Przebudowa napędów mechanicznych upustów dennych oraz zasuw przelewów powierzchniowych na zbiorniku Chańcza

Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00320491
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00320491/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-21 14:49
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c7531853-f87f-11ed-9355-06954b8c6cb9
Identyfikator
5272825616
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Wodne roboty budowlaneRoboty w zakresie burzeniaRoboty inżynieryjne i budowlaneRoboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągówRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoMontaż konstrukcji metalowychNakładanie powierzchni kryjącychInstalowanie okien

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00320491 z dnia 2023-07-21

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa napędów mechanicznych upustów dennych oraz zasuw przelewów powierzchniowych na zbiorniku Chańcza

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Żelazna 59a

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-848

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: krakow@wody.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wody.gov.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://przetargi.wody.gov.pl/wp/auctions/r16372,Przebudowa-napedow-mechanicznych-upustow-dennych-oraz-zasuw-przelewow-powierzchn.html?sid=f40a7da3f45ccc664f5f9050d4ad689e

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - inne państwowe i samorządowe osoby prawne utworzone na podstawie odrębnych ustaw w celu wykonywania zadań publicznych

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa napędów mechanicznych upustów dennych oraz zasuw przelewów powierzchniowych na zbiorniku Chańcza

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c7531853-f87f-11ed-9355-06954b8c6cb9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00320491

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-21

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00118919/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.43 Przebudowa napędów mechanicznych upustów dennych oraz zasuw przelewów powierzchniowych na zbiorniku Chańcza

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00226363

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Kr.ROZ.2710.36.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest Przebudowa napędów mechanicznych upustów dennych oraz zasuw przelewów powierzchniowych na zbiorniku Chańcza”.
Zakres zamówienia został podzielony na zamówienie podstawowe (gwarantowane) oraz zamówienie udzielane w ramach prawa opcji (fakultatywne):
a) przedmiotem zamówienia podstawowego jest modernizacja spustów dennych na rurociągach S1 z rurociągiem DN 400, S2, S3, S4, S5, S6, modernizacja rurociągu DN 100, wykonanie instalacji elektrycznej, AKPIA CCTV,
b) zamówienie w ramach prawa opcji obejmuje modernizację spustów dennych na rurociągach S7 i S8 oraz wykonanie modernizacji hali zasuw,
Szczegółowy zakres zamówienia oraz standardy i wymogi jego realizacji określa dokumentacja postępowania, w tym w szczególności projekt umowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ oraz dokumentacja techniczna stanowiący załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45244000-9 - Wodne roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45231110-9 - Roboty budowlane w zakresie kładzenia rurociągów

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych

45442000-7 - Nakładanie powierzchni kryjących

45421132-8 - Instalowanie okien

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający, poprzez zawarcie w cz. 4.24 Specyfikacji Warunków Zamawiają informacji o budżecie postepowania, zrealizował obowiązek, o którym mowa w art. 222 ust. 4 Pzp , tzn. podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia. Kwota ta, dla zamówienia podstawowego stanowiącego o zobowiązaniu Zamawiającego do udzielenia zamówienia, wynosi 8 451 006,00 zł brutto. W postępowaniu została złożona jedna oferta. Cena złożonej przez Enerko Energy Sp. z o.o. ul. Skrajna 41A, 25-650 Kielce oferty wyniosła 9 377 045,81 zł brutto, w tym w zakresie zamówienia podstawowego 8 531 630,45 zł brutto. Zaoferowana cena przewyższa zatem kwotę, jaka Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację zamówienia, a Zamawiający, mimo podjętych starań, nie pozyskał środków na zwiększenie budżetu zadania i nie ma możliwości zrównania zadeklarowanej kwoty z wartością złożonej oferty, co stanowi przesłankę do unieważnienia postępowania. Wobec faktu, iż w postępowaniu złożono tylko jedną ofertę, która przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, Zamawiający nie jest zobligowany do jej dalszego badania i oceny (KIO 391/18).

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

2023-07-21 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane