Utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego na majątku Enea Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Pępowo w 2025 r.

GMINA PĘPOWO

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00083117
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00083117/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-31 14:46
Lokalizacja
Pępowo, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-05931130-e1b6-4f42-9177-30b5fca30f40
Identyfikator
6961840454
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Oświetlenie zewnętrzne

Wykonawcy

1 przyznane

ENEA OŚWIETLENIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSzczecin, PL · lot 0
95 479,49 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00083117 z dnia 2025-01-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego na majątku Enea Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Pępowo w 2025 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PĘPOWO

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050592

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stanisławy Nadstawek 6

1.5.2.) Miejscowość: Pępowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-830

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@pepowo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pepowo.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego na majątku Enea Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Pępowo w 2025 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-05931130-e1b6-4f42-9177-30b5fca30f40

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00083117

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00678359/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Utrzymanie i konserwacja oświetlenia drogowego na majątku Enea Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Pępowo w 2025 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00039251

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zgodnie z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej
ręki, jeżeli tylko jeden Wykonawca z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych
przepisów, może wykonać świadczenie będące przedmiotem zamówienia. Zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty
należy do zadań
własnych gminy. W szczególności zadania własne gminy zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 2) ustawy z dnia 8 grudnia 1990r. o
samorządzie gminnym obejmują sprawy gminnych dróg, ulic, mostów, placów oraz organizacji ruchu drogowego w zakresie
dotyczącym m.in. oświetlenia miejsc publicznych i dróg znajdujących się na terenie gminy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WRG.271.4.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 137231,48 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem postępowania jest wykonanie usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy
Pępowo na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.
Zamówienie obejmuje m.in. utrzymanie i konserwację sieci i urządzeń oświetlenia drogowego, a w szczególności: oględziny
linii oświetleniowej, pomiary napięć i obciążeń, pomiary rezystencji uziemień, parametrów optycznych sieci, badanie
skuteczności ochrony przeciwporażeniowej,
ocena stanu technicznego sieci oświetleniowej, prowadzenie dokumentacji techniczno-prawnej, wymiana niesprawnych
źródeł światła, lokalizacja i naprawa uszkodzeń linii kablowej i napowietrznej, utrzymanie w sprawności technicznej opraw
oświetleniowych, wykonanie pomiarów eksploatacyjnych punktów świetlnych, wymiana uszkodzonych przewodów
zasilających w słupach i wysięgnikach, wymiana uszkodzonych elementów zabezpieczających oprawy oświetleniowe,
bieżąca kontrola i utrzymywanie szafek i rozdzielnic oświetleniowych w sprawności technicznej, wymiana szafki
oświetleniowej, wymiana główki bezpiecznikowej, a także styczka, naprawa zamknięć wnęk latarni oraz złączy
oświetleniowych itd.
Wykonawca prowadzić będzie eksploatację urządzeń objętych przedmiotem zamówienia w
sposób zapewniający:
- bezpieczeństwo obsługi i otoczenia,
- optymalną żywotność urządzeń,
- utrzymanie efektywności i jakości urządzeń oświetlenia drogowego,
- zachowanie wymagań ochrony środowiska,
- bezpieczną i ekonomiczną pracę urządzeń,
- racjonalne i oszczędne użytkowanie energii elektrycznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ENEA Oświetlenie sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8521962912

7.3.3) Ulica: ul. Ku Słońcu 34

7.3.4) Miejscowość: Szczecin

7.3.5) Kod pocztowy: 71-080

7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 95479,49 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-12-31
2025-01-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi