Wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 2 części
Zarząd Lokali Miejskich
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00314158
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00314158/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-19 10:40
- Lokalizacja
- Łódź, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-f7ed5f79-0fff-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7252122232
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00314158 z dnia 2023-07-19 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 2 części
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Lokali Miejskich
1.3.) Oddział zamawiającego: ZLM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 363752546
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Kościuszki 47
1.5.2.) Miejscowość: Łódź
1.5.3.) Kod pocztowy: 90-514
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zlm@zlm.lodz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zlm.lodz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zlm_lodz1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
administrowanie nieruchomościami komunalnymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego budynków administrowanych przez Zarząd Lokali Miejskich w podziale na 2 części2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f7ed5f79-0fff-11ee-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00314158
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-19
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00007969/09/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.22 Realizacja robót budowlanych wynikających z decyzji PINB etap 6
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZP.26.97.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego parterowego budynku gospodarczego poprzecznej oficyny usytuowanego w Łodzi przy ul. Tymienieckiego 14 (dz. nr 95/51, obręb S-9), zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nr 632/2022 z dnia 02.12.2022r., przedmiarem robót, STWiOR stanowiące załącznik nr 8 do niniejszej Specyfikacji:4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 212089,70 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na usunięciu stwierdzonych nieprawidłowości stanu technicznego frontowego budynku mieszkalnego wielorodzinnego usytuowanego w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia 44 na działce nr 145, obręb P-19, zgodnie z decyzją Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego nr 25/2023 z dnia 12.01.2023r. i projektem technicznym usunięcia nieprawidłowości stwierdzonych w ekspertyzie dot. stanu technicznego budynku sporządzonym przez mgr inż. Marka Majewskiegopoprzez:
- podstemplowanie stropu nad piwnicą (zgodnie z pkt 2.1),
- zbicie luźnych i odparzonych tynków ze wszystkich elewacji i zabezpieczenie wszystkich elewacji siatką zabezpieczającą,
- zabezpieczenie drzwi balkonowych balkonu pierwszego piętra (od strony podwórza) przed możliwością wejścia na balkon i podstemplowanie płyty balkonowej (zgodnie z pkt 2.4).
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.5.) Wartość części: 61058,92 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po dokonaniu czynności otwarcia ofert w dniu 6 lipca 2023 r., Zamawiający dostrzegł nieusuwalną wadę postępowania polegającą na zaniechaniu opublikowania przedmiotowego postępowania w Biuletynie Zamówień Publicznych, tym samym naruszenie art. 267 ustawy Prawo zamówień publicznych (obowiązek publikacji ogłoszeń o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 1) pzp, z którego wynika, że przepisy ustawy stosuje się do udzielania zamówień klasycznych, których wartość jest równa lub przekracza kwotę 130 000 zł. W przedmiotowym postępowaniu wartość zamówienia wynosiła: 273 148,62 zł. Brak publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień publicznych jest wadą nieusuwalną, gdyż stwierdzone uchybienie nie może być skorygowane przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie czynności. Zaistnienie powyższych okoliczności skutkuje nieważnością przyszłej umowy, co zostało uregulowane w art. 457 ust. 1 p.z.p. Zgodnie z przepisem tego artykułu „Umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający:
1) z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia, zawarł umowę ramową lub ustanowił dynamiczny system zakupów bez uprzedniego zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo przekazania Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ogłoszenia wszczynającego postępowanie lub bez wymaganego ogłoszenia zmieniającego ogłoszenie wszczynające postępowanie, jeżeli zmiany miały znaczenie dla sporządzenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert” .
Zamawiający, przy ciążącym na nim obowiązku publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, zaniechał tej czynności, zamieszczając zamówienie jedynie na platformie zakupowej.
Zgodnie z art. 255 pkt 6 p.z.p. Zamawiający obligatoryjnie unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
Pkt 6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;
Zatem, aby możliwe było unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na jego wadę muszą zaistnieć trzy przesłanki tj.
a) wada
b) nieusuwalność wady
c) wada uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
W opisanym stanie faktycznym wystąpiły łącznie wszystkie trzy przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania wynikające z art. 255 pkt 6 pzp:
a) wada - brak publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych
b) nieusuwalność wady – brak możliwości skorygowania przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie czynności
c) wada uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego – opisana w art. 457 ust. 1 pkt 1) p.z.p.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 6) ustawy Prawo zamówień publicznych tj. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wskazana wyżej wada postępowania uzasadnia unieważnienie postępowania. Wada ma charakter istotny i jest wadą nieusuwalną na obecnym etapie postępowania, a dalsze procedowanie postępowania doprowadziłoby do wypaczenia wyniku postępowania oraz naraziłoby zamawiającego na zarzut naruszenia art. 267 w związku z art. 2 ust. 1 pkt 1) ustawy pzp oraz skutkowałoby niemożnością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Po dokonaniu czynności otwarcia ofert w dniu 6 lipca 2023 r., Zamawiający dostrzegł nieusuwalną wadę postępowania polegającą na zaniechaniu opublikowania przedmiotowego postępowania w Biuletynie Zamówień Publicznych, tym samym naruszenie art. 267 ustawy Prawo zamówień publicznych (obowiązek publikacji ogłoszeń o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych) w związku z art. 2 ust. 1 pkt 1) pzp, z którego wynika, że przepisy ustawy stosuje się do udzielania zamówień klasycznych, których wartość jest równa lub przekracza kwotę 130 000 zł. W przedmiotowym postępowaniu wartość zamówienia wynosiła: 273 148,62 zł. Brak publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień publicznych jest wadą nieusuwalną, gdyż stwierdzone uchybienie nie może być skorygowane przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie czynności. Zaistnienie powyższych okoliczności skutkuje nieważnością przyszłej umowy, co zostało uregulowane w art. 457 ust. 1 p.z.p. Zgodnie z przepisem tego artykułu „Umowa podlega unieważnieniu, jeżeli zamawiający:
1) z naruszeniem ustawy udzielił zamówienia, zawarł umowę ramową lub ustanowił dynamiczny system zakupów bez uprzedniego zamieszczenia w Biuletynie Zamówień Publicznych albo przekazania Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej ogłoszenia wszczynającego postępowanie lub bez wymaganego ogłoszenia zmieniającego ogłoszenie wszczynające postępowanie, jeżeli zmiany miały znaczenie dla sporządzenia wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo ofert” .
Zamawiający, przy ciążącym na nim obowiązku publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych, zaniechał tej czynności, zamieszczając zamówienie jedynie na platformie zakupowej.
Zgodnie z art. 255 pkt 6 p.z.p. Zamawiający obligatoryjnie unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
Pkt 6) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego;
Zatem, aby możliwe było unieważnienie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego z uwagi na jego wadę muszą zaistnieć trzy przesłanki tj.
a) wada
b) nieusuwalność wady
c) wada uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
W opisanym stanie faktycznym wystąpiły łącznie wszystkie trzy przesłanki obligatoryjnego unieważnienia postępowania wynikające z art. 255 pkt 6 pzp:
a) wada - brak publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych
b) nieusuwalność wady – brak możliwości skorygowania przez zamawiającego w toku postępowania poprzez unieważnienie lub powtórzenie czynności
c) wada uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego – opisana w art. 457 ust. 1 pkt 1) p.z.p.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 6) ustawy Prawo zamówień publicznych tj. postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Wskazana wyżej wada postępowania uzasadnia unieważnienie postępowania. Wada ma charakter istotny i jest wadą nieusuwalną na obecnym etapie postępowania, a dalsze procedowanie postępowania doprowadziłoby do wypaczenia wyniku postępowania oraz naraziłoby zamawiającego na zarzut naruszenia art. 267 w związku z art. 2 ust. 1 pkt 1) ustawy pzp oraz skutkowałoby niemożnością zawarcia niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego
| 2023-07-19 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |