DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA POWIATU SOCHACZEWSKIEGO NA ROK 2025

Powiat Sochaczewski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00082777
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00082777/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-31 13:53
Lokalizacja
Sochaczew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9ad2707c-105a-4b23-b9ee-adbbce2c7ff3
Identyfikator
8371511868
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektrycznośćProdukty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energiiPrzesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

RENPRO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
442 465,65 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00082777 z dnia 2025-01-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA POWIATU SOCHACZEWSKIEGO NA ROK 2025

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Sochaczewski

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Sochaczewie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750147805

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 65

1.5.2.) Miejscowość: Sochaczew

1.5.3.) Kod pocztowy: 96-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL926 - Żyrardowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatsochaczew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: sochaczew-powiat.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiatsochaczew

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

DOSTAWA ENERGII ELEKTRYCZNEJ DLA POWIATU SOCHACZEWSKIEGO NA ROK 2025

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9ad2707c-105a-4b23-b9ee-adbbce2c7ff3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00082777

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00059261/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.2 Dostawa energii elektrycznej dla Powiatu Sochaczewskiego na rok 2025

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00591565

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IMZP.272.06.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) dla potrzeb Powiatu Sochaczewskiego tj. Starostwa Powiatowego w Sochaczewie i jednostek organizacyjnych Powiatu Sochaczewskiego, tj.:
a) Dom Pomocy Społecznej w Młodzieszynie, ul. Wyszogrodzka 101, 96-512 Młodzieszyn,
b) Powiatowy Zarząd Dróg Sochaczew, ul. Gwardyjska 10, 96-500 Sochaczew,
c) Zespół Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego, ul. Piłsudskiego 51, 96-500 Sochaczew,
d) Zespół Szkół w Teresinie im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, ul. Aleja XX lecia 12, 96-515 Teresin,
e) Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego, ul. Piłsudskiego 63, 96-500 Sochaczew,
f) Zespół Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza, ul. Chopina 99 A, 96-503 Sochaczew,
g) Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina w Sochaczewie, ul. 15 Sierpnia 4, 96-500 Sochaczew,
h) Zespół Szkół w Erminowie, Erminów 1, 96-514 Rybno,

2. Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej [MWh] w okresie od 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r., wyniesie łącznie 726,5 MWh. Szacunkowe dane z podziałem na taryfy zostały zawarte w załączniku nr 3 do SWZ. Niniejsze zamówienie nie obejmuje usług dystrybucji energii elektrycznej. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem, określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (załącznik nr 3 do SWZ), zawierający lokalizacje i opis punktów poboru energii elektrycznej oraz wzór umowy (załącznik nr 4 do SWZ). Wskazane załączniki nr 3 i nr 4 stanowią integralną część SWZ.
3. Dane o ilości kupowanej energii elektrycznej mają charakter szacunkowy, obliczone są jako średnia obliczona na podstawie dotychczasowych poborów energii elektrycznej z bieżącego roku, podane w skali roku.
4. Sprzedaż energii elektrycznej odbywać będzie się za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do OSD. Niniejsze postępowanie nie obejmuje świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej. Warunki świadczenia usług dystrybucji energii elektrycznej określa Umowa Dystrybucyjna Zamawiającego aktualnie obowiązująca.
Do obowiązków Wykonawcy należało będzie przeprowadzenie procedury zmiany Sprzedawcy energii elektrycznej. Umowę na rok 2024 obsługiwała firma Respect Energy S.A.
5. Przybliżona wartość wskazanej do zakupu ilości energii elektrycznej, w trakcie wykonywania umowy może ulec zwiększeniu lub zmniejszeniu. Niezależnie od wielkości zużycia Wykonawca, zobowiązany jest w każdym przypadku stosować zaoferowane w przetargu ceny jednostkowe energii.
6. Wykonawca dokonywać będzie rozliczeń finansowych na podstawie rzeczywistego zużycia energii elektrycznej wykazanego urządzeniami pomiarowo-rozliczeniowymi i cen jednostkowych energii, złożonych w ofercie i nie może dochodzić żadnych dodatkowych roszczeń finansowych, w przypadku zmniejszenia lub zwiększenia ilości energii elektrycznej niż prognozowana z uwzględnieniem wskazanej tolerancji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09310000-5 - Elektryczność

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 442465,65 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 683944,48 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 442465,65 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Renpro sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8542166221

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-10

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 442465,65 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-01-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy