„Termomodernizacja trzech budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica ul. Kraszowicka 32, ul. Kraszowicka 34, ul. Kraszowicka 35” POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
GMINA MIASTO ŚWIDNICA MIEJSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI w Świdnicy
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00081336
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00081336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-01-31 10:37
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6ba59048-37ee-47ba-8a0c-7d1052628aeb
- Identyfikator
- 8842465206
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00081336 z dnia 2025-01-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja trzech budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica ul. Kraszowicka 32, ul. Kraszowicka 34, ul. Kraszowicka 35”
POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO ŚWIDNICA MIEJSKI ZARZĄD NIERUCHOMOŚCI w Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890219806
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Waleriana Łukasińskiego 7
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargielzbietykinal@gmail.com
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.swidnica.nv.pl/mzn,m,8448,przetargi.html
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://przetargielzbietykinal.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja trzech budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica ul. Kraszowicka 32, ul. Kraszowicka 34, ul. Kraszowicka 35”POSTĘPOWANIE Z PODZIAŁEM NA ZADANIA
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6ba59048-37ee-47ba-8a0c-7d1052628aeb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00081336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00005690/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Termomodernizacja trzech budynków komunalnych Gminy Miasto Świdnica: ul. Kraszowicka 32, ul. Kraszowicka 34, ul. Kraszowicka 35
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku Działanie 9.5 Transformacja środowiskowa Typ projektów: 9.5.A Renowacja zwiększająca efektywność energetyczną istniejących budynków mieszkalnych (subregion wałbrzyski) Nabór nr FEDS.09.05-IP.01-033/23, projekt nr FEDS.09.05-IP.01-0257/23.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00006577
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TP.1.2025
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 4063921,92 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 2031960,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 – Termomodernizacja budynku przy ul. Kraszowickiej nr 32 w Świdnicy:Przedmiotem zamówienia w zakresie części nr 1 jest termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Kraszowickiej nr 32 w Świdnicy.
Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie następujących m.in. robót, prac:
• zabezpieczenie placu budowy i organizację zaplecza budowy,
• przygotowanie podłoża ścian zewnętrznych i docieplenie ścian zewnętrznych styropianem,
• wykonanie cienkowarstwowych tynków systemowych (silikatowy) na przygotowanym podłożu,
• przygotowanie podłoża cokołu i docieplenie cokołu styropianem,
• wykonanie kolorystyki elewacji,
• docieplenie stropu nad piwnicą oraz stropodachu wełną mineralną,
• rozbiórka istniejącego pokrycia dachówkowego łącznie z łatami,
• wymiana pokrycia dachowego w całości na dachówkę ceramiczną (karpiówkę układaną w koronkę) wraz ze wzmocnieniem więźby drewnianej, dociepleniem połaci dachowej wełną mineralną z wiatroizolacją, montażem łat i kontrłat, wyłazów okiennych, ław kominiarskich,
• wymiana obróbek blacharskich (blacha cynkowa lub stalowa ocynkowana), rynien i rur spustowych,
• remont kominów powyżej połaci dachowej,
• wykonanie systemowej instalacji odgromowej,
• wymiana stolarki zewnętrznej okiennej, w tym wymiana parapetów okiennych zewnętrznych i wewnętrznych, kompleksowa obróbka wraz z montażem nawiewników okiennych oraz uzupełnienie tynków i malowanie wewnątrz lokali (dotyczy ściany z oknem),
• wymiana stolarki zewnętrznej drzwiowej wraz z obróbką,
• kompleksowy remont klatki schodowej, w tym wymiana instalacji elektrycznej wraz z osprzętem, malowanie ścian i sufitów, naprawa schodów wraz z ułożeniem wykładziny.
• dostosowanie wejścia do obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wykonawca zobowiązany będzie również m.in. do:
• uprzątnięcia placu budowy;
• usunięcia i utylizacji odpadów oraz innych materiałów pochodzących z budowy na swój koszt;
• dostarczenia na swój koszt wszystkich materiałów, urządzeń, nośników energii, innych elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia;
• przeprowadzenia niezbędnych odbiorów, ewentualnie pomiarów oraz innych prac koniecznych do prawidłowej realizacji i zakończenia niniejszego zamówienia;
• dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego stosownych zgłoszeń do właściwych podmiotów, organów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- Projekcie budowlanym.
- STWIORB-ach.
- Pomocniczych przedmiarach robót.
- Dokumentach merytorycznych m.in. audycie, opinii technicznej.
- Projekcie umowy.
Przedmiot zamówienia będzie wykonywany na użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót musi być uwzględnione funkcjonowanie obiektu.
Roboty budowlane należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią systemową, zaleceniami nadzoru inwestorskiego oraz zgodnie z umową, projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, POMOCNICZYMI przedmiarami robót, Polskimi Normami Budowlanymi przenoszącymi normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz niniejszą SWZ.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty MOŻE być (nie jest to wymóg obligatoryjny) poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45410000-4 - Tynkowanie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 714485,82 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 – Termomodernizacja budynku przy ul. Kraszowickiej nr 34 w Świdnicy:Przedmiotem zamówienia w zakresie części nr 2 jest termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Kraszowickiej nr 34 w Świdnicy.
Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie następujących m.in. robót, prac:
• zabezpieczenie placu budowy i organizację zaplecza budowy,
• przygotowanie podłoża ścian zewnętrznych i docieplenie ścian zewnętrznych styropianem,
• wykonanie cienkowarstwowych tynków systemowych (silikatowy) na przygotowanym podłożu,
• przygotowanie podłoża cokołu i docieplenie cokołu styropianem, wykonanie tynku żywicznego na cokole budynku,
• wykonanie kolorystyki elewacji,
• docieplenie stropu nad piwnicą oraz stropodachu wełną mineralną,
• rozbiórka istniejącego pokrycia dachówkowego łącznie z łatami,
• wymiana pokrycia dachowego w całości na dachówkę ceramiczną (karpiówkę układaną w koronkę) wraz ze wzmocnieniem więźby drewnianej, dociepleniem połaci dachowej wełną mineralną z wiatroizolacją, montażem łat i kontrłat, wyłazów okiennych, ław kominiarskich,
• wymiana obróbek blacharskich (blacha cynkowa lub stalowa ocynkowana), rynien i rur spustowych,
• remont kominów powyżej połaci dachowej,
• wykonanie systemowej instalacji odgromowej,
• wymiana stolarki zewnętrznej okiennej, w tym wymiana parapetów okiennych zewnętrznych i wewnętrznych, kompleksowa obróbka wraz z montażem nawiewników okiennych oraz uzupełnienie tynków i malowanie wewnątrz lokali (dotyczy ściany z oknem),
• wymiana stolarki zewnętrznej drzwiowej i stolarki drzwiowej balkonowej wraz z obróbką,
• kompleksowy remont klatki schodowej, w tym wymiana instalacji elektrycznej wraz z osprzętem, malowanie ścian i sufitów, naprawa schodów wraz z ułożeniem wykładziny.
• dostosowanie wejścia do obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Wykonawca zobowiązany będzie również m.in. do:
• uprzątnięcia placu budowy;
• usunięcia i utylizacji odpadów oraz innych materiałów pochodzących z budowy na swój koszt;
• dostarczenia na swój koszt wszystkich materiałów, urządzeń, nośników energii, innych elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia;
• przeprowadzenia niezbędnych odbiorów, ewentualnie pomiarów oraz innych prac koniecznych do prawidłowej realizacji i zakończenia niniejszego zamówienia;
• dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego stosownych zgłoszeń do właściwych podmiotów, organów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- Projekcie budowlanym.
- STWIORB-ach.
- Pomocniczych przedmiarach robót.
- Dokumentach merytorycznych m.in. audycie, opinii technicznej.
- Projekcie umowy.
Przedmiot zamówienia będzie wykonywany na użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót musi być uwzględnione funkcjonowanie obiektu.
Roboty budowlane należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią systemową, zaleceniami nadzoru inwestorskiego oraz zgodnie z umową, projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, POMOCNICZYMI przedmiarami robót, Polskimi Normami Budowlanymi przenoszącymi normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz niniejszą SWZ.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty MOŻE być (nie jest to wymóg obligatoryjny) poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45410000-4 - Tynkowanie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 799358,71 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 3 – Termomodernizacja budynku przy ul. Kraszowickiej nr 35 w Świdnicy:Przedmiotem zamówienia w zakresie części nr 3 jest termomodernizacja budynku komunalnego przy ul. Kraszowickiej nr 35 w Świdnicy.
Zamówienie obejmuje m.in. wykonanie następujących m.in. robót, prac:
• zabezpieczenie placu budowy i organizację zaplecza budowy,
• przygotowanie podłoża ścian zewnętrznych i docieplenie ścian zewnętrznych styropianem,
• wykonanie cienkowarstwowych tynków systemowych (silikatowy) na przygotowanym podłożu,
• przygotowanie podłoża cokołu i docieplenie cokołu styropianem,
• wykonanie opasek wokółokiennych oraz gzymsów pośrednich z profili styropianowych,
• wykonanie kolorystyki elewacji,
• docieplenie stropu nad piwnicą oraz stropodachu wełną mineralną,
• przygotowanie podłoża i docieplenie stropodachu płaskiego wełną mineralną w przestrzeni miedzy krokwiowej, założenie izolacji paroszczelnej od strony pomieszczenia strychu z montażem do krokwii, remont pokrycia papowego na stropodachu, remont ogniomurków na dachu, wykonanie nowych tynków, wymiana wyłazu dachowego, wymiana dachówek na ogniomurku na blachę (stalową, ocynkowaną),
• wymiana obróbek blacharskich (blacha stalowa ocynkowana), ogniomurków, rynien i rur spustowych,
• remont kominów powyżej połaci dachowej,
• wymiana stolarki zewnętrznej okiennej, w tym wymiana parapetów okiennych zewnętrznych na stalowe ocynkowane i parapetów wewnętrznych, kompleksowa obróbka wraz z montażem nawiewników okiennych oraz uzupełnienie tynków i malowanie wewnątrz lokali (dotyczy ściany z oknem),
• wymiana stolarki zewnętrznej drzwiowej (przedniej i tylnej) wraz z obróbką,
• remont okapu drewnianego,
• kompleksowy remont klatki schodowej, w tym wymiana instalacji elektrycznej wraz z osprzętem, malowanie ścian i sufitów, naprawa schodów wraz z ułożeniem wykładziny.
Wykonawca zobowiązany będzie również m.in. do:
• uprzątnięcia placu budowy;
• usunięcia i utylizacji odpadów oraz innych materiałów pochodzących z budowy na swój koszt;
• dostarczenia na swój koszt wszystkich materiałów, urządzeń, nośników energii, innych elementów niezbędnych do wykonania przedmiotu zamówienia;
• przeprowadzenia niezbędnych odbiorów, ewentualnie pomiarów oraz innych prac koniecznych do prawidłowej realizacji i zakończenia niniejszego zamówienia;
• dokonania w imieniu i na rzecz Zamawiającego stosownych zgłoszeń do właściwych podmiotów, organów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w:
- Projekcie budowlanym.
- STWIORB-ach.
- Pomocniczych przedmiarach robót.
- Dokumentach merytorycznych m.in. audycie, opinii technicznej, wytycznych DWKZ.
- Projekcie umowy.
Przedmiot zamówienia będzie wykonywany na użytkowanym obiekcie. W organizacji placu budowy i prowadzeniu robót musi być uwzględnione funkcjonowanie obiektu.
Roboty budowlane należy wykonać z zachowaniem szczególnej staranności, zgodnie ze sztuką budowlaną, technologią systemową, zaleceniami nadzoru inwestorskiego, warunkami wskazanymi przez DWKZ oraz zgodnie z umową, projektem budowlanym, specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót, POMOCNICZYMI przedmiarami robót, Polskimi Normami Budowlanymi przenoszącymi normy europejskie lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz niniejszą SWZ.
Zamawiający informuje, że złożenie oferty MOŻE być (nie jest to wymóg obligatoryjny) poprzedzone odbyciem wizji lokalnej. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się z osobą wyznaczoną do komunikowania się z Wykonawcami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań
45410000-4 - Tynkowanie
45443000-4 - Roboty elewacyjne
4.5.5.) Wartość części: 518116,43 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Powód unieważnienia: oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
„Art. 255. [Przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia]
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
(…)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
(…)”
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Powód unieważnienia: oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
„Art. 255. [Przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia]
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
(…)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
(…)”
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Powód unieważnienia: oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
„Art. 255. [Przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia]
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
(…)
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
(…)”
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Wartość szacunkowa zamówienia:Zamówienie podstawowe:
- dla części nr 1: 714.485,82 zł netto,
- dla części nr 2: 799.358,71 zł netto,
- dla części nr 3: 518.116,43 zł netto.
Razem: 2.031.960,96 zł netto.
Ewentualna tzw. wolna ręka:
- dla części nr 1: do 714.485,82 zł netto,
- dla części nr 2: do 799.358,71 zł netto,
- dla części nr 3: do 518.116,43 zł netto.
Razem: do 2.031.960,96 zł netto.
Ogółem wartość szacunkowa: 4.063.921,92 zł netto.
| 2025-01-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |