Modernizacja sieci ciepłowniczej w Czarnej Białostockiej cz. I. Przedsięwzięcie współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

Gmina Czarna Białostocka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2024/BZP 00446436
Numer ogłoszenia
2024/BZP 00446436/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2024-08-06 11:22
Lokalizacja
Czarna Białostocka, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-169a28c1-2e14-11ef-86d2-4e696a6d8c25
Identyfikator
9661771733
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneInstalacja rurociągówRoboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczychRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówOgólne roboty budowlane związane z budową rurociągówRoboty izolacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

"REMEX" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBiałystok, PL · lot 0
6 063 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2024/BZP 00446436 z dnia 2024-08-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sieci ciepłowniczej w Czarnej Białostockiej cz. I. Przedsięwzięcie współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Czarna Białostocka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659036

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Torowa 14 A

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Białostocka

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-020

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.7.) Numer telefonu: 857131340

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@czarnabialostocka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip-umczarnabialostocka.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-169a28c1-2e14-11ef-86d2-4e696a6d8c25

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sieci ciepłowniczej w Czarnej Białostockiej cz. I. Przedsięwzięcie współfinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-169a28c1-2e14-11ef-86d2-4e696a6d8c25

2.5.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00446436

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2024-08-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00030108/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Modernizacja sieci ciepłowniczej w Czarnej Białostockiej cz. I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00374200

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.271.7.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki i sposób jego realizacji zawiera załącznik nr 1 do SWZ.
Modernizacja sieci ciepłowniczej: wymiana sieci ciepłowniczej kanałowej na bezkanałową oraz budowa nowych sieci ciepłowniczych preizolowanych w CzB na dz. nr geod. 884/2, 885/1, 887/1, 887/4, 888, 889/11, 889/14, 889/15, 904/1, 912/1, 913, 915/14, 915/15, 915/49, 915/56, 915/58, 915/63, 915/64, 961, 964, 965, 966, 994, 1029/4, 1057, 1057/1, 1058/4, 1058/5, 1059, 1059/24, 1059/25, 1059/26, 1059/34, 1059/35, 1061/3, 1061/6, 1061/7, 1062/1, 1063/1, 1066/4, 1067/7, 1067/12, 1067/13, 1067/16, 1069/8, 1069/33, 1069/71, 1069/80, 1069/88, 1069/100, 1069/101, 1069/112, 1069/113, 1074/2, 1099, 1117/10, 1117/11, 1117/13, 1117/14, 1142/15, 1142/17, 1142/18 obręb 0044 CzB.”
w szczególności:
•budowa osiedlowej sieci ciepłowniczej od komory cieplnej K1 przy ul. Torowej do komory K2 przy ul. Traugutta, od Pkt-u 1 do komór K3, K4 i studzienki cieplnej ST3 wraz z przyłączem do bud. ul. Torowa 1 oraz wymianę sieci kanałowej na preizolowaną od komory K2 do Pkt-u 1 i od komory K3 do budynku przy ul. Sienkiewicza 1C w CzB.
Do przejścia rurociągów pod ulicą Torową między komorą cieplną K2 i pkt 1 oraz pod ulicą Sienkiewicza, wykorzystać istniejące łupiny kanału cieplnego. Po usunięciu z nich rur stalowych należy umieścić rury osłonowe, w które zostaną wsunięte rury ciepłownicze preizolowane wyposażone w płozy dystansowe. Przestrzeń między rurami osłonowymi a kanałem wypełnić środkiem samozagęszczającym.
Przejście ciepłociągu pod ulicą Traugutta wykonać przewiertem w rurach osłonowych.
•budowa sieci ciepłowniczej od komory cieplnej K5 do K6 przy ul. Traugutta w CzB.
•wymiana sieci ciepłowniczej z kanałowej na bezkanałową od komory cieplnej K7 do K2 przy ul. Traugutta w CzB.
Do przejścia rurociągów pod ul wykorzystać istniejące łupiny kanału cieplnego. Po usunięciu z nich rur stalowych należy umieścić rury osłonowe, w które zostaną wsunięte rury ciepłownicze preizolowane wyposażone w płozy dystansowe. Przestrzeń między rurami osłonowymi a kanałem wypełnić środkiem samozagęszczającym.
•budowa sieci ciepłowniczej od studzienki ST4 do komory cieplnej K12, K13 i K14 przy ul. Torowej oraz od komory K12 do budynków mieszkalnych przy ul. Sienkiewicza w CzB...
•budowa przyłącza ciepłowniczego od punktu „6” na istniejącej sieci cieplnej preizolowanej Dn65/140mm do budynku mieszkalnego przy ul. Tartacznej 9 w CzB.
Projektowane przyłącze zlokalizowano na dz. nr ewid. 914, 915/1 obręb 0044 CzB.
•budowa przyłącza ciepłowniczego od komory K15 do budynku usługowego przy ul. Torowej 9 w CzB. Projektowane przyłącze zlokalizowano na dz...
•budowa osiedlowej sieci ciepłowniczej od budynku Ciepłowni do studzienki ST1 i pkt-u 1 na istniejącej sieci cieplnej preizolowanej oraz wymiany fragmentu sieci ST1-pkt 4 i od pktu 2 do komory K1 przy ul. Torowej na dz...
Do przejścia rurociągów pod ul Torową wykorzystać istniejące łupiny kanału cieplnego. Po usunięciu z nich rur stalowych należy umieścić rury osłonowe, w które zostaną wsunięte rury ciepłownicze preizolowane wyposażone w płozy dystansowe. Przestrzeń między rurami osłonowymi a kanałem wypełnić środkiem samozagęszczającym.
•wymiana fragmentów sieci ciepłowniczej kanałowej na bezkanałową od komory cieplnej K5 przy ul. Traugutta do studzienki ST5 i od pkt.-u 7 na istniejącej sieci cieplnej Dn50/125mm do budynku OSP przy ul. Tartacznej 5 w CzB na dz...
Do przejścia rurociągów pod ul Traugutta wykorzystać istniejące łupiny kanału cieplnego. Po usunięciu z nich rur stalowych należy umieścić rury osłonowe, w które zostaną wsunięte rury ciepłownicze preizolowane wyposażone w płozy dystansowe. Przestrzeń między rurami osłonowymi a kanałem wypełnić środkiem samozagęszczającym.
•wymiana sieci ciepłowniczej kanałowej na bezkanałową od komory cieplnej K6 do K7 oraz od komór do budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Traugutta w CzB.
Do zadań Wykonawcy należy:
- wykon robót budowlano-montażowych sieci cieplnych w technologii bezkanałowej z elemen preizolowanych zgodnie z Dok Techniczną,
- dostawę materiałów preizolowanych oraz innych niezbędnych do prawidłowego wykonania zamówienia,
- demontaż wraz z utylizacją wszystkich materiałów z rozbiórki i powstałych w trakcie prowadzenia prac,
- przywrócenie terenu do stanu pierwotnego wraz z odtworzeniem nawierzchni.
- Wykonawca jest zobowiązany do wykonania własnym staraniem i na własny koszt:
- zapewnienia kompletnej obsługi geodezyjnej oraz wykonanie powykonawczej inwentaryzacji geodezyjnej, inwentaryzacji powykonawczej instalacji wykonanych w wersji papierowej w licz 3 egzemplarzy i w wersji elektr w formPDF,
- sporządzenia planu Bezpieczeństwa i Ochrony Zdrowia (BIOZ) zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie i przestrzegania jego postanowień,
- czasowego zajęcia terenu, w tym zajęcia pasów drogowych pod wykonanie inwestycji na okres prowadzenia robót. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek i ryzyko prawidłowego ustalenia zakresu i czasu zajęcia terenu,
- opracowanie i uzgodnienie czasowej organizacji ruchu,
- zapewnienia ciągłości dostaw ciepła do odbiorców,
- zgłaszania zarządcom sieci elektroenergetycznych niezbędnych czasowych wyłączeń kabli elektroenergetycznych,
- wykonania wszelkich prób i sprawdzeń oraz przedstawienia dokumentacji w tym zakresie, w szczególności prób ciśnieniowych, badania połączeń spawanych, szczelności połączeń mufowych, działania instalacji alarmowej i zagęszczenia gruntu, odbudowy nawierzchni,
- wywiezienia z terenu budowy i przekazania do zagospodarowania lub utylizacji wszystkich odpadów pochodzących z robót ziemnych i demontażu kanału ciepłowniczego,
Zamawiającemu odpowiedniej dokumentacji w tym zakresie, w tym kart przekazania odpadów,
- zdemontowane elementy metalowe sieci ciepłowniczej w postaci rur, zaworów, ślizgów, podpór itp...
- powiadomienia właścicieli nieruchomości o wejściu na ich teren z min. tygodniowym wyprzedzeniem lub zgodnie z wymogami
- zabezpieczenia terenu na czas prowadzenia robót, uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót oraz wykonanie prac związanych z przywróceniem terenu do stanu pierwotnego,
- zapewnienia mediów niezbędnych do prowadzenia robót, za wyjątkiem nośnika ciepła o odpowiednich parametrach niezbędnego do napełnienia odcinków sieci ,
- zapewnienia materiałów niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia.
- zapewnia własnym staraniem i na swój koszt wszystkie narzędzia, sprzętu budowlanego oraz środków transportu niezbędnych do realizacji zadania,.
1.4.Wykonawca zwróci wszelkie koszty, które Zamawiający poniósł względem osób trzecich, a które zgodnie z umową obciążają Wykonawcę i powinny być ujęte w cenie oferty. W takim przypadku Zamawiający obciąży Wykonawcę poniesionymi kosztami na podstawie stosownego dokumentu księgowego.
1.5.Szczegółowy zakres robót zawierają projekty techniczne stanowiące Zał od nr 1.1 do 1.9 do SWZ.
1.6.Poprzez równoważność Zamawiający rozumie zastosowanie takich materiałów, których parametry techniczne, jakościowe i technologiczne będą takie same lub lepsze od materiałów jakie zostały przyjęte w rozwiązaniach Dok Technicznej, w szczególności nie będą pogarszać parametrów wytrzymałościowych i izolacyjnych sieci cieplnej.
1.7. Niezależnie od zgodności z parametrami technicznymi wyszczególnionymi w Dok Technicznej, zastosowanie materiałów i rozwiązań równoważnych musi zagwarantować realizację zamówienia w zgodzie z Przedmiotem Zamówienia opisanym w niniejszej SWZ.
1.8. W przypadku oferowania rozwiązań równoważnych w stosunku do określonych w Dok Technicznej, Wykonawca zobowiązany jest wykazać na etapie składania ofert, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego, załączając odpowiednie dokumenty do oferty potwierdzające spełnienie wymagań określonych przez Zamawiającego.
1.9. Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na realizację zamówienia, na okres 60 mie od dnia końcowego odbioru robót.
Do zadań Wykonawcy należy również:
-opracowanie geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej – po 3 egz. dla każdego realizowanego elementu,
-przed przystąpieniem do budowy projekt zagospodarowania terenu uzgodnić w zakresie kolizji z gestorami sieci energetycznych, telefonicznych i sanitarnych,
- realizacja zadania „na ruchu” obiektu o strategicznym znaczeniu pod względem zabezpieczenia w ciepło i ciepłą wodę użytkową. dla rejonu działania – harmonogramu realizacji do uzgodnienia z zarządcą obiektu,
-zniszczone podczas realizacji punkty graniczne należy na nowo wznowić i trwale za stabilizować, z tej czynności sporządzić protokół wymagany prawem w zakresie podziałów nieruchomości,
- Zamawiający przewiduje etapowe (nie częściej niż raz na kwartał) rozliczenie robót uzależniając płatność za konkretny etap realizacji robót zgodny z przedstawionym i zaakceptowanym harmonogramem rzeczowo-finansowym, ich faktycznym wykonaniem potwierdzonym przez Inspektorów nadzoru inwestorskiego, pisemnym zgłoszeniem zakończenia etapu robót złożonym Zamawiającemu oraz po protokolarnym potwierdzeniu tego faktu,
- Zamawiający informuje, że koszty związane z poborem energii elektrycznej, energii cieplnej, wody oraz zabezpieczeniem sanitarnym ponosi Wykonawca w oparciu o odrębne umowy z gestorami sieci bądź ze specjalistycznymi firmami realizującymi takie usługi,
- złożenie przed podpisaniem umowy kosztorysu ofertowego a po wykonaniu zadania kosztorysu powykonawczego,
Inwestycję należy wycenić i wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiar robót jest jedynie elementem pomocniczym do przygotowania oferty.
Zamawiający zaleca dokonanie wizji lokalnej (wizja nieobowiązkowa) dotyczącej zakresu określonego w opisie przedmiotu zamówienia i wskazuje termin jej odbycia na dzień 26.06.2024r. godz. 10.00 w siedzibie Przedsiębiorstwa Komunalnego w CzB, ul. Piłsudskiego 62, 16-20 CzB.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45231112-3 - Instalacja rurociągów

45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45320000-6 - Roboty izolacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6063900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9064116,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6063900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: REMES Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5421002660

7.3.4) Miejscowość: Białystok

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-07-31

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6063900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2025-09-30
2024-08-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane