Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych w roku 2023
GMINA KOSAKOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00302970
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00302970/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-12 12:32
- Lokalizacja
- Kosakowo, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-975132db-140f-11ee-9aa3-96d3b4440790
- Identyfikator
- 5861023761
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00302970 z dnia 2023-07-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych w roku 2023
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOSAKOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000531708
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 69
1.5.2.) Miejscowość: Kosakowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 81-198
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.7.) Numer telefonu: 586604344
1.5.8.) Numer faksu: 586604301
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@kosakowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminakosakowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/pn/gmina_kosakowo1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych w roku 20232.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-975132db-140f-11ee-9aa3-96d3b4440790
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00302970
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030019/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Wykonanie bieżących dróg gminnych o nawierzchniach utwardzonych i gruntowych w roku 2023 na terenie Gminy Kosakowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00275651
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.15.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w 2023 roku remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg gminnych na terenie gminy Kosakowo przy użyciu masy mineralno-asfaltowej na gorąco z wytwórni, wykonanie remontów nawierzchni powierzchniowo utrwalonych, przy użyciu grysów i remoncie wybojów o głębokości 3 cm asfaltem drogowym (patcher) oraz regulacja (naprawa) pionowych wpustów studni rewizyjnych oraz urządzeń ściekowych z konstrukcją odciążającą wraz z wymianą włazu żeliwnego i uzupełnienie masą bitumiczną.
Szacunkowy zakres robót:
a) wykonanie remontów cząstkowych nawierzchni bitumicznych mieszanką mineralno-asfaltową na gorąco z wytwórni – do 270 ton; w tym:
− naprawa płytkich uszkodzeń do gł. 2 cm – ok. 100 ton
− naprawa średnich uszkodzeń nawierzchni o gł. powyżej 2 cm – ok. 100 ton
− naprawa uszkodzeń nawierzchni z naruszeniem podbudowy – ok. 70 ton
b) wykonanie remontów nawierzchni powierzchniowo utrwalonych, przy użyciu grysów
i remoncie wybojów o głębokości 3 cm asfaltem drogowym (patcher) – na pow.
do 50 m2;
c) regulacja (naprawa) wpustów kanalizacyjnych i włazów studni rewizyjnych oraz urządzeń ściekowych z konstrukcją odciążającą wraz z opcjonalną wymianą włazu żeliwnego i uzupełnienie masą bitumiczną, w tym:
- regulacja włazu studni kanalizacyjnej – 8 szt.;
- wymiana i regulacja włazu studni kanalizacyjnej – 4 szt.;
- regulacja wpustu kanalizacyjnego – 8 szt.;
- wymiana i regulacja wpustu kanalizacyjnego – 4 szt.
Więcej szczegółów opisano w STWiORB
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Postępowanie o udzielenie zamówienia zostaje unieważnione na podstawie art. 255 ust.1 pkt 6 ustawy, zgodnie, z którym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Uzasadnienie faktyczne:
Postępowanie zawiera wadę polegającą na rozbieżności w ocenie ofert.
Zamawiający w SWZ określił kryterium oceny ofert: „cena” oraz „gwarancja”. W formularzu ofertowym błędnie znalazła się pozycja „czas reakcji na zgłoszenie” zamiast kryterium „gwarancja”. Rozbieżność tą zauważył jeden z wykonawców korygując swoją ofertę. Druga oferta innego wykonawcy została złożona na błędnym formularzu, co uniemożliwia porównanie ofert. Różne kryteria oceny ofert w dokumentach postępowania, po otwarciu ofert, jest wadą niemożliwą do usunięcia.
Biorąc zatem powyższe pod uwagę postępowanie unieważnia się na podstawie art. 255 ust 1 pkt. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. 2022 poz.1710 z poź.zm)
Zamawiający po unieważnieniu postepowania planuje ponownie przeprowadzić postepowanie w oparciu o zaktualizowany SWZ, o czym w trybie art. 262 ustawy Pzp niezwłocznie poinformuje wykonawców, którzy ubiegali się o udzielenie zamówienia
| 2023-07-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |