Przebudowa dróg gminnych – ul. Piaskowej, ul. Marii Curie – Skłodowskiej i ul. Wojciecha Kossaka w Chełmie
Miasto Chełm
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00301579
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00301579/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-12 07:12
- Lokalizacja
- Chełm, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-95c300bd-0a8f-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5632167582
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00301579 z dnia 2023-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych – ul. Piaskowej, ul. Marii Curie – Skłodowskiej i ul. Wojciecha Kossaka w Chełmie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Chełm
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110198238
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lubelska 65
1.5.2.) Miejscowość: Chełm
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-100
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@umchelm.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.chelm.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umchelm.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych – ul. Piaskowej, ul. Marii Curie – Skłodowskiej i ul. Wojciecha Kossaka w Chełmie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-95c300bd-0a8f-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00301579
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00022449/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.16 Przebudowa dróg gminnych – ul. Piaskowej, ul. Marii Curie – Skłodowskiej i ul. Wojciecha Kossaka w Chełmie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00258775
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.5.25.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3083822,77 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych – ul. Piaskowej, ul. Marii Curie – Skłodowskiej i ul. Wojciecha Kossaka w Chełmie.
Inwestycja jest przewidziana do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Na przedmiot zamówienia składa się:
1) wykonanie robót budowlanych i zagospodarowanie terenu na podstawie dokumentacji projektowej,
2) opracowanie oraz dostarczanie Zamawiającemu kompletnej dokumentacji powykonawczej,
3) dokonanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego wszelkich zgłoszeń i uzgodnień oraz uzyskanie przez Wykonawcę w imieniu Zamawiającego i przekazanie Zamawiającemu wszelkich ostatecznych i bezwarunkowych decyzji i zezwoleń koniecznych do dopuszczenia Inwestycji do użytkowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami,
4) przekazanie Zamawiającemu inwestycji do użytkowania.
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 3.149.147,04 PLN brutto.
Szczegółowy zakres zamówienia, warunki oraz sposób ich wykonania określają:
1) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 7 do SWZ,
2) Przedmiary robót – załącznik nr 8 do SWZ
3) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych – załącznik nr 9 do SWZ
Pełny opis przedmiotu zamówienia oraz obowiązki Wykonawcy zostały przedstawione w Projektowanych Postanowieniach Umowy, stanowiących załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45223000-6 - Roboty budowlane w zakresie konstrukcji
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233251-3 - Wymiana nawierzchni
45000000-7 - Roboty budowlane
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego wpłynęła 1 oferta: Pref-Bet Wytwórnia Mas Bitumicznych, Betonu i Prefabrykatów Spółka z o.o., Pawłów, ul. Lubelska 80, 22-170 Rejowiec Fabryczny z ceną ofertową 4 372 235,48 zł.Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 3 149 147,04 zł brutto.
Dokonano analizy możliwości zwiększenia środków w budżecie do ceny oferty
w przedmiotowym postępowaniu. Cena określona w ofercie nie mieści się w limicie ustalonym przez Zamawiającego. Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pokrycia finansowego.
W związku z powyższym przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu w oparciu o art. 255 pkt 3) ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
| 2023-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |