Modernizacja energetyczna oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem

SZPITAL POWIATOWY IM. DR TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00311310
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00311310/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-18 08:37
Lokalizacja
Zakopane, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-cd831c95-f54a-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
7361454039
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychSłoneczne moduły fotoelektryczneInstalacje słoneczneKonstrukcje dachoweUsługi architektoniczne i podobneUsługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjneUsługi elektryczneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanychUsługi projektowania systemów zasilania energią elektrycznąDodatkowe usługi budowlaneRóżne usługi inżynieryjneMechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjneSpecjalne usługi projektoweRoboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty rozbiórkoweRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychKonserwacja dachówSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneInstalowanie stacji rozdzielczychRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty malarskie

Wykonawcy

1 przyznane

ARINEA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBorek, PL · lot 0
1 002 534,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00311310 z dnia 2023-07-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja energetyczna oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: SZPITAL POWIATOWY IM. DR TYTUSA CHAŁUBIŃSKIEGO W ZAKOPANEM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000311510

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kamieniec 10

1.5.2.) Miejscowość: Zakopane

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-500

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 182015351

1.5.8.) Numer faksu: +48 182015351

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@szpital-zakopane.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.szpital-zakopane.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpital-zakopane.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja energetyczna oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cd831c95-f54a-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00311310

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00075745/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Budowa instalacji fotowoltaicznej - Etap I

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00223194

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/13/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 889343,52 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie instalacji fotowoltaicznej, uzyskanie wszelkich niezbędnych uzgodnień i pozwoleń oraz wykonanie robót budowlanych, jak również dokonanie wymaganych aktualnymi przepisami odbiorów przez instytucje i urzędy wraz z pozyskaniem prawomocnej decyzji na użytkowanie, umożliwiających eksploatację zrealizowanej instalacji zgodnie z przeznaczeniem w ramach realizacji zadania inwestycyjnego w procedurze zaprojektuj i wybuduj pn.: „Modernizacja energetyczna oraz zastosowanie odnawialnych źródeł energii w Szpitalu Powiatowym w Zakopanem”.
2. Zamierzenie budowlane obejmować będzie:
1) Złożenie wniosku, oraz uzyskanie warunków przyłączenia do sieci dystrybucyjnej Tauron Dystrybucja S.A.
2) Wykonanie projektu budowlanego wraz z wszelkimi uzgodnieniami i uzyskaniem pozwolenia na budowę przedmiotowej instalacji w branży:
a) elektrycznej,
b) konstukcyjno – budowlanej.
3) Budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 148,5kWp na dachach budynków A, B oraz C Szpitala Powiatowego:
a) demontaż oraz utylizację paneli 156 paneli solarnych zamontowanych na dachach budynków A,B,C,
b) demontaż instalacji obsługującej panele solarne,
c) dostawę i montaż konstrukcji wsporczych pod moduły fotowoltaiczne,
Uwaga: Planuje się wykorzystać istniejącą konstrukcję do której obecnie zamontowane są panele solarne,
d) dostawę i montaż modułów fotowoltaicznych,
e) dostawę, montaż i konfigurację inwerterów fotowoltaicznych,
f) dostawę i montaż okablowania i zabezpieczeń,
g) dostawę, montaż i konfigurację systemu monitorowania,
h) przygotowanie i złożenie wniosku o promesę koncesji na wytwarzanie energii elektrycznej.
4) Przygotowanie i uzgodnienie z Tauron Dystrybucja S.A. instrukcji współpracy instalacji fotowoltaicznej z OSD.
5) Sporządzenie instrukcji eksploatacji instalacji.
6) Przeprowadzenie instruktażu dla wyznaczonych pracowników zamawiającego z zasad obsługi, użytkowania, konserwacji i bezpieczeństwa związanymi z użytkowaniem zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej.
7) Sporządzenie protokołu z przeprowadzonego instruktażu z wyszczególnieniem co było przedmiotem instruktażu i przekazanie instrukcji.
8) Ponadto zamawiający zastrzega, że po wykonaniu robót określonych powyżej wykonawca jest zobowiązany do wykonania wymaganych przepisami pomiarów prób i sprawdzeń oraz inwentaryzacji powykonawczej w zakresie wszystkich wykonanych robót.
3. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji przedmiotu zamówienia został szczegółowo opisany w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, który stanowi załącznik nr 7 do SWZ.
UWAGA !!!
Zamawiający zastrzega, że zakresem przedmiotowym niniejszego postępowania jest wyłącznie ETAP I szczegółowo opisany w PFU, tj. instalacja wykonana na dachu budynków A, B i C Szpitala o mocy 148,5 kWp.
Przedmiot zamówienia nie obejmuje swym zakresem prac w zakresie ETAPU II, tj. instalacji wykonanej na dachu budynku H (administracyjnym) Szpitala o mocy 76,45 kWp oraz na dachu budynku K Szpitala o mocy 91,3 kWp.
4. Zamawiający zastrzega, że Wykonawca składając ofertę przetargową jednocześnie zapewni serwisowanie wybudowanej instalacji fotowoltaicznej w okresie objętym gwarancją i rękojmią. Koszty serwisowania urządzeń i instalacji w okresie obowiązywania gwarancji (rękojmi) pokrywa Wykonawca. W ramach niniejszego zamówienia ustala się gwarancję (rękojmie) na roboty budowlano-montażowe oraz prace projektowe na wymagany okres 60 miesięcy, liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego (bez uwag) protokołu odbioru końcowego zadania inwestycyjnego. Gwarancję na poszczególne urządzenia / elementy instalacji określono w PFU oraz projekcie umowy.
5. Zamawiający informuje, że ilekroć w opisach niniejszej SWZ w tym PFU występują: nazwy znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów to przyjmuje się, że wskazaniom takim towarzyszą wyrazy „lub równoważne” i należy to traktować jedynie, jako pomoc w opisie przedmiotu zamówienia.
6. Celem niniejszego postępowania jest uzyskanie efektu końcowego w postaci robót budowlanych o określonej w SWZ funkcjonalności i przeznaczeniu, a nie wykonanie ich przy użyciu materiałów i urządzeń konkretnej marki lub producenta. Z tych względów zamawiający dołożył należytej staranności, aby przedmiot zamówienia nie został opisany przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, które mogłoby doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów. Jeżeli, pomimo tego, okaże się, że w jakimkolwiek miejscu SWZ oraz w załącznikach do niej występują takie wskazania, nie należy ich traktować jako wymagań odnoszących się do przedmiotu zamówienia, a należy je rozpatrywać wyłącznie w kategoriach wskazań o charakterze informacyjnym.
7. Zamawiający zastrzega, iż roboty budowlane będące przedmiotem niniejszego postępowania są przeznaczone do użytku przez osoby fizyczne w tym pracowników zamawiającego w związku, z czym wymaga zaprojektowania a następnie wykonania robót z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla potrzeb wszystkich użytkowników, w tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych.
8. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 6 do niniejszej SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

09332000-5 - Instalacje słoneczne

44112410-5 - Konstrukcje dachowe

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71314100-3 - Usługi elektryczne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych

71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną

71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane

71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne

71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne

79930000-2 - Specjalne usługi projektowe

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45261920-9 - Konserwacja dachów

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1002534,75 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1098574,50 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1002534,75 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARINEA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 369656890

7.3.3) Ulica: Działkowa 11B

7.3.4) Miejscowość: Borek

7.3.5) Kod pocztowy: 62-872

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-06-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1002534,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-07-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane