Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj pn.: "Dostosowanie pomieszczeń laboratorium WSSE w Olsztynie do standardu BSL 3".

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00298207
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00298207/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-10 12:34
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a92c5fb9-f644-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7390010641
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnychRoboty instalacyjne w budynkachInstalowanie windUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWNICTWA OGÓLNEGO PEDBUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄOlsztyn, PL · lot 0
10 900 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00298207 z dnia 2023-07-10

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj pn.: "Dostosowanie pomieszczeń laboratorium WSSE w Olsztynie do standardu BSL 3".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000291807

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żołnierska

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-251

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 5248358

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.wsse.olsztyn@sanepid.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: wsse.logintrade.net

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wsse.logintrade.net/zapytania_email,128969,9b03c0d987da7aeaf1a3395d78b66f75.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj pn.: "Dostosowanie pomieszczeń laboratorium WSSE w Olsztynie do standardu BSL 3".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a92c5fb9-f644-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00298207

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-10

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00039956/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 dostosowanie pomieszczeń laboratorium do standardów BSL 3

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Inwestycja będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Projektu pn.: „Wsparcie państwowej inspekcji sanitarnej poprzez dostosowanie pomieszczeń laboratorium do standardów BSL3” POIS.11.03.00-00-0189/22

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00225458

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.1.13.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie przebudowy budynku Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie w celu utworzenia laboratorium klasy BSL 3. Przebudową mają być objęte pomieszczenia istniejącego laboratorium diagnostycznego usytuowanego na IX piętrze budynku oraz pozostałe kondygnacje budynku w zakresie robót związanych z wymiana instalacji sieci wewnętrznych (główne piony i poziomy zasilające/odpływowe instalacji).
Zamówienie ma być realizowane na podstawie Graficznego zakresu inwestycji w oparciu o PROGRAM FUNKCJONALNO – UŻYTKOWY (zwany dalej również PFU) p.n.: Dostosowanie pomieszczeń laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie do standardu BSL 3
Zamawiający oświadcza, że posiada prawo użytkowania nieruchomości będącej przedmiotem zamówienia. Identyfikator działki na której planowana jest inwestycja: 286201_1.0075.34/4.

W zakresie inwestycji nie jest wymagane pozwolenie na budowę. Zamawiający Decyzją Wojewody Warmińsko-Mazurskiego z dnia 13.03.2023 r. uzyskał zgodę na odstąpienie od stosowania przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz aktów planistycznych, o których mowa w ustawie, ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, a w przypadku konieczności poszerzenia bazy do udzielania świadczeń zdrowotnych, także przepisów wydanych na podstawie art. 22 ust. 3, 4 i 4a ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej w celu realizacji inwestycji polegającej na nadbudowie laboratorium mikrobiologicznego o standardzie zabezpieczeń BSL 3, zlokalizowanego na działce nr 34/4, obręb 0075 M. Olsztyn, przy ul. Żołnierskiej 16 w Olsztynie.
1) Wykonanie prac projektowych, w zakres których wejdzie:
a) uszczegółowienie koncepcji z podaniem szacunkowej wartości robót,
b) projekt architektoniczno-budowlany,
c) projekt technologiczny,
d) projekt techniczny wielobranżowy,
e) uzgodnienia i zatwierdzenia projektowanych rozwiązań,
f) projekty wykonawcze wraz z projektem wystroju wnętrza,
g) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót STWiOR;

2) wykonanie robót budowlanych w oparciu o zatwierdzony projekt architektoniczno-budowlany, projekty techniczne, projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214610-9 - Roboty budowlane w zakresie budynków laboratoryjnych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45313100-5 - Instalowanie wind

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 10900000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10900000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 10900000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego PEDBUD Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Climamedic Sp. z o.o. Sp.k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7393864786

7.3.3) Ulica: Gutkowo 49

7.3.4) Miejscowość: Olsztyn

7.3.5) Kod pocztowy: 11-041

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie części robót budowlanych

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 10900000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2023-12-18

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-07-10 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane