Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 160

Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Rembertów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00307151
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00307151/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-14 09:57
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-985cd5a9-13f5-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5252248481
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00307151 z dnia 2023-07-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 160

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Rembertów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Al. gen. A. Chruściela 28

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 04-401

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rembertow.wzp@um.warszawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rembertow.um.warszawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.um.warszawa.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 160

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-985cd5a9-13f5-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00307151

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00015015/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.19 Modernizacja placu zabaw przy Przedszkolu nr 160

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00275829

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: UD-VIII-WZP.271.17.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 243561,77 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiot inwestycji i cel inwestycji
Przedmiotem inwestycji są istniejące dwa place zabaw przy przedszkolu Nr 160 położony
przy ul. Niepołomickiej 26 w Warszawie.
Celem inwestycji jest modernizacja istniejących placów zabaw służących placówce.
2) Stan istniejący
Obszar placów zabaw zagospodarowany jest nawierzchnią poliuretanową, chodnikami i zielenią. place zabaw ogrodzone. Na placach zainstalowane są stale urządzenia zabawowe.
We wschodniej i południowej części terenu drzewa.
3) Przeznaczenie i program użytkowy
Istniejące przeznaczenie terenu, przedszkolne place zabaw, nie ulegnie zmianie. Program będzie obejmował przebudowę obu placów zabaw tak aby spełniał współczesne wymagania oraz był dostosowany do ilości dzieci uczęszczających do placówki.
Zaplanowano demontaż części urządzeń zabawowych i zastąpienie ich nowymi. Ponadto zaplanowano powiększenie poliuretanowej nawierzchni bezpiecznej kosztem trawnika oraz montaż dodatkowych urządzeń zabawowych, w tym na istniejącym trawniku.
Ze względu na demontaż jednych i montaż drugich zabawek konieczna jest częściowa wymiana istniejącej nawierzchni poliuretanowej.
4) Zestawienie powierzchni
Powierzchnia działki 1 252,0 m2
Powierzchnia nawierzchni poliuretanowych łączna 253,7 m2
Powierzchnia nowych nawierzchni poliuretanowych 120,5 m2
Powierzchnia trawników do rekultywacji ok. 50,0 m2
5) Projektowane zagospodarowanie terenu
Projekt nie przewiduje zmiany istniejącego sposobu zagospodarowania terenu. 4 urządzenia zabawowe zostaną zdemontowane, wraz z fragmentami nawierzchni znajdującymi się pod nimi. Na placach zabaw zainstalowane zostanie 7 nowych urządzeń zabawowych. Rozebrana nawierzchnia poliuretanowa zostanie uzupełniona i powiększona o fragment obecnie zajmowany przez trawnik.
6) Pozostałe cechy terenu
Cały zespół wraz z elementami towarzyszącymi znajduje się na poziomie otaczającego gruntu i jest w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Obszar na którym znajduje się działka nie znajdują się pod opieką konserwatorską. Inwestycja nie wpływa na środowisko i otaczający ją teren oraz nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi. Brak emisji zanieczyszczeń gazowych. Brak emisji hałasu, wibracji i promieniowania. Brak wpływu na istniejący drzewostan i glebę. Odprowadzenie wód deszczowych istniejące, bez zmian, powierzchniowo na teren działki własnej.
Nie przewiduje się wycinki drzew i krzewów.
Działka nie znajduje się w granicach terenu górniczego.
Ochrona pożarowa, nie dotyczy - wyłącznie tereny zewnętrzne, otwarte.

2. Urządzenia zabawowe, nawierzchnia i inne elementy małej architektury:
Wszystkie wykorzystane w projekcie gotowe materiały oraz urządzenia zabawowe i elementy wyposażenia sugerujące konkretnych producentów stanowią wyłącznie przykład i mają na celu jedynie określenie parametrów i cech produktu.
Wszystkie elementy powinny posiadać atesty i dopuszczenia do użytkowania, które zostaną przedstawione Zamawiającemu do zatwierdzenia na etapie realizacji przed wbudowaniem materiałów.
Podane na rysunkach urządzenia są przykładowe, a ich stylistyka może być objęta ochroną.
Ostateczną kolorystykę urządzeń należy przedstawić do akceptacji zamawiającemu. Urządzenia i ich rozmieszczenie muszą spełniać wymogi normy PN-EN 1176:2017. Wszystkie elementy mocowane trwale do gruntu w sposób zgodny z instrukcją dostawcy.
Wszystkie dokumenty dotyczące nawierzchni określone w projekcie jak i w specyfikacji będą wymagane przez Zamawiającego na etapie realizacji prac w celu ich akceptacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 299 580,98 zł brutto, natomiast oferta z najniższą ceną opiewa na kwotę 322 450,00 zł brutto.
2023-07-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane