Konserwacja oświetlenia drogowego w Gminie Siedlec na 2025 rok

Gmina Siedlec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00082582
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00082582/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-31 13:25
Lokalizacja
Siedlec, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b265454a-805a-4953-9a4b-f09bd995032c
Identyfikator
9231652606
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
259 838,64 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00082582 z dnia 2025-01-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Konserwacja oświetlenia drogowego w Gminie Siedlec na 2025 rok

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Siedlec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770729

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zbąszyńska 17

1.5.2.) Miejscowość: Siedlec

1.5.3.) Kod pocztowy: 64-212

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.7.) Numer telefonu: 68 384 85 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@siedlec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.siedlec.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Konserwacja oświetlenia drogowego w Gminie Siedlec na 2025 rok

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b265454a-805a-4953-9a4b-f09bd995032c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00082582

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042735/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.5 Konserwacja oświetlenia drogowego w Gminie Siedlec na 2025 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Obowiązkiem gmin jest finansowanie zadań własnych w zakresie oświetlenia dróg i miejsc publicznych znajdujących się na terenie gminy w tym konserwacji oświetlenia. Urządzenia oświetlenia ulicznego stanowiące przedmiot niniejszego postępowania w zakresie świadczenia usług konserwacji oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Siedlec stanowią własność ENEA Oświetlenie Sp. z o. o.
Gmina Siedlec, wystąpiła do ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. o możliwość świadczenia usług konserwacji sieci i urządzeń oświetlenia ulicznego stanowiącego majątek Enea Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Siedlec przez inne podmioty. W odpowiedzi ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. poinformowała, że nie wyraża zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na sieci stanowiącej ich własność przez podmioty trzecie. Wykazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanek określonych w art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IIGK.7021.4.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postepowania jest wykonanie usługi utrzymania i konserwacji oświetlenia drogowego zgodnie z obowiązującymi przepisami. Eksploatacją zostają objęte urządzenia oświetlenia drogowego pozostające we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. w obszarze administrowanym przez Gminę Siedlec oraz urządzenia pozostające własnością Gminy Siedlec. Zamówienie obejmuje konserwację sieci i urządzeń związanych z konserwacją i utrzymaniem oświetlenia drogowego a w szczególności: oględziny sieci oświetlenia drogowego, szafek i rozdzielnic, usuwanie awarii w sieci oświetleniowej w linii kablowej i w linii napowietrznej oraz wymiana przepalonych źródeł światła.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 811084325

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 259838,64 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-01-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi