Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna

Powiat Węgrowski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00294681
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00294681/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-06 23:56
Lokalizacja
Węgrów, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-66d928c4-e59c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
8241765263
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógInstalowanie znaków drogowychRoboty na placu budowyRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneMalowanie nawierzchi

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00294681 z dnia 2023-07-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Węgrowski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711581831

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Przemysłowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Węgrów

1.5.3.) Kod pocztowy: 07-100

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@powiatwegrowski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiatwegrowski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatwegrowski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-66d928c4-e59c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00294681

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00064239/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów - Ruchna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00199386

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR. 272.11.2023.EU

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 3847278,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów –Ruchna od km 1+303.00 do km 2+629.00. Długość odcinka wynosi
1 326.00 m.

W ramach przedsięwzięcia zaprojektowano nawierzchnię jezdni z betonu asfaltowego, szerokości 6.0 m na długości 1 326 m, zjazdy bitumiczne na działki sąsiednie oraz pobocza z kruszywa niezwiązanego szerokości 1.0 m ÷ 2.0 m. Na zjazdach należy wykonać łuki o promieniach min. R=3m lub skosy 2:3 m.
Pod koroną drogi zaplanowano przebudowę dwóch przepustów rurowych o średnicy 80 cm oraz jednego przepustu stalowego z blachy falistej. Wzdłuż rowów w miejscach występowania zjazdów zaprojektowano przepusty rurowe o średnicy Ø40 cm PEHD z umocnieniem wlotu i wylotu brukiem. Na odcinkach wskazanych na planie sytuacyjnym, gdzie brak jest miejsca na normatywny rów, zaprojektowano koryta krakowskie.
Odwodnienie będzie realizowane poprzez istniejące przebudowywane rowy przydrożne oraz poprzez projektowane wpusty deszczowe z wylotem do rowów przydrożnych (częściowo umocnionych). Tereny poza utwardzeniami zostaną zahumusowane i obsiane trawą.

Parametry techniczne projektowanej drogi:
• klasa techniczna drogi – Z
• prędkość projektowa – 60 km/h (teren zabudowany 50 km/h)
• kategoria ruchu – KR2
• nośność – 115 kN/oś
• kategoria geotechniczna obiektu budowlanego – I
• grupa nośności podłoża – G4
• warunki wodne – złe
• szerokość pasa drogowego – 15.0 m ÷ 18.0 m
• szerokość jezdni – 6.0 m (spadek 2% daszkowy, na łuku jednostronny 3%)
• szerokość pobocza – 1.0 m ÷ 2.0 m (spadek 8% poza jezdnię)
• szerokość zjazdów – wg planu sytuacyjnego (spadek 5%)
• pochylenie nieumocnionych skarp – 1:1.5

Konstrukcja drogi
4 cm – warstwa ścieralna z AC 11 S 50/70
8 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70
20 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3
15 cm – warstwa mrozoochronna z mieszanki niezwiązanej CBR≥25%, k≥8m/dobę
20 cm – ulepszone podłoże z CBGM 0/22.4 mm (klasa C1.5/2.0)

Konstrukcja zjazdu
4 cm – warstwa ścieralna z AC 8 S 50/70
5 cm – warstwa wiążąca z AC 16 W 50/70
15 cm – podbudowa zasadnicza z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3
15 cm – podbudowa pomocnicza z CBGM 0/22.4 mm (klasa C3/4)

Konstrukcja pobocza (strona lewa)
10 cm – nawierzchnia z mieszanki kruszywa niezwiązanego 0/31.5 mm C90/3

Konstrukcja pobocza (strona prawa)
15 cm – nawierzchnia z mieszanki kruszywa niezwiązanego 4/31.5 mm C90/3
~ cm – geowłóknina, wytrzymałość na rozciąganie min. 10 kN/m, wodoprzepuszczalność min. 70 l/m²s

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ. Zamawiający zamieszcza cały projekt przebudowy drogi. Niniejsze postępowanie dotyczy robót ujętych w przedmiarze robót, który został pomniejszony w stosunku do projektu do ilości robót, które należy wykonać. Postępowanie nie obejmuje budowy ścieżki rowerowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu na wykonanie zadania pn. Przebudowa drogi powiatowej nr 4229W Węgrów – Ruchna ogłoszonego w BZP pod numerem 2023/BZP 00199386/01 z dnia 28.04.2023 r., do upływu terminu składania ofert tj. do dnia 15.05.2023 r. do godz. 10:00 wpłynęły dwie oferty, gdzie najtańsza opiewała na kwotę 4 696 505,20 zł brutto.
Przed otwarciem ofert Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił informację na stronie internetowej prowadzonego postępowania o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 3 800 000,00 zł.
Wobec tego, że cena oferty złożonej w niniejszym postępowaniu przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, Zamawiający unieważnił niniejsze postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4696505,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5518206,71 PLN

2023-07-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane