Wymiana sieci wodociągowej w miejscowościach: Wałków i Borzęcice oraz budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Staniew

Koźmińskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00296557
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00296557/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-07 14:23
Lokalizacja
Koźmin Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-07028125-e340-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
6211654718
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabliRoboty pomocnicze w zakresie wodociągówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00296557 z dnia 2023-07-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wymiana sieci wodociągowej w miejscowościach: Wałków i Borzęcice oraz budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Staniew

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Koźmińskie Usługi Komunalne Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 251482059

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Floriańska 21

1.5.2.) Miejscowość: Koźmin Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-720

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 721 67 51

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kuk@kuk.kozmin.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kuk.kozmin.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-07028125-e340-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


Wodociągi i kanalizacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wymiana sieci wodociągowej w miejscowościach: Wałków i Borzęcice oraz budowa kanalizacji sanitarnej z przyłączami w miejscowości Staniew

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-07028125-e340-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00296557

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamawiający sfinansuje zamówienie ze środków własnych oraz środków PROW 2014-2020 operacja „Gospodarka wodno – ściekowa” - Uporządkowanie gospodarki wodno – ściekowej w gminie Koźmin Wielkopolski – ETAP I. X

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00196530

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KUK/ZP/2/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie kompleksowego wykonania robót budowlanych polegających na:

CZĘŚĆ I - Zaprojektowaniu i wykonanie wymiany sieci wodociągowej w miejscowościach Wałków i Borzęcice, o szacunkowej długości 475 metrów, od budynku ujęcia wody (dz.nr 52/3 obręb Wałków) do Szkoły Podstawowej w Borzęcicach (dz.nr 8 obręb Borzęcice) wraz z niezbędnym uzbrojeniem.
CZĘŚĆ II - Zaprojektowanie i wykonanie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Staniew, o szacunkowej długości 175 metrów, wraz z niezbędnym uzbrojeniem.

2. Przedmiot zamówienia precyzują SWZ IV – Projektowane postanowienia umowy oraz Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, który przedstawia SWZ III – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.

3. Po stronie Wykonawcy spoczywa obowiązek uzyskania, w imieniu Zamawiającego, zaświadczenia o zakończeniu budowy, wydanego przez właściwy organ Nadzoru Budowlanego (dotyczy Części I i II).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 369000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie kompleksowego wykonania robót budowlanych polegających na:

CZĘŚĆ I - Zaprojektowaniu i wykonanie wymiany sieci wodociągowej w miejscowościach Wałków i Borzęcice, o szacunkowej długości 475 metrów, od budynku ujęcia wody (dz.nr 52/3 obręb Wałków) do Szkoły Podstawowej w Borzęcicach (dz.nr 8 obręb Borzęcice) wraz z niezbędnym uzbrojeniem.
CZĘŚĆ II - Zaprojektowanie i wykonanie kanalizacji sanitarnej w miejscowości Staniew, o szacunkowej długości 175 metrów, wraz z niezbędnym uzbrojeniem.

2. Przedmiot zamówienia precyzują SWZ IV – Projektowane postanowienia umowy oraz Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, który przedstawia SWZ III – Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia.

3. Po stronie Wykonawcy spoczywa obowiązek uzyskania, w imieniu Zamawiającego, zaświadczenia o zakończeniu budowy, wydanego przez właściwy organ Nadzoru Budowlanego (dotyczy Części I i II).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

4.5.5.) Wartość części: 246000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zaoferowana przez Wykonawcę, którego oferta nie podlega odrzuceniu, cena przekracza możliwości finansowe Zamawiającego.
Wskutek analizy swych możliwości finansowych (w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego) Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Jak stanowi przepis art. 255 pkt 3 PZP:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenia zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zaoferowana przez Wykonawcę, którego oferta nie podlega odrzuceniu, cena przekracza możliwości finansowe Zamawiającego.
Wskutek analizy swych możliwości finansowych (w szczególności środków przeznaczonych na ten cel w budżecie Zamawiającego) Zamawiający stwierdził, iż nie jest możliwe zwiększenie kwoty wstępnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty.
Jak stanowi przepis art. 255 pkt 3 PZP:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenia zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

2023-07-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane