Remont pokrycia dachowego budynku mieszkalnego w Zielonej Górze, przy ul. Strumykowej 29A-E

Agencja Mienia Wojskowego

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00310100
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00310100/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-17 12:19
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9627329-06ba-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
5261038122
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyWykonywanie pokryć dachowychNaprawa i konserwacja dachówPokrywanieInstalacyjne roboty elektrotechniczne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00310100 z dnia 2023-07-17

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont pokrycia dachowego budynku mieszkalnego w Zielonej Górze, przy ul. Strumykowej 29A-E

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Agencja Mienia Wojskowego

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 011263946

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nowowiejska 26A

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-911

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp.zg@amw.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://amw.com.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://amw.eb2b.com.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


administrowanie mieniem Skarbu Państwa

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont pokrycia dachowego budynku mieszkalnego w Zielonej Górze, przy ul. Strumykowej 29A-E

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9627329-06ba-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00310100

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-17

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00522498/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.140 A01 Zielona Góra, ul. Strumykowa 29A-E - remont pokrycia dachu budynku mieszkalnego - OR Zielona Góra

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00254599

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DZP-OZ.2616.218.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 324038,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót remontowo-budowlanych dekarskich z pracami uzupełniającymi, związanych z remontem części wspólnych dachu budynku mieszkalnego,
w Zielonej Górze, przy ul. Strumykowej 29A-E.
Budynek mieszkalny, czterokondygnacyjny z poddaszem nieużytkowym, podpiwniczony, pięcioklatkowy, z dachem stromym czterospadowym kopertowym, kryty dachówką ceramiczną zakładkową na sucho, w rzucie poziomym w kształcie litery „L”. Połać dachowa została podzielona na segmenty: S-1 (rzut dachu mniejszy) i S-2 (rzut dachu większy).
Każdy z segmentów budynku S-1 i S-2 został rozgraniczony na części, z wyszczególnieniem zakresów robót remontowych dekarskich tj:
a) Segment dachu S-1:
- cześć A i B -- połać dachowa szczytowa,
- część C -- połać dachowa front klatki schodowej,
- część D -- połać dachowa tył balkonowa,
z wymianą istniejącego uwarstwienia pokrycia dachowego z pracami uzupełniającymi,
b) Segment dachu S-2:
- cześć A i D -- połać dachowa szczytowa,
- część B i C -- część połaci dachowej front klatki schodowej,
z wymianą istniejącego uwarstwienia pokrycia dachowego z pracami uzupełniającymi,

Zamawiający przewiduje wykonywanie robót remontowo-budowlanych dekarskich, zgodnie
ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót, n/w roboty remontowe i prace naprawcze:
a) wykonania prac zabezpieczających:
- prac zabezpieczających w zakresie bhp, w obszarze oddziaływania robót remontowo-budowlanych, z uwzględnieniem remontowych robót budowlanych na wysokości,
- zorganizowanie i zabezpieczenie tymczasowego placu budowy przy budynku,
- montażu rusztowań zewnętrznych, zgodnie z przyjętymi warunkami bezpiecznego użytkowania oraz warunkami bhp dotyczącymi pracy na rusztowaniach i zaleceń producenta oraz zabezpieczenia przed dostępem osób nieupoważnionych z zewnątrz,
b) wykonania robót dekarskich, w szczególności z usunięciem skutków rozszczelnienia
uwarstwienia pokrycia dachowego przy trzonach kominowych i przy opierzeniach blacharskich, wymiany folii dachowej, z przełożeniem uwarstwienia dachu budynku
w zakresie:
- zmycie pokrycia dachowego z istniejących nieczystości i naleciałości na dachówkach,
- przełożenia gąsiorów kalenicowych, skosów i pochyleń krawędzi dachu oraz wysuniętych lukarn dachowych na sucho, z wymianą uszkodzonych elementów i wymianą taśmy izolacyjno-kalenicowej,
- przełożenia istniejących ław kominiarskich, stopni kominiarskich, wyłazów dachowych, instalacji odgromowej w obszarze wykonywanych robót dekarskich itp.
- przełożenia istniejącej dachówki ceramicznej na sucho, z wymianą uszkodzonych, systemowo zabezpieczonych przed odpadnięciem i oderwaniem, w obszarach wymienionych w segmentach S-1 i S-2 (pkt.1.1) w tym szczytowych, krawędziowych i kształtek wentylacyjnych,
- wymiany uszkodzonej zbrojonej folii dachowej na folię dachową paroprzepuszczalną,
w obszarach wymienionych w segmencie S-1 i S-2 (pkt.1.1), w tym kotrłaty,
- przełożenia łacenia dachu (łaty) z wymianą uszkodzonych elementów pod pokrycie dachówką, wykorzystując w części materiał porozbiórkowy w uzgodnieniu z Zamawiającym, w obszarach wymienionych w segmencie S-1 i S-2 (pkt.1.1), z zachowaniem istniejących wymiarów ułożenia,
- rozbiórka istniejącego uszczelnienia pokrycia dachowego trzonów kominowych i dachówek szczytowych z taśm dekarskich i części opierzenia blacharskiego, ponad dachem,
- odtłuszczenie i oczyszczenie powierzchni dachówek z obszaru przyklejenia taśm dekarskich,
- wykonanie obwodowego nacięcia w cegle trzonów kominowych, wykonanie wydry,
- obwodowego podklejenia do trzonu kominowego folii paroprzepuszczalnej układaną na krokwiach taśmami reparacyjnymi, o trwałej i mocnej sile wiązania,
- montażu dolnego wyprofilowanego opierzenia blacharskiego w kolorze pokrycia dachowego, obwodowo przy trzonach kominowych,
- montażu zamykającej wyprofilowanej górnej listwy zamykającej (dociskowej), z umieszczeniem w naciętej szczelinie (wydra) wypełnionej uszczelniaczem krawędzi blachy, w kolorze pokrycia dachowego, z zakotwieniem do trzonu kominowego,
- zabezpieczenie, uszczelnienie bocznych połączeń opierzenia blacharki (kosze, opierzenia trzonów kominowych, pochyłe krawędzie opierzenia lukarn) z połacią dachu samoprzylepnymi klinami izolacyjno-uszczelniającymi z pianki lub innymi przyjętymi skutecznymi systemowymi metodami,
- naprawa uszkodzonych rynien, opierzenia blacharskiego z polutowaniem i prostowaniem oraz uszczelnieniem,
c) W robotach porządkowych przywiduje się wykonywanie:
- wywiezienie gruzu i innych materiałów ogólnobudowlanych z rozbiórki wraz z ich
utylizacją oraz uprzątnięcie placu budowy po zakończeniu robót, i doprowadzeniem
do stanu pierwotnego,
- prace porządkowe i czyszczące powierzchni poddasza nieużytkowego - strychu budynku
z nieczystości, elementów rozbiórkowych oraz brudu,

Okres gwarancji to 24 miesiące, licząc od dnia końcowego protokolarnego odbioru robót.

Maksymalny termin realizacji zadania:
- do 90 dni od dnia przekazania placu budowy.

Wykonawca przed podpisaniem umowy przedstawi poniższe dokumenty:
- Uprawnienia budowlane kierownika budowy o specjalności „konstrukcyjno-budowlanej” wraz
z aktualną przynależnością do właściwej Okręgowej Izby Inżynierów,
- Polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej na kwotę minimum 150.000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych).
Ubezpieczeniu w zakresie utraty i uszkodzenia z tytułu wszelkich ryzyk podlegają w szczególności: zakres prac objętych umową. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje również odpowiedzialność cywilną Wykonawcy, z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania. Koszt ubezpieczenia ponosi Wykonawca. Umowa ubezpieczenia winna mieć charakter ciągły i być zawarta na cały okres realizacji przedmiotu umowy oraz okres odpowiedzialności Wykonawcy
z tytułu gwarancji i rękojmi za wady przedmiotu umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

45261400-8 - Pokrywanie

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 449960,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 449960,40 PLN

2023-07-17 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane