Przygotowanie projektu Planu Ogólnego Gminy Michałowo 2.

Gmina Michałowo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00084541
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00084541/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-02-03 10:17
Lokalizacja
Michałowo, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0388e8bb-7f1c-4f4f-bf61-5dd4638b0844
Identyfikator
9662101673
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi planowania przestrzennego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00084541 z dnia 2025-02-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Przygotowanie projektu Planu Ogólnego Gminy Michałowo 2.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Michałowo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050659438

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Białostocka 11

1.5.2.) Miejscowość: Michałowo

1.5.3.) Kod pocztowy: 16-050

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@michalowo.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.ug.michalowo.wrotapodlasia.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-0388e8bb-7f1c-4f4f-bf61-5dd4638b0844

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przygotowanie projektu Planu Ogólnego Gminy Michałowo 2.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0388e8bb-7f1c-4f4f-bf61-5dd4638b0844

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00084541

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00058717

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IG.271.2.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 190000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu planu ogólnego zagospodarowania przestrzennego Gminy Michałowo zwanym dalej POGM, o którym mowa w art. 13a ust. 1 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 t.j.).
2. Granice opracowania: Gmina Michałowo w granicach administracyjnych, z wyłączeniem terenów zamkniętych. Powierzchnia Gminy Michałowo w granicach administracyjnych - około 40419 ha.
3. Zakres zamówienia :
1) dokonanie zgłoszenia, dzięki któremu nadany zostanie identyfikator dla zbioru danych Planu Ogólnego Gminy Michałowo;
2) wykonanie opracowania ekofizjograficznego.
3) wykonanie prognozy oddziaływania na środowisko i przeprowadzenie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko, zgodnie z ustawą z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2023 r., poz. 1094 ze zm.).
4) przygotowanie szczegółowej inwentaryzacji urbanistycznej - dokonanie oceny istniejącego stanu zagospodarowania wraz z oględzinami w terenie,
5) przygotowanie pism, obwieszczeń, dokumentów formalno-prawnych wymaganych w procedurze uchwalenia planu ogólnego gminy, w tym:
a. zawiadomień, ogłoszeń i obwieszczeń o przystąpieniu do sporządzenia POGM.
b. materiałów i pism w celu uzyskania opinii i uzgodnień według rozdzielnika wskazanego przez Wykonawcę, w razie konieczności udzielanie pisemnych wyjaśnień;
c. pism, ogłoszeń, obwieszczeń, geoankiet (lub innych materiałów) niezbędnych w przeprowadzeniu konsultacji społecznych;
6) publikowanie obowiązkowych ogłoszeń w prasie oraz pokrywanie związanych z tym kosztów
7) analiza złożonych wniosków do POGM wraz z przygotowaniem propozycji ich rozpatrzenia,
8) sporządzenie projektu POGM wraz z uzasadnieniem zgodnie z przepisami ustawy pzp.
9) Analiza uzgodnień i opinii oraz przygotowanie ich wykazu.
10) Wprowadzenie ewentualnych zmian i korekt wynikających z uzgodnień, powtórzenie procedury w niezbędnym zakresie, w razie potrzeby przygotowanie treści zażaleń na postanowienia.
11) Przeprowadzenie konsultacji społecznych zgodnie z ustaleniami z Zamawiającym, sporządzenie protokołów dokumentujących przebieg konsultacji oraz opracowanie raportu podsumowującego, który zawierać będzie zestawienie zgłoszonych uwag wraz z propozycją ich rozpatrzenia i szczegółowym uzasadnieniem.
12) Prezentacja projektu POGM i uczestnictwo w: konsultacjach społecznych, posiedzeniach Gminnej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, komisjach i sesjach Rady Miejskiej w Michałowie.
13) Opracowanie danych przestrzennych do POGM zgodnie z art. 67a ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.
14) Powtórzenie wymaganych działań w celu dostosowania opracowania objętego zamówieniem do obowiązujących przepisów prawa, w tym udział w procedurze kontroli nadzorczej prowadzonej przez Wojewodę (również w przypadku unieważnienia uchwały przez Wojewodę) oraz ustosunkowanie się do skarg wniesionych do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i Naczelnego Sądu Administracyjnego i uczestnictwo w postępowaniach sądowo-administracyjnych (w przypadku złożenia skarg na uchwałę dotyczącą uchwalenia planu ogólnego).
15) Wykonawca jest zobowiązany do przygotowania, oprócz wymienionych powyżej dokumentów, wszelkich dodatkowych materiałów, których potrzeba pojawi się w trakcie realizacji zamówienia. Wszelkie prace projektowe lub czynności nieopisane w powyższym opisie ani w projekcie umowy, ale wynikające z obowiązujących procedur i przepisów, a niezbędne do prawidłowego i pełnego wykonania zamówienia, Wykonawca zobowiązany jest wykonać w ramach przedmiotu zamówienia
16) przeniesienie majątkowych praw autorskich do wszystkich materiałów wytworzonych w ramach realizacji przedmiotu zamówienia na Zamawiającego (w ramach wynagrodzenia określonego w ofercie),
17) Wykonawca zamówienia na własny koszt pozyska wszelkie materiały i dokumenty, niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy (na podstawie udzielonych upoważnień).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71410000-5 - Usługi planowania przestrzennego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta.
2025-02-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi