Budowa cmentarza komunalnego w Kruszwicy - budowa parkingu
GMINA KRUSZWICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00302320
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00302320/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-12 10:35
- Lokalizacja
- Kruszwica, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cbff6ccb-0e79-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5562751234
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00302320 z dnia 2023-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa cmentarza komunalnego w Kruszwicy - budowa parkingu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KRUSZWICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350777
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nadgoplańska 4
1.5.2.) Miejscowość: Kruszwica
1.5.3.) Kod pocztowy: 88-150
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@kruszwica.um.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/gminakruszwica
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7818431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa cmentarza komunalnego w Kruszwicy - budowa parkingu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cbff6ccb-0e79-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00302320
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037000/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.11 Budowa cmentarza komunalnego w Kruszwicy - budowa parkingu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00264932
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIFZ-Z.271.18.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 360693,92 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wspólny Słownik Zamówień:
CPV 45230000-8 Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
Zamawiający: Gmina Kruszwica
Termin realizacji: 3 miesiące od dnia zawarcia umowy
1. Przedmiot zamówienia:
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zjazdu publicznego z drogi powiatowej nr 2568C relacji Sikorowo - Kruszwica na teren działek nr 5/1, 22 i 45 i parkingu dla 27 miejsc postojowych w tym dwóch dla osób niepełnosprawnych na terenie projektowanego cmentarza komunalnego w Kruszwicy przy ul. Cmentarnej.
Parametry zjazdu publicznego i parkingu:
- szerokość zjazdu 5,00m = szerokości drogi powiatowej
- długość zjazdu do granicy pasa drogowego 8,25 m
- połączenie krawędzi zjazdów i jezdni ulicy za pomocą łuków o promieniu R=5,0 m.
- dojazd do miejsc postojowych szerokość 6,0m
- miejsca postojowe dla samochodów osobowych dł. 5,0m szer.2,5m
- miejsca postojowe dla osób niepełnosprawnych dł. 5,0m ,szer.3,6m
Wysokościowo projektowany zjazd dowiązano do rzędnych istniejących drogi w miejscu włączenia w ulicę Cmentarną. Pochylenie podłużne zjazdu w granicy pasa drogowego przyjęto 4,8 % w kierunku drogi powiatowej (ul. Cmentarna), pochylenie poprzeczne zjazdu zgodne z pochyleniem podłużnym jezdni ulicy – 1%. Połączenie nawierzchni zjazdu z jezdnią poprzez krawężnik najazdowy wyniesiony 2 i 3 cm ponad poziom jezdni.
Projektowana konstrukcja nawierzchni:
- 8cm - kostka brukowa betonowa typu „Starobruk”
- 4cm - podsypka cementowo-piaskowa 1:4
- 25cm – podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie lub tłucznia kamiennego 0/31,5mm
- 15cm –piasek stabilizowany cementem Rm=2,5 MPa
Łączna grubość nawierzchni wynosi 52cm.
Krawężnik najazdowy o wym. 15x22 x100 ułożyć należy na ławie z betonu C 12/15 z oporem. Obramowanie zjazdu zaprojektowano z krawężników o wymiarach 15x30x100(50) ułożonych na ławie z betonu C12/15 z oporem, krawężnik ułożone 5cm powyżej poziomu nawierzchni. Po wykonaniu zjazdu powstałą szczelinę pomiędzy krawężnikiem a istniejącą nawierzchnią drogi należy wypełnić asfaltową masą zalewową. Obramowanie parkingu z krawężników 15x30x100 ułożonych na ławie z betonu C12/15 z oporem – ułożenie w poziomie nawierzchni. Wody opadowe ze zjazdu w granicach pasa drogowego spłyną powierzchniowo na ulicę, wody opadowe z terenu parkingu na tereny zieleni. W rejonie budowanego zjazdu znajduje się kabel elektroenergetyczny, na którym ułożona zostanie rura dwudzielna typu AROT o dł. 7m (po 1m za krawężnikiem zjazdu). Ze względu na istniejące uzbrojenie roboty ziemne należy wykonać ręcznie za wiedzą i pod nadzorem właściwych branżowo służb. Prace przygotowawcze będą polegały na niwelacji terenu parkingu i cmentarza do projektowanych rzędnych podanych na rysunku projektu zagospodarowania terenu oraz wymianie gruntów nienośnych na podsypkę piaskową zagęszczoną na mokro warstwami co 20cm i zagęszczonej mechanicznie. Roboty ziemne ograniczą się do wykonania korytowania pod projektowaną nawierzchnię zjazdu i parkingu. Grunt z korytowania może być zagospodarowany na działce. Podłoże gruntowe przed ułożeniem konstrukcji nawierzchni powinno być zagęszczone zgodnie z wymaganiami podanymi w normie PN – S – 02205/98 ,,Drogi samochodowe. Roboty ziemne. Wymagania i badania.”
Pod nawierzchnią zjazdu i parkingu zaplanowano wymianę gruntu na zagęszczoną podsypkę piaskową do głębokości 1,80 m. Zamawiający dopuszcza możliwość odstąpienia od projektowanej wymiany gruntu. Po wykonaniu koryta pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni wykonawca przeprowadzi badanie stopnia zagęszczenia gruntu. Jeżeli wskaźnik zagęszczenia podłoża będzie nie mniejszy niż 0,98 zamawiający może zdecydować o wykonywaniu dalszych prac bez konieczności wymiany gruntu. Koszty obsługi laboratoryjnej pokrywa wykonawca.
2. Dokładny opis i zakres prac przedstawiony jest w dokumentacji projektowej:
a) Projekt budowlano-wykonawczy „Budowa Cmentarza Komunalnego w Kruszwicy” opracowany przez firmę Biuro Projektowe Budownictwa „PARTNER” Tadeusz Bronowicki.
b) Przedmiar robót „Budowa Cmentarza Komunalnego w Kruszwicy”.
c) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych do projektu „Budowa Cmentarza Komunalnego w Kruszwicy”.
d) Postanowienie nr WZN 197/2020 Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.
3. Wytyczne dla oferenta:
a) Szczegółowe informacje zawierają projekt budowlano – wykonawczy, oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót natomiast przedmiar robót jest elementem pomocniczym.
b) W cenie ofertowej należy uwzględnić wszystkie koszty związane z realizacją inwestycji, w tym koszty konsultacji i bieżących uzgodnień z właścicielami sieci energetycznej, telekomunikacyjnej, gazowej czy wodno-kanalizacyjnej, opłaty za zajęcie terenu na gruncie nie należącym do inwestora, a także wszelkie opłaty za przygotowanie i wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego w trakcie realizacji zadania. Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i zatwierdzenia dokumentacji czasowej organizacji ruchu drogowego przed rozpoczęciem robót.
c) Wykonawca jest zobowiązany do poniesienia kosztów i zapewnienia nadzoru ze strony gestorów sieci (wod.-kan., telekomunikacyjne, elektroenergetyczne i inne) zgodnie z warunkami uzgodnień i obowiązujących przepisów prawa.
d) Zastosowane w dokumentacji projektowej i specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót wskazania pochodzenia wyrobów służą określeniu standardów cech technicznych i jakościowych. Wykonawca może zastosować wskazany lub równoważny, inny wyrób spełniający wymogi techniczne i jakościowe oraz posiadający właściwości użytkowe nie gorsze niż określone w dokumentacji Zamawiającego z preferencją parametrów korzystniejszych spełniających te same wymagania jakościowe, funkcjonalne i techniczne wskazanego oraz posiadające właściwości użytkowe spełniające wymogi określone dla przedmiotu opisanego w dokumentacji. Wykonawca, który powoła się na rozwiązania równoważne jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
e) Każdy z Wykonawców ponosi pełną odpowiedzialność za skutki braku lub mylnego rozpoznania warunków realizacji zamówienia i stanu miejsca wykonywanych prac.
f) Wykonawca zobowiązany jest do udostępnienia gestorom sieci telekomunikacyjnej, wodociągowej, elektrycznej plac budowy celem sprawdzenia stanu technicznego w/w instalacji oraz wymiany uszkodzonych elementów lub usunięcia ewentualnych awarii.
g) Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania od Zamawiającego akceptacji kształtu oraz kolorów materiałów brukarskich przed zamówieniem.
h) Obowiązuje wynagrodzenie kosztorysowe. Wraz z ofertą należy przedłożyć uproszczony kosztorys ofertowy. Kosztorys ofertowy powinien być sporządzony na podstawie przedmiaru robót w następującym układzie: liczba porządkowa, podstawa wyceny, rodzaj robót, jednostka miary, ilość, cena jednostkowa, wartość.
i) Zamawiający dopuszcza częściowe rozliczanie i finansowanie wykonanych robót po uprzednim uzgodnieniu z Zamawiającym z zastrzeżeniem, że Wykonawca może wystawić maksymalnie dwie faktury, z czego kwota ostatniej faktury musi obejmować minimum 30% wartości całkowitego wynagrodzenia.
j) Zgodnie z postanowieniem Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wszelkie prace ziemne (poza wyznaczonym stanowiskiem archeologicznym, którego obszar został już poddany wyprzedzającym badaniom archeologicznym) należy przeprowadzić pod ścisłym nadzorem archeologicznym. Wobec powyższego Wykonawca o planowanym terminie prowadzenia robót ziemnych każdorazowo powiadomi w/w archeologa z minimum 3-dniowym wyprzedzeniem
k) Zamawiający wymaga przedłożenia harmonogramu rzeczowo – finansowego do umowy.
4. Wymagania Zamawiającego w związku z art. 95. ustawy PZP:
Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszelkie czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie na podstawie umowy o pracę. Wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z pracami budowlanymi w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia w ilości osób niezbędnej do realizacji przedmiotu zamówienia, w tym: pracownik budowy – prace drogowe, jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w rozumieniu przepisów kodeksu pracy, o ile czynności te nie będą wykonywane przez osobę w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.
Szczegółowe wymagania w związku z art. 95 ustawy Pzp zostały zawarte w §24 wzoru umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.) zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji w celu ulepszenia treści ofert pn. „Budowa cmentarza komunalnego w Kruszwicy - budowa parkingu”z powodu: Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
W postępowaniu wpłynęły dwie oferty, których ceny przekraczają kwotę, jaką dysponuje zamawiający. Wobec powyższego postępowanie zostaje unieważnione.
| 2023-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |