Przebudowa drogi gminnej nr 782625P i 782629P ul. Os. Robotnicze w m. Radłów w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego oraz odwodnienia
Gmina i Miasto Raszków
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00298806
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00298806/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-10 14:27
- Lokalizacja
- Raszków, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0bc4818d-f497-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 6222695543
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00298806 z dnia 2023-07-10 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 782625P i 782629P ul. Os. Robotnicze w m. Radłów w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego oraz odwodnienia
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina i Miasto Raszków
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855305
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 32
1.5.2.) Miejscowość: Raszków
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-440
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.7.) Numer telefonu: 62 734 35 10
1.5.8.) Numer faksu: 62 735 06 65
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: kancelaria@raszkow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.raszkow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/raszkow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej nr 782625P i 782629P ul. Os. Robotnicze w m. Radłów w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego oraz odwodnienia2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0bc4818d-f497-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00298806
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-10
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00046525/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa drogi gminnej nr 782625P i 782629P ul. Os. Robotnicze w m. Radłów w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego oraz odwodnienia
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00220287
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.2023.1
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach realizacji zadania nastąpi przebudowa drogi gminnej nr 782625P i 782629P – ul. Os. Robotnicze – w zakresie wykonania nawierzchni jezdni, ciągu pieszo-rowerowego, chodnika, zjazdów oraz odcinkowa budowa kanalizacji deszczowej w celu odwodnienia projektowanej nawierzchni utwardzonej i nieutwardzonej pasa drogowego. Lokalizację sieci kanalizacji zaprojektowano w ciągu komunikacyjnym, który stanowi pas drogi gminnej. Projektowana nawierzchnia drogi z betonu asfaltowego będzie miała szer. 5,0 m i zostanie wykonana na długości 3,143 km. Nawierzchni chodnika, ciągu pieszo-rowerowego o szerokości 3,0 m oraz zjazdów przewidziano z betonowej kostki brukowej. Planuje się również wykonanie pobocza prawostronnego szer. 0,75 m z kruszywa łamanego. W ramach realizacji projektu założono częściową likwidację istniejących rowów przydrożnych oraz wyprofilowanie pozostałej ich części. Projekt obejmuje budowę kolektorów kanalizacji deszczowej, do której zostaną odprowadzone wody opadowe i roztopowe, przyjęte przez część projektowanych wpustów deszczowych. Pozostała część wpustów zostanie podłączone do istniejącego rowu przydrożnego drogi gminnej. W celu zwiększenia bezpieczeństwa ruchu na przebudowanej drodze dodatkowo planuje się budowę 2 radarów z tablicami aktywnymi – informującymi o prędkości pojazdu oraz zastosowanie przy przejściu dla pieszych płytek drogowych ostrzegawczych oraz kierunkowych.
Zestawienie parametrów technicznych:
- Kategoria drogi: gminna drogi: L – lokalna, kategoria ruchu: KR2
- Długość: 3 143,00 m
- Prędkość projektowa: 30 km/h
- Szerokość pasa ruchu: 2,50 m
- Szerokość jezdni: 5,0 m
- Szerokość ciągu pieszo-rowerowego: 3,0 m
- Szerokość chodnika: 2,0 m
- Szerokość poboczy: 0,75 m
- Odwodnienie: powierzchniowo do istniejących rowów oraz projektowanej kanalizacji deszczowej.
Realizacja zadania planowana jest 2 etapach:
I. Pierwszy Etap: zaplanowany do wykonania do 31 października 2023 r. dotyczyć będzie wykonania robót drogowych od km 0+000 do 1+850 (droga 782629P na odcinku od 0+000 do 0+374 oraz droga 782625P na odcinku od 0+000 do 1+476) oraz kanalizacji deszczowej w zakresie kolektora kanalizacji deszczowej D-1 i D-2
II. Drugi Etap: zaplanowany do wykonania do 31 października 2024 r. dotyczyć będzie wykonania robót drogowych od km 1+850 do 3 + 143 (droga 782625P na odcinku od 1+476 do 2+769) oraz kanalizacji deszczowej w zakresie kolektora kanalizacji deszczowej D-3, D-4, D-5, D-6
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9476350,46 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9896964,51 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9476350,46 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. Kalisz
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 618 14 18 538
7.3.3) Ulica: Noskowska 3-5
7.3.4) Miejscowość: Kalisz
7.3.5) Kod pocztowy: 62-800
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Cały zakres robót z wyłączeniem robót bitumicznych. Podwykonawca nieznany na etapie składania ofert.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9476350,46 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-10-31| 2023-07-10 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |