Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj w zakresie dostosowania infrastruktury WMCO w celu zwiększenia możliwości udzielania świadczeń onkologicznych w sytuacjach kryzysowych

Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00302748
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00302748/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-12 11:53
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-12f6d4ad-168d-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7392954895
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychDoradcze usługi inżynieryjne i budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnychRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie systemów alarmowych i antenInstalowanie infrastruktury okablowaniaUkładanie kabliInstalacje zasilania elektrycznegoGazy medyczneInstalacje niskiego napięciaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne przeciwpożaroweRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówPokrywanie podłóg i ścian

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00302748 z dnia 2023-07-12

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj w zakresie dostosowania infrastruktury WMCO w celu
zwiększenia możliwości udzielania świadczeń onkologicznych w sytuacjach kryzysowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510022366

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. Wojska Polskiego 37

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-228

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: 89 539 80 76

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: konrad.piotrowski@poliklinika.net

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://platformazakupowa.pl/pn/poliklinika_olsztyn

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/poliklinika_olsztyn

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj w zakresie dostosowania infrastruktury WMCO w celu
zwiększenia możliwości udzielania świadczeń onkologicznych w sytuacjach kryzysowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12f6d4ad-168d-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00302748

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-12

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00099956/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Roboty budowlane w formule zaprojektuj i wybuduj w celu dostosowania infrastruktury SPZOZ MSWiA z WMCO w Olsztynie w celu zwiększenia możliwości udzielania świadczeń w sytuacjach kryzysowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Dostosowanie infrastruktury Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w celu zwiększenia możliwości udzielania świadczeń onkologicznych w sytuacjach kryzysowych, POIS.11.03.00-00-0140/22-0

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00282724

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPZ-39/06/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
1) Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej (dalej Dokumentacja Projektowa „React-EU”)
wraz z wykonaniem na jej podstawie robót budowlanych, w następującym zakresie:
a) Przebudowy części pomieszczeń wraz z pracami remontowymi w oddziałach:
• Klinika Onkologii i Immunologii (II piętro) – budynek E i F
• Oddział Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Kardiologii Onkologicznej (III piętro) - budynek F,
• Klinika Chirurgii Onkologicznej (IV piętro) – budynek F,
• Oddział Kliniczny Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chorób Piersi (V piętro) – budynek F,
b) Przebudowy infrastruktury wewnętrznej budynków E i F w zakresie niezbędnym dla obsługi oddziałów wymienionych pkt.
3.2. ppkt.1 lit. a) tj:
• przebudowy wewnętrznych linii zasilających (WLZ)
• rozbudowy punktów dystrybucyjnych sieci LAN dla dodatkowej instalacji komputerowej,
• przebudowy wewnętrznych rurociągów zasilających oraz pionów instalacji gazów medycznych,
oraz
• przebudowy pionów kanalizacji sanitarnej, przebudowy pionów wody zimnej i cieplej z cyrkulacją, w budynkach E i F w
pełnym zakresie.
c) Przebudowy infrastruktury zewnętrznej w zakresie:
• modernizacji i rozbudowy źródeł zasilania gazów medycznych oraz wykonanie sieci zewnętrznych zasilających
wewnętrzne instalacje gazów medycznych,
• przebudowy rozdzielnic elektrycznych głównych niskiego napięcia budynku E i F.
2) Opracowanie pełnobranżowej dokumentacji projektowo – kosztorysowej (dalej Dokumentacja Projektowa „Neurologia”)
wraz z wykonaniem na jej podstawie robót budowlanych w zakresie przebudowy części pomieszczeń i prac remontowych
Oddziału Neurologii z Pododdziałem Udarowym (I piętro) – budynek F.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71310000-4 - Doradcze usługi inżynieryjne i budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego

24111500-0 - Gazy medyczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 256 ustawy pzp. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Po wszczęciu postępowania zaistniały nowe okoliczności skutkujące koniecznością wprowadzenia istotnej zmiany zakresu rzeczowego projektu pn. „Dostosowanie infrastruktury Warmińsko-Mazurskiego Centrum Onkologii w celu zwiększenia możliwości udzielania świadczeń onkologicznych w sytuacjach kryzysowych” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, Osi priorytetowej XI REACT-EU, Działania 11.3 Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia (umowa nr POIS.11.03.00-00-0140/22-0), w ramach którego realizowane jest niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego. Wprowadzenie modyfikacji projektu pociąga za sobą konieczność dokonania korekty zakresu rzeczowego, sposobu i terminu realizacji niniejszego przedmiotu zamówienia.
Wobec konieczności wprowadzenia tak istotnych zmian, kierując się zasadami wydatkowania środków publicznych w sposób racjonalny i celowy, przy zachowaniu najlepszych efektów z danych nakładów Zamawiający uznał, iż prowadzenie postępowania w dotychczasowej formule jest niecelowe i zdecydował o jego unieważnieniu. Podjęta decyzja, przed upływem terminu składania ofert, ma również na celu ochronę interesów potencjalnych Wykonawców, aby nie ponosili realnych kosztów związanych z przygotowaniem ofert i uczestnictwem w postępowaniu.
2023-07-12 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane