Remont drogi dojazdowej wraz z parkingiem oraz dojściem do budynku na Os. Jana III Sobieskiego 109 w Poznaniu
SPECJALISTYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ NAD MATKĄ I DZIECKIEM W POZNANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00319209
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00319209/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-21 10:51
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b2414747-e59a-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 7781128565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty drogoweWymiana nawierzchni drogowej
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00319209 z dnia 2023-07-21 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont drogi dojazdowej wraz z parkingiem oraz dojściem do budynku
na Os. Jana III Sobieskiego 109 w Poznaniu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SPECJALISTYCZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ NAD MATKĄ I DZIECKIEM W POZNANIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 630863147
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Adama Wrzoska 1
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 60-663
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@szoz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szoz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://przetargi.propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont drogi dojazdowej wraz z parkingiem oraz dojściem do budynkuna Os. Jana III Sobieskiego 109 w Poznaniu
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b2414747-e59a-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00319209
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-21
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00142856/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Remont drogi dojazdowej wraz z parkingiem oraz dojściem do budynku na Os. Jana III Sobieskiego 109 w Poznaniu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197580
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ADZP-381-41/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dokładny opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych oraz pomocniczo w przedmiarze robót, które to stanowią integralną część Specyfikacji – Załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233140-2 - Roboty drogowe
45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, dopiero po dokonaniu wyboru najkorzystniejszej oferty, Zamawiający powziął wiadomość, że droga dojazdowa prowadząca do budynku objętego przedmiotem zamówienia należy do Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. To z kolei wiąże się z koniecznością podpisania porozumienia „w sprawie zasad odpłatnego korzystania przez Wykonawcę oraz podmioty z nim powiązane z drogi wewnętrze przebiegającej przez teren będący w zarządzie Spółdzielni, w związku z realizacją zadania inwestycyjnego polegającego na […]”.W związku z powyższym, jak i faktem, że konieczność zawarcia takiego porozumienia nie została wskazana przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia, Zamawiający zmuszony jest unieważnić przedmiotowe postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, ponieważ postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. Porozumienie istotnie wpływa na wartość złożonych ofert i na prawidłowe skalkulowanie ofert.
| 2023-07-21 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |