Wykonanie robót elektrycznych i teletechnicznych w ul. Jasnej w Ząbkach
Miasto Ząbki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00323197
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00323197/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-25 09:23
- Lokalizacja
- Ząbki, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a1be9a34-1bf3-11ee-a60c-9ec5599dddc1
- Identyfikator
- 1251332295
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00323197 z dnia 2023-07-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót elektrycznych i teletechnicznych w ul. Jasnej w Ząbkach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Ząbki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269717
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Ząbki
1.5.3.) Kod pocztowy: 05-091
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publicze@zabki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zabki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zabki1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót elektrycznych i teletechnicznych w ul. Jasnej w Ząbkach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a1be9a34-1bf3-11ee-a60c-9ec5599dddc1
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00323197
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044414/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.8 Przebudowa sieci elektroenergetycznej w ulicy Jasnej w Ząbkach
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00294160
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPU.271.23.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 1: przebudowa sieci napowietrznej, przyłączy napowietrznych i kablowych oraz zabezpieczenie sieci kablowej SN:1.1. Szczegółowy zakres prac obejmuje:
1) obsługę geodezyjną budowy,
2) zabezpieczenie kabli SN-15kV, zgodnie z dokumentacją projektową:
linii kablowej SN ZBK Oświata 1, odcinek 3xYHAKXS 120mm2 od stacji transformatorowej nr 12-0755 do stacji transformatorowej nr 121-3174,
linii kablowej SN ZBK Ośrodek, odcinek HAKnFta 3x120mm2 od stacji ZBK do stacji transformatorowej nr 12-0573,
linii kablowej SN ZBK Polenergia, odcinek 3xXUHAKXS 240mm2 od stacji ZBK do stacji PZO nr 12-3219,
3) przebudowę istniejącej sieci napowietrznej i kablowej niskiego napięcia 0,4kV oraz oświetlenia ulicznego,
4) roboty rozbiórkowe wraz z wywiezieniem gruzu z rozbiórki,
5) roboty ziemne wraz z wywozem nadmiaru urobku,
6) końcową inwentaryzację geodezyjną powykonawczą obiektów.
1.2. Roboty należy prowadzić w koordynacji z wykonawcą rozbudowy drogi.
1.3. Roboty należy prowadzić zgodnie z umowami usunięcia kolizji nr 3683/OW/2022 i 35/PGE-OW/RE4/2022.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych
4.5.5.) Wartość części: 177691,42 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część 2: budowa kanału technologicznego:2.1. Szczegółowy zakres prac obejmuje:
1) obsługę geodezyjną budowy,
2) budowę kanału technologicznego – przy budowie kanału technologicznego należy uwzględnić ułożenie 3 rur pustych i 1 prefabrykowanej rury z wiązką mikrorurek 7x10x1,0
3) roboty rozbiórkowe wraz z wywiezieniem gruzu z rozbiórki,
4) roboty ziemne wraz z wywozem nadmiaru urobku,
5) końcową inwentaryzację geodezyjną powykonawczą obiektów,
2.2. Roboty należy prowadzić w koordynacji z wykonawcą rozbudowy drogi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45247110-4 - Budowa kanałów
4.5.5.) Wartość części: 109458,21 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 2) ustawy Pzp., „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
Uzasadnienie faktyczne:
W ramach przedmiotowego postępowania Wykonawca zobowiązany był do złożenia kosztorysów ofertowych, sporządzonych metodą kalkulacji uproszczonej. Zgodnie z rozdziałem 16 SWZ, dokument powinien zawierać ceny jednostkowe oraz wartości dla wszystkich pozycji, dla których podano ilości, uwzględniając opisy i zakresy tych pozycji – zgodnie z załączonymi przedmiarami robót.
Przedmiotowe postępowanie, jak wynika z treści dokumentów zamówienia określa kosztorysowy charakter wynagrodzenia. W tym przypadku kosztorys stanowi dokument o znaczeniu finansowym, służący do czynności skalkulowania kosztów realizacji zadania przez Wykonawcę oraz zaprezentowania ceny oczekiwanej za wykonanie całości przedmiotu zamówienia, w zakresie części której dotyczy oferta. Zakres zaistniałych niezgodności w kosztorysie nie podlega ich poprawieniu na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 3) ustawy Pzp., i polega na zmianie zakresu robót wymaganych przez Zamawiającego oraz zmianie ilości obmiarowej pozycji kosztorysowej. Podjęcie czynności poprawienia błędów w kosztorysie Wykonawcy i ustalenie prawidłowej treści oświadczenia woli Wykonawcy w tym stanie faktycznym jest niemożliwe z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji. Obowiązkiem Zamawiającego jest przestrzeganie zasad równego traktowania. Przestrzeganie tej zasady polega przede wszystkim na stosowaniu wobec wszystkich Wykonawców jednej miary, czyli stawianiu takich samych wymagań, takiej samej weryfikacji ich spełniania oraz konsekwencji w ich egzekwowaniu. W przedmiotowym postępowaniu złożona została jedna oferta, w związku z tym Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Nie rozstrzygnięto
| 2023-07-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |