Założenie ogrodu sensorycznego
GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00318606
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00318606/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-21 08:52
- Lokalizacja
- Żary, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-49c30dac-da97-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 9282077626
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00318606 z dnia 2023-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Założenie ogrodu sensorycznego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŻARY O STATUSIE MIEJSKIM
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770540
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Rynek 1-5
1.5.2.) Miejscowość: Żary
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 684708396
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: magdalena.peciuch@um.zary.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.zary.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-49c30dac-da97-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Założenie ogrodu sensorycznego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-49c30dac-da97-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00318606
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00037353/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Założenie ogrodu sensorycznego w Żarach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00181692
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.1.12.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 283153,21 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest stworzenie ogrodu sensorycznego na działce nr 392/25 przy ul. Podwale w Żarach.
Ogród ma służyć zarówno edukacji, jak i spełniać cele terapeutyczne dla osób w różnym wieku i o różnej sprawności
psychoruchowej.
Zakres zamierzenia budowlanego obejmuje:
1) Budowę ciągów pieszych – spacerowych o naturalnej nawierzchni mineralnej;
2) Budowę rabat podniesionych w wysokich obrzeżach ze stali kortenowskiej do uprawy roślin przez mieszkańców oraz
pozwalających na dotykanie roślin przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich;
3) Budowę obiektów małej architektury w postaci ławek i koszy na odpady;
4) Nasadzenie roślinnych obejmujących 5 zmysłów w tym roślin jadalnych;
2. Przedmiot zamówienia obejmuje swym zakresem:
1) wykonanie pełnego zakresu robót wynikających z dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Złożenie ogrodu
sensorycznego”,
2) wykonanie i montaż 1 szt. tablicy pamiątkowej, będącej jednocześnie tablicą informacyjną w miejscu uzgodnionym z
Zamawiającym. Tablica powinna być wykonana zgodnie z Podręcznikiem Komunikacji i Identyfikacji Wizualnej który
dostępny jest na stronie: https://www.eog.gov.pl/stron /zapoznaj-sie-z-funduszami/podstawy-prawne/wytyczne-dotyczace
informacji-i-promocji/wytyczne-dotyczace-informacji-i-promocji/.
3. Szczegółowy zakres zamówienia oraz sposób jego realizacji został zawarty w Projekcie umowy w sprawie zamówienia
publicznego stanowiącym Załącznik Nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262210-6 - Fundamentowanie
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 559650 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 559650 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 559650 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunalne "PEKOM" S.A.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9280006912
7.3.3) Ulica: ul. Św. Brata Alberta 8
7.3.4) Miejscowość: Żary
7.3.5) Kod pocztowy: 68-200
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonanie nasadzenia roślin
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 559650 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |