Przebudowa drogi gminnej nr 105749B, 105702B ul. Parkowa w msc. Stara Łomża przy Szosie.

Gmina Łomża

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00304245
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00304245/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-13 08:23
Lokalizacja
Łomża, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-909f0a44-14b2-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7181268329
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00304245 z dnia 2023-07-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej nr 105749B, 105702B ul. Parkowa w msc. Stara Łomża przy Szosie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łomża

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 450669944

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Marii Skłodowskiej-Curie 1a

1.5.2.) Miejscowość: Łomża

1.5.3.) Kod pocztowy: 18-400

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminalomza.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminalomza.pl/bip/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://portal.smartpzp.pl/gminalomza

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi gminnej nr 105749B, 105702B ul. Parkowa w msc. Stara Łomża przy Szosie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-909f0a44-14b2-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00304245

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030847/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Przebudowa drogi gminnej nr 105749B, 105702B ul. Parkowa w msc. Stara Łomża przy Szosie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00276500

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.1.19.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa drogi gminnej ulicy Parkowej we wsi Stara Łomża przy Szosie na odcinku od ulicy Górnej w Starej Łomży przy Szosie do drogi powiatowej
nr 1937B o długości ok 420 m. Zakres robót niezbędnych do wykonania:

I. Roboty drogowe:
1. Roboty przygotowawcze – roboty pomiarowe,
2. Usunięcie drzew i krzewów wraz z wywozem,
3. Usunięcie humusu,
4. Roboty rozbiórkowe drogi, budynków i budowli wraz z wywozem gruzu z terenu budowy,
5. Roboty ziemne: wykonanie wykopów, formowanie i zagęszczanie nasypów,
6. Wykonanie nawierzchni jezdni o konstrukcji zgodnej z dokumentacją projektową,
7. Wykonanie chodników o konstrukcji zgodnej z dokumentacją projektową,
8. Wykonanie poboczy,
9. Roboty wykończeniowe: plantowanie powierzchni skarp, humusowanie wraz z obsianiem trawą, umocnienie skarp i poboczy płytami prefabrykowanymi,
10. Wykonanie oznakowania drogowego,
II. Budowa kanalizacji deszczowej:
1. Roboty przygotowawcze – roboty pomiarowe,
2. Roboty ziemne: wykonanie wykopów, umocnienie ścian wykopów, wykonanie podłoża pod kanały i obiekty z materiałów sypkich, zasypanie wykopów,
3. Pompowanie wody za pomocą igłofiltrów w celu odwodnienia wykopów,
4. Roboty montażowe: wykonanie rurociągów z rur o średnicy 200 – 400 mm, wykonanie studni rewizyjnych i ściekowych o średnicy 500 – 1500 mm,
III. Przebudowa urządzeń energetycznych:
1. Demontaż napowietrznej linii NN,
2. Budowa kablowej linii NN 0,4kV,
3. Przebudowa złączy WLZ i montaż szafek pomiarowych,
4. Demontaż oświetlenia ulicznego,
5. Montaż linii oświetlenia ulicznego,
6. Wykonanie obostrzeń w napowietrznej linii SN 15kV,
IV. Budowa oświetlenia drogowego:
1. Montaż i stawianie słupów oświetleniowych na fundamentach betonowych,
2. Montaż wysięgników i opraw oświetleniowych,
3. Montaż i postawienie szafki oświetleniowej,
4. Wykonanie wykopów na kable, włożenie kabli w rowach kablowych i zasypanie wykopów,
5. Montaż uziemień,
6. Ułożenie rur osłonowych na kable,
V. Przebudowa wodociągu:
1. Roboty przygotowawcze – roboty pomiarowe,
2. Roboty ziemne: wykonanie wykopów, umocnienie ścian wykopów, wykonanie podłoża pod kanały i obiekty z materiałów sypkich, zasypanie wykopów,
3. Zabezpieczenie kolidujących sieci uzbrojenia terenu,
4. Wykonanie i rozebranie barierek ochronnych wykopów,
5. Rozebranie nieczynnego odcinka sieci wodociągowej wraz z wywiezieniem z terenu budowy i utylizacją,
6. Wykonanie nowego odcinka wodociągu wraz z przyłączami i włączenie go do sieci,
7. Montaż hydrantów pożarowych nadziemnych,
8. Oznakowanie trasy wodociągu,
9. Próby szczelności, dezynfekcja oraz płukanie wodociągu,
VI. Przebudowa infrastruktury telekomunikacyjnej;
1. Układanie kabli w rowach kablowych wykopanych i zasypanych mechanicznie,
2. Wykonanie przepustów pod drogami i zjazdami,
3. Montaż złączy telekomunikacyjnych,
4. Wprowadzenia kabla na słup,
5. Montaż i stawianie słupów telekomunikacyjnych,
6. Montaż uziomów,
7. Demontaż nieczynnych kabli.
VII. Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 255 pkt 1 oraz art. 260 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 z późn. zm), zwanej dalej w skrócie ,,Pzp", Zamawiający zawiadamia o unieważnieniu postępowania na „Przebudowa drogi gminnej nr 105 749 B, 105 702 B ul. Parkowa w miejscowości Stara Łomża przy Szosie (Etap II).”

Uzasadnienie prawne:
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1, ustawy Prawo zamówień publicznych z dnia 11 wrzesnia 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710
z późn. zm.) zwana dalej ustawą Pzp.
- Zgodnie z art. 255 pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych,
,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli:
(…)
1) nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty"


Uzasadnienie unieważnienia faktyczne:
Dnia 12.07.2023 roku o godzinie 10:00 upłynął termin składania ofert w postępowaniu
o udzielenie zamówienia publicznego na w/w przedmiot zamówienia. Do wyznaczonego terminu nie wpłynęła do Zamawiającego żadna oferta.
Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych. Zgodnie z powyższym, powodem unieważnienia postępowania jest brak wymaganej przepisami ustawy liczby ważnych ofert, a tym samym obiektywny brak możliwości wyboru przez Zamawiającego oferty najkorzystniejszej.
2023-07-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane