Ul. Trakt Św. Wojciecha 23, 25, 27 w Gdańsku - Termomodernizacja budynków mieszkalnych wraz z etapem utrzymania i zarządzania.
Gdańskie Nieruchomości
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00305648
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00305648/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-13 13:11
- Lokalizacja
- Gdańsk, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-12d3423e-d46a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 9570844969
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00305648 z dnia 2023-07-13 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Ul. Trakt Św. Wojciecha 23, 25, 27 w Gdańsku - Termomodernizacja budynków mieszkalnych wraz z etapem utrzymania i zarządzania.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gdańskie Nieruchomości
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 192817769
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Partyzantów 74
1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk
1.5.3.) Kod pocztowy: 80-254
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: nz@nieruchomoscigda.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nieruchomoscigda.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-12d3423e-d46a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zarządzanie nieruchomościami
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ul. Trakt Św. Wojciecha 23, 25, 27 w Gdańsku - Termomodernizacja budynków mieszkalnych wraz z etapem utrzymania i zarządzania.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-12d3423e-d46a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00305648
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-13
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00060126/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.46 Termomodernizacja budynków przy ul. Trakt Św. Wojciecha 23,25,27 w ramch ustawy o efektywności energetycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00177827
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZ.250.32.2023.JR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonania robót budowlanych, usług, dostaw oraz instalacji Urządzeń w celu poprawy efektywności energetycznej Budynków przy ul. Trakt Św. Wojciecha 23, 25, 27 w Gdańsku.
Zamówienie ma na celu wyłonienie partnera prywatnego – Przedsiębiorstwo Usług Energetycznych (Energy Service Company – ESCO), który wykona i sfinansuje przedmiot zamówienia i utrzymanie obiektów, w tym będzie świadczył usługi zarządzania energią, mediami i wykonanymi ulepszeniami, celem utrzymania realizacji i utrzymania gwarancji uzyskania efektów energetycznych i przedłużenia wartości użytkowych wykonanych ulepszeń. Firma ESCO finansować będzie prace projektowe i budowlane z własnych środków (finansowanie własne).
Przedmiot zamówienia realizowany jest w ramach Programu Priorytetowego ,,Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”.
Celem programu jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Program jest realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
ESCO zobowiązany jest do znajomości aktualnych dokumentów programu priorytetowego „Renowacja z gwarancją oszczędności EPC (Energy Performance Contract) Plus”, które są opublikowane na stronie internetowej NFOŚiGW, link https://www.gov.pl/web/funduszmodernizacyjny/renowacja-z-gwarancja-oszczednosci-epc-energy-performance-contract-plus . Potwierdzeniem jest wypełnione oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązuje się do:
a) opracowania wielobranżowego projektu budowlanego i wykonawczego,
b) audytów energetycznych,
c) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
d) przedmiarów,
e) kosztorysów inwestorskich,
f) zbiorczego zestawienia kosztów,
g) harmonogramu realizacji zadania,
h) niezbędnych zezwoleń na prowadzenie robót w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych,
i) wykonania robót budowlanych modernizacyjnych w budynkach oraz wykonania wszystkich możliwych działań efektywnych ekonomicznie z zapewnieniem wymaganych parametrów użytkowych w zmodernizowanych obiektach, celem utrzymania inwestycji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71314200-4 - Usługi zarządzania energią
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena jedynej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7502618,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7502618,83 PLN
| 2023-07-13 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |