Remont łazienek pawilonu nr 1 Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Leśnik” w Ustroniu
Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustroń
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00295965
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00295965/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-07 12:25
- Lokalizacja
- Ustroń, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a0c78bb3-f4a0-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5480077955
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00295965 z dnia 2023-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont łazienek pawilonu nr 1 Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Leśnik” w Ustroniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ustroń
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 071001910
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja 108
1.5.2.) Miejscowość: Ustroń
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-450
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 338543521
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ustron@katowice.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ustron.katowice.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com/pl/ ;https://www.gov.pl/web/nadlesnictwo-ustron1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont łazienek pawilonu nr 1 Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Leśnik” w Ustroniu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a0c78bb3-f4a0-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00295965
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00221721
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1814731,34
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 314731,34 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie łazienek pawilonu nr 1 Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Leśnik” – ul. Turystyczna 7, 43-450 Ustroń.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Specyfikacjach Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych oraz dokumentacji technicznej, składających się na Opis Przedmiotu Zamówienia (załącznik nr 5 do SWZ) i jest tożsamy z załączonym do dokumentacji opisującej przedmiot zamówienia przedmiarem robót.
Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy zamówienia opisany został w SWZ oraz jej załącznikach, w tym w szczególności załączniku nr 5 (Opis Przedmiotu Zamówienia).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45442100-8 - Roboty malarskie
45410000-4 - Tynkowanie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45431000-7 - Kładzenie płytek
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 pkt 6 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Remont łazienek pawilonu nr 1 Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej LEŚNIK w Ustroniu” doszło do sytuacji nieporównywalności ofert.Zamawiający w dokumentacji projektowej opisującej przedmiot zamówienia zawarł m.in. informacje o remoncie łazienek i wymianie kabin prysznicowych. W każdej z remontowanych łazienek, zgodnie z projektem, powinna być zainstalowana jedna, nowa kabina prysznicowa. Tym niemniej, w przypadku łazienek nr 4 i nr 8, Zamawiający nakazał wykonawcom, aby w składanym wraz z ofertą kosztorysie ofertowym, wycenili dwie kabiny prysznicowe, opisane w następujący sposób:
- pozycja 176 i pozycja 366: „Kabiny natryskowe do kąpieli, narożne, prostokątne, z szybami ze szkła hartowanego - prysznic kwadratowy PP wg dokumentacji – 1 komplet”;
- pozycja 178 i pozycja 368 „Kabiny natryskowe do kąpieli, narożne, prostokątne, z szybami ze szkła hartowanego - kompletna kabina PP wg dokumentacji – 1 komplet”.
Powyższe opisy sugerują, że może chodzić o dwie różne kabiny prysznicowe, montowane w tej samej łazience. Opisy kabin nieco się różnią – co do jednej z nich wyraźnie zaznaczono, że ma to być prysznic kwadratowy, co do drugiej napisano określenie „kompletna kabina”. Zamawiający więc nałożył na wykonawcę obowiązek, by uwzględnił po dwie kabiny prysznicowe w łazience nr 4 i nr 8.
Jeden z wykonawców - Usługi Malarsko-Budowlane Antoni Marekwica, wycenił w swojej ofercie montaż tylko jednej kabiny prysznicowej w łazienkach nr 4 i 8. Z kolei, drugi z wykonawców - JuHaus Dawid Harężlak wycenił po dwie kabiny prysznicowe w łazienkach nr 4 i 8, wyceniając je za taką samą cenę.
Jak wynika z podobnych do pewnego stopnia przykładów z orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, w takiej sytuacji zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
Należy jeszcze raz podkreślić, iż w postępowaniu o udzielenie zamówienia na „Remont łazienek pawilonu nr 1 Regionalnego Leśnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej LEŚNIK w Ustroniu” doszło do sytuacji nieporównywalności ofert. Jeden z wykonawców złożył ofertę zgodnie z treścią kosztorysu ofertowego zamieszczonego przez Zamawiającego na stronie internetowej prowadzonego postępowania, a drugi Wykonawca złożył ofertę skalkulowaną według dokumentacji projektowej.
W związku z tym faktem ofert nie można ze sobą porównać, gdyż każdy z wykonawców oparł się na odmiennych przesłankach przygotowania oferty. Te niejednolite przesłanki nie zostały poprawione (ujednolicone) przez zamawiającego do dnia upływu terminu składania ofert, a więc zaistniała nieusuwalna wada, która dodatkowo poważnie wpłynęła na brak zachowania uczciwej konkurencji. Jak wynika z powyższych, do pewnego stopnia podobnych przykładów z orzecznictwa KIO, w takiej sytuacji zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp. W związku tym jedynym rozwiązaniem przywracającym zgodność z prawem i umożliwiającym nienaruszenie przepisów prawa jest unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 255 pkt 6 Pzp.
Powyższe oznacza, że przedmiotowe postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego i konieczne jest jego unieważnienie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 314805,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 352280,66 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Nie dotyczy.| 2023-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |