Zaproj. i budowa drogi dla rowerów w ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła – ul. Kiedacza) i w ul. Kiedacza (na odc. ul. Nugat – ul. Kopcińskiego) w pasie drog ulic gminnych w Dziel. Ursynów m. st. Warszawy
MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00308864
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00308864/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-14 16:17
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0f656eb3-003b-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00308864 z dnia 2023-07-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zaproj. i budowa drogi dla rowerów w ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła – ul. Kiedacza) i w ul. Kiedacza (na odc. ul. Nugat – ul. Kopcińskiego) w pasie drog ulic gminnych w Dziel. Ursynów m. st. Warszawy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO STOŁECZNE WARSZAWA DZIELNICA URSYNÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 01525964000138
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Komisji Edukacji Narodowej 61
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-777
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 443 71 44
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ursynow.wzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ursynow.um.warszawa.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zaproj. i budowa drogi dla rowerów w ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła – ul. Kiedacza) i w ul. Kiedacza (na odc. ul. Nugat – ul. Kopcińskiego) w pasie drog ulic gminnych w Dziel. Ursynów m. st. Warszawy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0f656eb3-003b-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00308864
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00017058/24/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.43 Wykonanie projektu i budowa drogi dla rowerów w ul. Nugat (na odc. ul. Rosoła – ul. Kiedacza) i w ul. Kiedacza (na odc. ul. Nugat – ul. Kopcińskiego)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00242722
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 41/WZP/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie, uzyskanie wymaganych prawem decyzji oraz realizacja zadania pt.: „Budowa drogi rowerowej na odcinku drogi gminnej - ul. Nugat (od ul. Rosoła do ul. Kieda za) i drogi gminnej - ul. Kieda za (od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego) w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy”.
Inwestycja zlokalizowana jest w województwie mazowieckim, w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
Zamówienie obejmuje wyłącznie etap I, określony w „Koncepcji budowy drogi rowerowej na odcinku drogi gminnej - ul. Nugat (od ul. Rosoła do ul. Kiedacza) i drogi gminnej - ul. Kiedacza (od ul. Nugat do ul. Kopcińskiego) w Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy”, stanowiący Załącznik nr 1 do niniejszego PFU, który polega na budowie ścieżki rowerowej w ul. Nugat i Kiedacza do ul. Kopcińskiego. Na początku opracowania (przed skrzyżowaniem z ul. Jana Rosoła) planuje się zakończenie ścieżki rowerowej chodnikiem.
W etapie I planowana jest również przebudowa peronu przystankowego. Rozwiązania sytuacyjne dla etapu I pokazano na planie sytuacyjnym – etap I rys. 2.1 i 2.2.
Łączna długość budowanej drogi dla rowerów wynosi ok. 525m.
Klauzule społeczne
Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia:
1) Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu stosuje klauzulę społeczną na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych.
2) Wykonawca zobowiązuje się do zapewnienia, że czynności w zakresie realizacji zamówienia na roboty budowlane przez cały okres wykonywania przedmiotu umowy będą wykonywane przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy w rozumieniu Kodeksu Pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę.
3) Warunek, o którym mowa w pkt b) zostanie spełniony poprzez zatrudnienie na podstawie umowy o pracę nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już osób wykonujących czynności w zakresie robót budowlanych, w tym w szczególności wykonujące prace:
• prace przygotowawcze i rozbiórkowe,
• roboty ziemne,
• roboty związane z wykonaniem podbudowy i układaniem nawierzchni,
• prace zieleniarskie,
• prace porządkowe.
4) Szczegółowy opis obowiązków wynikających z klauzuli społecznej znajduje się w projektowanych postanowieniach umowy – załącznik nr 3 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa niniejsza SWZ oraz:
1) Projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ;
2) Program Funkcjonalno-Użytkowy - stanowiący załącznik nr 6 do SWZ, będący jednocześnie załącznikiem do projektowanych postanowień umowy;
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie decyzji: Art. 255 ust. 3 ustawy Pzp –Cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty
Podstawa faktyczna:
W przedmiotowym postępowaniu wpłynęła 1 oferta:
Oferta nr 1: złożona przez Wykonawcę - ROKOM Sp. z o.o., ul. Karnicka 22, (03-162) Warszawa,
cena oferty brutto: 1 657 609,50 zł
Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 209 900,99 złotych brutto. Z uwagi na fakt, że cena oferty z najniższą ceną przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia i nie może jej zwiększyć do ceny oferty najkorzystniejszej, unieważnia niniejszym przedmiotowe postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1657609,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1657609,50 PLN
| 2023-07-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |