Budowa budynku garażowo-gospodarczego w Świnoujściu - IV postępowanie
Nadleśnictwo Międzyzdroje
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00296146
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00296146/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-07 13:01
- Lokalizacja
- Międzyzdroje, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7e9b51dd-0b63-11ee-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 8550006265
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00296146 z dnia 2023-07-07 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku garażowo-gospodarczego w Świnoujściu - IV postępowanie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Nadleśnictwo Międzyzdroje
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 810539210
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Niepodległości 35
1.5.2.) Miejscowość: Międzyzdroje
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-500
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.7.) Numer telefonu: +48 91 32 80 057
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: miedzyzdroje@szczecin.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://miedzyzdroje.szczecin.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://portal.smartpzp.pl/nadlesnictwo.miedzyzdroje1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa budynku garażowo-gospodarczego w Świnoujściu - IV postępowanie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7e9b51dd-0b63-11ee-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00296146
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-07
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00234073/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa budynku garażowo-gospodarczego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: S.270.2.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zadanie obejmuje budowę budynku garażowo – gospodarczego wraz z zagospodarowaniem terenu przy ul. Krzywej 5c w
Świnoujściu, działka nr 282/14, 282/15.
Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia został opisany za pomocą dokumentacji projektowej oraz specyfikacji
technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych w załączniku nr 1 SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne:W przedmiotowym postępowaniu S.270.2.1.2023 w terminie składania ofert wpłynęły trzy oferty, z których najkorzystniejszą była oferta złożona przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Budowlane ,,Helitex” Sp. z o.o., Ul. Racławicka 3, 70-811 Szczecin za cenę 691 147,26 zł (brutto).
Z kolei kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 331 500,00 zł. Z powyższego wynika, że cena zaoferowana przez Wykonawcę przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W związku z tym, iż Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na sfinansowanie w/w zamówienia zobowiązany był unieważnić przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 PZP.
Uzasadnienie prawne:
- zgodnie z art. 255 pkt. 3 PZP
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 605155,92 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 870000,00 PLN
| 2023-07-07 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |