Renowacja zabytkowego dworku w miejscowości Ruszcza w celu ochrony dziedzictwa kulturowego regionu
GMINA POŁANIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00313483
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00313483/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-19 07:50
- Lokalizacja
- Połaniec, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5094903f-da91-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8661580228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00313483 z dnia 2023-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja zabytkowego dworku w miejscowości Ruszcza w celu ochrony dziedzictwa kulturowego regionu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POŁANIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 830409710
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ruszczańska 27
1.5.2.) Miejscowość: Połaniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 28-230
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@poczta.polaniec.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://polaniec.bip.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7539161.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja zabytkowego dworku w miejscowości Ruszcza w celu ochrony dziedzictwa kulturowego regionu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5094903f-da91-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00313483
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00042503/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Renowacja dworku
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00177012
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TI.271.120.2023.TIB-3
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1860874,29 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Inwestycja zostanie wykonana w systemie zaprojektuj i wybuduj. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca wykona dokumentację projektową dla całego budynku oraz wykona I etap robót budowlanych polegających na remoncie zabytkowego dworku do stanu surowego zamkniętego, zlokalizowanego na działce oznaczonej nr ewidencyjnym 35 w miejscowości Ruszcza, gmina Połaniec. Budynek wchodzi w skład dawnego zespołu dworskiego w Ruszczy. Cały zespół wpisany jest na listę zabytków pod numerem A.863 z 2011.09.05.
2. W ramach realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca uzgodni z Zamawiającym oraz z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków i wykona zgodnie z obowiązującymi przepisami dokumentację projektową a następnie po uzyskaniu prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę na jej podstawie wykona roboty budowlane, które wchodzą w I etap realizacji.
3. Przedmiot zamówienia powinien być wykonany zgodnie z warunkami określonymi w niniejszej SWZ, wzorem umowy, Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z jego załącznikami, miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego oraz obowiązującymi normami, przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej.
4. Na przedmiot zamówienia I etapu - stan surowy zamknięty składa się następujący zakres rzeczowy:
4.1. Wykonanie dokumentacji projektowej dla całego budynku tj:
a) opracowanie projektu budowlanego wielobranżowego zgodnie z art. 34 ust. 3 Prawo budowlane,
b) opracowanie projektu ochrony zieleni w obrębie placu budowy wynikającego z opinii WUOZ w Kielcach z dnia 13.02.2023r znak DS.N.DW.5142.2.2023,
c) wykonaniem badań geologiczno - gruntowych,
b) uzyskanie wszelkich niezbędnych ocen, ekspertyz, uzgodnień w tym z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, opinii i decyzji administracyjnych lub technicznych niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę i prawidłowej realizacji robót,
c) uzyskanie materiałów do projektowania wraz z opracowaniem mapy do celów projektowych,
d) przygotowanie odpowiednich dokumentów formalno-prawnych i uzyskanie na ich podstawie w imieniu Zamawiającego decyzji pozwolenia na budowę.
e) dokumentacja techniczna musi być wewnętrznie spójna we wszystkich branżach, powinna zawierać optymalne rozwiązania funkcjonalne, użytkowe, konstrukcyjne, materiałowe i kosztowe.
f) wykonawca uzyska warunki przyłączenia do sieci elektroenergetycznej.
4.2. Wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną dokumentację projektową:
a) Remont budynku do stanu surowego zamkniętego - I etap obejmuje:
• wymianę pokrycia dachowego wraz z konstrukcją i oknami dachowymi,
• remont kominów,
• wymianę stropów nad piwnicami i piętrem,
• wykonanie: iniekcji, izolacji wraz z niezbędnymi robotami rozbiórkowymi i murowymi ścian budynku,
• wykonanie niezbędnych instalacji pod posadzkowych (wod-kan, ogrzewania podłogowego),
• wykonanie wylewek w piwnicach, na piętrze i parterze,
• wykonanie żelbetowej klatki schodowej,
• wykonanie remontu schodów wewnętrznych i zewnętrznych,
• budowa podjazdu dla osób niepełnosprawnych,
• wymiana stolarki okiennej i drzwiowej- zewnętrznej
• wykonanie niezbędnych przejść przez stropy, ściany fundamentowe np. pod potrzeby wentylacji mechanicznej, przyłączy kanalizacji i wody (przyłącz wody należy doprowadzić do studni wodomierzowej – według osobnego opracowania) oraz ułożenie rury osłonowej fi 50 mm do WLZ od istniejącego złącza kablowego.
4.3. Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia zawierają:
1) Program funkcjonalno – użytkowy dla zadania „Dworek w Ruszczy im. Ireny Knothe i Stanisława Knothe”, załącznik nr 10 do SWZ,
2) Opinia Świętokrzyskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków nr DS.N.DW.5142.2.2023 z dnia 13.02.2023r.,załącznik 1a do PFU,
3) MPZP Ruszcza, załącznik 1b do PFU,
4) Oświadczenie o zapewnieniu dostaw energii elektrycznej oraz warunków przyłączenia, załącznik 1c do PFU,
5) Standardy jakościowe materiałów użytych do prac remontowych, załącznik 1d do PFU,
6) Sprawozdanie z badania wilgotności, załącznik 1e do PFU,
7) Opinia Techniczna, załącznik 1f do PFU,
8) Inwentaryzacja architektoniczno – konserwatorska, załącznik 1g do PFU,
9) Program Prac Konserwatorskich, załącznik 1h do PFU,
10) Przedmiar robót dla etapu I, załącznik 1i do PFU – ma charakter jedynie pomocniczy,
11) Rys S-01 Projekt zagospodarowania terenu – instalacje wod-kan, załącznik 1j do PFU.
5 Zamawiający posiada Projekt Zagospodarowania Zabytkowego Parku (projekt do wglądu w zasobach Zamawiającego), w którym zaprojektowany jest przyłącz wody do podlewania zieleni. Wykonawca zweryfikuje i dobierze prawidłową średnice przyłącza.
6 Wykonawca zorganizuje a po zakończeniu prac zlikwiduje plac budowy na własny koszt i doprowadzi teren do należytego stanu (pełne uporządkowanie) wraz z uporządkowaniem terenu przyległego i drogi dojazdowej działka nr 76.
7 Materiał z rozbiórki dachu tj. blacha oraz drewno należy zdemontować i przekazać w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
8 Wykonawca po uzyskaniu pozwolenia na budowę przekaże Zamawiającemu 3 egz. (komplet) projektu budowlanego w wersji papierowej i 1 egz. elektronicznej.
9 Wykonawca zobowiązany jest do działania w imieniu Zamawiającego, na podstawie stosownego jego pełnomocnictwa, we wszystkich czynnościach technicznych i formalnych związanych z realizacją zamówienia i uzyskania pozwolenia na budowę.
10 Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody spowodowane przez własnych pracowników.
11 Wykonawca odpowiada za koordynację prac objętych umową i utrzymanie porządku na terenie budowy oraz zobowiązany będzie do ścisłej współpracy z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego.
12 Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt zabezpiecza wszelkie media.
13 Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć i zamontować tablicę informacyjną zawierającą oznaczenie słowne programu oraz logo Polski Ład, zgodnie z § 2 pkt 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. poz. 953).
14 Zamawiający dopuszcza ujęcie w ofercie, a następnie zastosowanie innych materiałów i urządzeń niż podane w opisie przedmiotu zamówienia, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w niniejszym zamówieniu. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających, iż te materiały i urządzenia odpowiadają opisanym przez Zamawiającego.
15 W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia występuje wskazanie znaków towarowych lub pochodzenia, Zamawiający informuje, iż zapis ten jest jedynie określeniem minimalnych parametrów i stanowi wskazanie dla Wykonawcy jakie cechy powinny posiadać materiały lub urządzenia użyte do realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający dopuszcza realizację zamówienia poprzez zastosowanie materiałów lub urządzeń równoważnych. Wykonawca, który oferuje materiały lub urządzenia równoważne zobowiązany jest wykazać w ofercie, że spełniają one wymagania Zamawiającego.
16 Zamawiający opisując przedmiot zamówienia przy pomocy norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykazanie równoważności winno odbyć się w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 - 107 ustawy Pzp.
17 Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia ujęto zapis wynikający z KNR lub KNNR wskazujący na konieczność wykorzystywania przy realizacji zamówienia konkretnego sprzętu o konkretnych parametrach zamawiający dopuszcza używanie innego sprzętu o ile zapewni to osiągnięcie zakładanych parametrów projektowych i nie spowoduje ryzyka niezgodności wykonanych prac z dokumentacją projektową.
18 Przedmiotowe zamówienie powinno uwzględniać wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych.
19 Zamówienie publiczne dofinansowane z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Umowa zostanie zawarta z wybranym Wykonawcą nie wcześniej niż po otrzymaniu przez Zamawiającego Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, dla zadania będącego przedmiotem zamówienia.
20 Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania, jeżeli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Wymagania dodatkowe:
21 Zamawiający zaleca , aby Wykonawca przed przygotowaniem oferty dokonał wizji lokalnej, z zastrzeżeniem, że sporządzenie oferty jest możliwe bez odbycia wizji lokalnej.
22 Zamawiający przekazuje wraz SWZ wszelką dokumentację niezbędną do realizacji zamówienia, w związku z czym nie przewiduje możliwości ani konieczności jej sprawdzenia przez Wykonawcę w siedzibie Zamawiającego.
23 Wykonawca po opracowaniu dokumentacji projektowej i uzyskaniu pozwolenia na budowę opracuje kosztorys inwestorski z podziałem na zakresy prac (do ustalenia z zamawiającym w późniejszym terminie), który posłuży do przeprowadzenia postepowań przetargowych pozostałych prac mających za zadanie ukończyć przedmiotowy budynek i oddać go do użytkowania przez zamawiającego. Jednocześnie wykonawca dokona aktualizacji kosztorysów maksymalnie 3 krotnie w okresie 5 lat na wezwanie zamawiającego.
24 Wymagany okres gwarancji i okres rękojmi na przedmiot zamówienia tj. roboty budowlane wraz z materiałami użytymi do tych robót – min. 48 miesięcy, a max. 60 miesięcy. Bieg terminu gwarancji i rękojmi rozpoczyna się od dnia odbioru końcowego robót budowlanych, potwierdzonego protokołem odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2706000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3015468,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2988966,77 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): GP Construction Sp. z o.o.
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: PPU GP-TERM M. Gajek, B. Gajek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6751773361
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-18
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2988966,77 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |