi na wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot
niniejszego zamówienia na okres 60 miesięcy, licząc od dnia odbioru końcowego robót.
19. Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia
zawierała co najmniej 10% pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45223600-2 - Roboty budowlane w zakresie psiarni
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45000000-7 - Roboty budowlane
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z treścią art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 400 000,00 zł brutto. W przedmiotowym postępowaniu ofertę złożył Wykonawca ZIMAR Ryszard Ziegert z siedzibą
w Bytowie za cenę brutto: 489 195,57 zł.
Wobec powyższego stwierdzono, że oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 489195,57 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 489195,57 PLN
| 2023-07-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |