Wykonanie remontu Pomnika Katyńskiego wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu przy ul. Skotnica.

Gmina Miasto Nowy Targ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00324522
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00324522/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-25 14:00
Lokalizacja
Nowy Targ, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f19f557c-171f-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7350014012
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięciRoboty na cmentarzachInne instalacje elektryczneMontaż instalacji piorunochronnej

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00324522 z dnia 2023-07-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie remontu Pomnika Katyńskiego wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu przy ul. Skotnica.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Nowy Targ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893256

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Krzywa 1

1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: umnt@um.nowytarg.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.nowytarg.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/nowytarg

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Oddział Instytutu Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni p-ko Narodowi Polskiemu w Krakowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6762200166

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Reformacka 3

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-012

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marcin.mazur@ipn.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ipn.gov.pl

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie remontu Pomnika Katyńskiego wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu przy ul. Skotnica.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f19f557c-171f-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00324522

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00004169/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.12 Remont Pomnika Katyńskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00284456

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.18.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie remontu Pomnika Katyńskiego wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu na cmentarzu komunalnym w Nowym Targu przy ul. Skotnica, zgodnie z dokumentacją projektową opracowaną przez Pracownię Konserwacji Zabytków „ARKONA” Sp. z o. o. oraz Programem prac konserwatorskich opracowanym przez dr Agatę Mamoń, w szczególności:
1/ konserwacja pomnika – miedzianej rzeźby orła oraz krzyża z płyt piaskowca z osadzonym w nim krzyżem żeliwnym,
2/ wykonanie nowej stopy fundamentowej pomnika,
3/ wbudowanie pod krzyż urny z ziemią z mogił katyńskich,
4/ zbudowanie murków kwietnikowych o szer. 60 cm, z bokami osłoniętymi blachami Corten g = 4 mm,
5/ wykonanie trzech stalowych tablic z tekstami wyciętymi w blasze Corten g = 5 mm,
a) tablica lewa (ok. 350 znaków),
b) tablica środkowa (ok. 250 znaków),
c) tablica prawa (ok. 550 znaków),
6/ wykonanie instalacji elektrycznej oświetlenia pomnika,
7/ obsadzenie kwietników i terenu kwatery zielenią,
8/ wykonanie schodów terenowych i wybrukowanie nawierzchni od strony płd-wsch,
9/ opracowanie dokumentacji powykonawczej.

2. Inne postanowienia dotyczące przedmiotu zamówienia:
1/ wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia w formie rozliczenia ryczałtowego, przedmiar robót stanowiący załącznik do SWZ i ma charakter pomocniczy,
2/ postępowanie jest realizowane wspólnie z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej - Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Krakowie, z siedzibą przy ul. Reformackiej 3, 31-012 Kraków, NIP: 676-22-00-166 (art. 38 ust. 2 PZP) (zwanym dalej IPN), zgodnie z Porozumieniem z dnia 26 maja 2023 r.
3/ IPN zobowiązuje się do poniesienia kosztów wykonania tablicy prawej (ok. 550 znaków),
o której mowa w Rozdziale II ust. 1 pkt 5 c,
4/ zamawiający zobowiązuje się do poniesienia kosztów związanych z wykonaniem pozostałego zakresu objętego umową,
5/ wykonawca, po zrealizowaniu przedmiotu umowy, zobowiązany będzie wystawić na rzecz zamawiającego i IPN odrębnie faktury (rachunki w przypadku przedsiębiorców nie będących aktywnymi płatnikami podatku VAT), na kwoty określone w umowie, z terminem płatności 30 dni od dnia wpływu faktur do zamawiających,
6/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca,
7/ roboty należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, przedmiarem robót, SST z zachowaniem warunków wynikających z norm technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz zgodnie z wymogami sztuki budowlanej,
8/ prowadzone prace remontowe należy prowadzić w uzgodnieniu z zamawiającym i Administratorem Cmentarza Komunalnego,
9/ zaplecze i teren prowadzenia robót budowlanych należy zorganizować w uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza Komunalnego,
10/ wykonawca zabezpieczy teren prowadzenia robót budowlanych i umożliwi bezpieczne funkcjonowanie cmentarza a także powiadomi Administrację Cmentarza Komunalnego o ewentualnych utrudnieniach podczas wykonywanych prac,
11/ realizując przedmiot umowy wykonawca nie może zakłócać ceremonii pogrzebowych,
12/ wykonawca przyjmuje do wykonania pełny zakres robót przedstawiony w przedmiocie zamówienia, także tych niewymienionych w projekcie ani innych dokumentach, a niezbędnych do realizacji zamówienia,
13/ wywóz lub składowanie elementów z rozbiórki Pomnika w uzgodnieniu z Administratorem Cmentarza Komunalnego na miejsce wskazane przez zamawiającego do 10 km;
14/ wywóz i składowanie ziemi i gruzu w zakresie wykonawcy robót,
15/ wykonawca zapewni bezpieczne warunki na placu prowadzenia robót budowlanych i w jego otoczeniu,
16/ wykonawca zachowa szczególną staranność i wykona dzieło na wysokim poziomie artystyczno – konserwatorskim,
17/ wykonawca ubezpieczy roboty z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z określonymi zdarzeniami losowymi oraz od odpowiedzialności cywilnej,
18/ wykonawca poinformuje zamawiającego o terminie zakrycia robót ulegających zakryciu, oraz terminie odbioru robót zanikowych; jeżeli wykonawca nie poinformował o tych faktach zamawiającego, zobowiązany jest na jego żądanie odkryć roboty lub wykonać otwory niezbędne do zbadania robót, a następnie przywrócić roboty do stanu pierwotnego;
19/ wykonawca w wypadku zniszczenia lub uszkodzenia robót lub ich części w toku realizacji zobowiązany jest do naprawienia ich i doprowadzenia do stanu poprzedniego,
20/ wykonawca wykonana i umieści na obiekcie w miejscu uzgodnionym z zamawiającym, tabliczkę z informacją o źródłach finansowania zadania;
21/ dane osobowe osób realizujących przedmiot umowy zostaną przekazane pomiotom współfinansującym, tj. Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałkowi Województwa Małopolskiego,
21/ wykonawca poniesie wszelkie niezbędne koszty związane z realizacją przedmiotowych robót budowlanych, w tym między innymi: koszty niezbędnych badań i sprawdzeń, koszty zaopatrzenia w konieczne media, itd. i muszą one być uwzględnione w oferowanej przez wykonawcę cenie,
22/ wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wynikające z nieprawidłowego wykonania prac lub niewłaściwego oznakowania i zabezpieczenia miejsca wykonywania prac,
23/ wszelkie niezbędne materiały posiadające certyfikaty jakości lub deklaracje zgodności potwierdzające stosowanie w budownictwie zabezpiecza wykonawca na własny koszt,
24/ wykonawca udzieli minimum 3 letniego okresu rękojmi i gwarancji na wykonane roboty i na roboty budowlane i wbudowane materiały,
25/ w specyfikacji warunków zamówienia oraz we wszystkich dokumentach stanowiących załączniki do specyfikacji warunków zamówienia (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych) wskazane znaki towarowe, patenty, pochodzenie lub normy, specyfikacje, systemy należy rozumieć jako przykładowe i należy je rozpatrywać z wyrazem „lub równoważne” albo „nie gorsze niż”.
Zamawiający, mając na uwadze, że jeżeli w jakimkolwiek miejscu specyfikacji warunków zamówienia oraz jej załącznikach zostały wskazane nazwy producenta, nazwy własne, znaki towarowe, patenty lub pochodzenie materiałów służących do wykonania robót budowlanych będących przedmiotem zamówienia – dopuszcza możliwość zastosowania materiałów równoważnych. Oznacza to, że przewidziane przez wykonawcę do zastosowania na etapie realizacji robót urządzenia i materiały powinny spełniać co najmniej parametry określone w dokumentacji projektowej, szczegółowej specyfikacji technicznej i nie powinny być gorsze od jej założeń. Zamawiający dopuszcza wszelkie rynkowe odpowiedniki o parametrach równych lub lepszych niż wskazane. Ciężar udowodnienia, że materiał (wyrób) jest równoważny w stosunku do wymogu określonego przez zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty opisujące parametry techniczne, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania, oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one rzeczywiście równoważne lub lepsze. Wszystkie materiały, które będą wbudowane lub zainstalowane, muszą wcześniej być zaakceptowane przez zamawiającego w formie pisemnej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45212314-0 - Roboty budowlane w zakresie pomników historycznych lub miejsc pamięci

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019r Prawo zamówień publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2022r, poz. 1710 z późn. zm.) postępowanie unieważnia się ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający na sfinansowanie niniejszego zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 250 000,00 zł, natomiast oferta z najniższą ceną wynosi
454 185,16 zł.
2023-07-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane