Przebudowa i remont pomieszczeń biurowych RDLP w Zielonej Górze

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00321633
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00321633/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-24 11:41
Lokalizacja
Zielona Góra, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d28cb045-14dc-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
9290117808
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty murarskie i murowePokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00321633 z dnia 2023-07-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa i remont pomieszczeń biurowych RDLP w Zielonej Górze

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Zielonej Górze

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970040310

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kazimierza Wielkiego 24a

1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 65-950

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 455 85 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: rdlp@zielonagora.lasy.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zielonagora.lasy.gov.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d28cb045-14dc-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


gospodarka leśna

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa i remont pomieszczeń biurowych RDLP w Zielonej Górze

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d28cb045-14dc-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00321633

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00062875/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa i remont pomieszczeń budynku RDLP w Zielonej Górze

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00283754

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DP.270.5.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 141948,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na dostosowaniu części pomieszczeń na parterze budynku do zapewnienia prowadzenia i koordynowania długotrwałych akcji ratowniczych lub związanych z zarządzaniem kryzysowym, dostosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych oraz zmiana lokalizacji wejścia do pomieszczenia nr 503A.
Ogólny zakres prac:
1. Remont pokoju wypoczynkowego nr 1/9
2. Przebudowa pomieszczeń socjalnych nr 1/20, 1/21, 1/22, 1/23
3. Przebudowa pomieszczenia sanitarnego z dostosowaniem dla osób niepełnosprawnych
4. Zmiana lokalizacji wejścia do pomieszczenia biurowego na V piętrze nr 503A.

Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie siedziba RDLP w Zielonej Górze przy ulicy Kazimierza Wielkiego 24a.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45442100-8 - Roboty malarskie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Z uwagi na fakt, iż cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty wynosząca 264.184,74 pln przekracza znacznie (o ok. 51%) kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia publicznego tj. kwotę 174.596,27 pln, a Zamawiający zobowiązany jest racjonalnie gospodarować majątkiem Skarbu Państwa, postępowanie zostało unieważnione.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 264184,74 PLN

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Czynności unieważnienia postępowania dokonano w dniu 18.07.2023 r.
2023-07-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane