Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na rok 2025 dla 89 punktów poboru energii w Warszawie.
WARSZAWSKIE CENTRUM INTEGRACJI "INTEGRACYJNA WARSZAWA"
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00083323
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00083323/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-31 15:46
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-38a86627-f7f7-4172-ad14-5a4d6968cc4c
- Identyfikator
- 1182212109
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00083323 z dnia 2025-01-31 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na rok 2025 dla 89 punktów poboru energii w Warszawie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: WARSZAWSKIE CENTRUM INTEGRACJI "INTEGRACYJNA WARSZAWA"
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386636718
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Zofii Nałkowskiej 11
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 01-886
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 277 55 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp.wci@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: integracyjnawarszawa.bip.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-38a86627-f7f7-4172-ad14-5a4d6968cc4c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ochrona socjalna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na rok 2025 dla 89 punktów poboru energii w Warszawie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-38a86627-f7f7-4172-ad14-5a4d6968cc4c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00083323
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-31
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00611987
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawa prawna: Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: technicznych o obiektywnym charakterze.
Uzasadnienie faktyczne:
W obecnym stanie faktycznym i prawnym, na terenie m.st Warszawy żaden inny podmiot, poza Stoen Operator Sp. z o. o. nie jest uprawniony do wykonania czynności dystrybucji energii eklektycznej.
Zgodnie z decyzją nr DEE/41/13824/W/2/2007/BT Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki z dnia 11 lutego 2022 r. Stoen Operator Sp. z o. o. jako jedyny świadczy usługi dystrybucji energii elektrycznej na obszarze m.st Warszawy na podstawie koncesji na dystrybucję energii elektrycznej.
Jak wynika z powyższego istnienie jednego Wykonawcy jest oczywiste i wynika z obiektywnych, niebudzących wątpliwości faktów.
Uwzględniając przedstawione argumenty i okoliczności faktyczne oraz prawne uznać należy, iż zostały spełnione przesłanki z art. 214 ust. 1 lit a) ustawy Pzp.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WCI.ZP.26.2.19.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby lokali będących w dyspozycji Zamawiającego położonych w m.st. Warszawie tj. w obrębie działalności spółki pod nazwą Stoen Operator Sp. z o.o.
Ilość układów pomiarowych rozliczających energię elektryczną: 89. Pełna lista PPE stanowi Załącznik nr 1 do Zaproszenia do negocjacji.
Wartość należności za świadczone usługi dystrybucji obliczona będzie w oparciu o stawki opłat za świadczenie usługi dystrybucji i stawki opłat abonamentowych, wynikające z „Taryfy dla usług dystrybucji energii elektrycznej OSD”- zatwierdzonej przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany mocy przy zmianie warunków umowy o świadczenie usług dystrybucji.
Wykonawca zobowiązuje się zapewnić Zamawiającemu standardy techniczne i jakościowe obsługi zgodne z obowiązującymi przepisami Prawa energetycznego.
Zamawiający informuje, iż zawarł umowę sprzedaży energii elektrycznej z firmą Enea S.A., która będzie obowiązywać od dnia 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r. Sprzedawcą rezerwowym jest firma E.ON Polska S.A.
Termin realizacji zamówienia: Zamówienie winno być zrealizowane w okresie 12 miesięcy, licząc od dnia 01.01.2025 r. do dnia 31.12.2025 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stoen Operator Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 5252386094
7.3.3) Ulica: Piękna 46
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 00-672
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 480000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
| 2025-01-31 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |