(WRO.WOP.260.8.2023) Rozbiórka budynków gospodarczych oraz szklarni w miejscowości Lubiąż, dz. nr 1066/9, gmina Wołów
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00323570
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00323570/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-25 10:42
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-603c9b24-efef-11ed-9355-06954b8c6cb9
- Identyfikator
- 5272818355
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00323570 z dnia 2023-07-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
(WRO.WOP.260.8.2023) Rozbiórka budynków gospodarczych oraz szklarni w miejscowości Lubiąż, dz. nr 1066/9, gmina Wołów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział Terenowy we Wrocławiu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367849538
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mińska 60
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 54-610
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne.wroclaw@kowr.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.kowr.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://kowr.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - agencja wykonawcza
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarowanie nieruchomościami Skarbu Państwa
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
(WRO.WOP.260.8.2023) Rozbiórka budynków gospodarczych oraz szklarni w miejscowości Lubiąż, dz. nr 1066/9, gmina Wołów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-603c9b24-efef-11ed-9355-06954b8c6cb9
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00323570
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00127637/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Rozbiórka dwóch budynków gospodarczych i sześciu szklarni Lubiąż dz. 1066/9, gm. Wołów, powiat wołowski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00212240
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WRO.WOP.260.8.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1037232,81 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest rozbiórka budynków gospodarczych oraz szklarni w miejscowości Lubiąż, dz. nr 1066/9, gmina Wołów
Obiekty przeznaczone do rozbiórki
Na terenie objętym planowanymi robotami rozbiórkowymi zlokalizowany jest zespół szklarni oraz towarzyszących budynków gospodarczych służących przemysłowej produkcji rolnej. Zespół składa się z sześciu cieplarni oraz dwóch budynków gospodarczych: większego – pracowni oraz mniejszego z jednym pomieszczeniem. Budynki zostały wzniesione jako murowane konstrukcje z wykorzystaniem prefabrykowanych elementów żelbetowych i stalowych (belki, płyty itp.) oraz żelbetowych elementów wykonywanych na budowie (wieńce, schody, fundamenty itp.). Pokrycia dachów wykonano z papy. Szklarnie wykonano jako szkieletowe konstrukcje stalowe posadowione na betonowych cokołach. Obecnie obiekty nie są użytkowane i część z nich jest w stanie awaryjnym. Do rozbiórki przewidziano oba budynki i wszystkie szklarnie, łącznie 8 obiektów :
1. Budynek z pomieszczeniem gospodarczym (nr inw. 30449/043/180, 17m2)
2. Pracownia cieplarni (nr inw. 30443/033/187, 255m2)
3. Cieplarnia (nr inw. 30437/025/185, 208m2)
4. Cieplarnia (nr inw. 30438/026/185, 267m2)
5. Cieplarnia (nr inw. 30439/028/185, 629m2)
6. Cieplarnia (nr inw. 30440/029/185, 285m2)
7. Cieplarnia (nr inw. 30441/030/185, 306m2)
8. Cieplarnia (nr inw. 30442/031/185, 299m2)
Zakres i sposób prowadzenia robót rozbiórkowych
Prace należy wykonywać zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 30 sierpnia 2004 r. w sprawie warunków i trybu postępowania w sprawach rozbiórek nieużytkowanych lub niewykończonych obiektów budowlanych (Dz.U. 2004 nr 198 poz. 2043 wraz z późniejszymi zmianami).
Przed przystąpieniem do robót rozbiórkowych należy teren rozbiórki wygrodzić przed dostępem osób postronnych i wyznaczyć miejsce do składowania materiałów z rozbiórki oraz na zaplecze biurowo-socjalne. Dodatkowo na ogrodzeniu umieścić tablice koloru żółtego informujące o grożącym niebezpieczeństwie. Należy również bezwzględnie sprawdzić czy obiekty są odłączone od sieci zewnętrznych (energetycznej, wodociągowej, itd.) i w razie konieczności odłączyć. Konieczne jest również usunięcie krzewów i samosiewów z bezpośredniego sąsiedztwa obiektów.
Z uwagi na lokalizację obiektów na zamkniętym terenie roboty rozbiórkowe można w dużej części prowadzić przy użyciu ciężkiego sprzętu. Wyjątek stanowi obiekt 2, który zlokalizowany jest przy granicy działki. W tym przypadku, po demontażu konstrukcji dachu, północną ścianę oraz ściany na zachodnim końcu (na granicy działki) należy rozebrać ręcznie. Pozostałą część obiektu można rozebrać przy użyciu ciężkiego sprzętu. Podczas robót rozbiórkowych należy zapewnić segregację powstających odpadów. Wyodrębnić złom pochodzący głównie z konstrukcji dachów i szklarni. Pozostałą masę odpadów należy podzielić na gruz mineralny i odpady bitumiczne z pokryć dachowych. Gruz należy usuwać na bieżąco w miarę postępu robót rozbiórkowych. Odpady należy poddać utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Szczegółowy zakres prac określony został w projekcie umowy, dokumentacji projektowej, przedmiarze robót, STWiOR,. Wymieniona dokumentacja stanowi załącznik do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia i znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego https://kowr.eb2b.com.pl/ w zakładce przedmiotowego postępowania
4.5.3.) Główny kod CPV: 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 18
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 18
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 106272,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 713646,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 106272 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowo Budowlane Robert Kleniuk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 021144240
7.3.3) Ulica: Ul. Bratkowa 1
7.3.4) Miejscowość: Kamieniec Ząbkowicki
7.3.5) Kod pocztowy: 57-230
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 106272,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 2 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-07-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |