„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego (sprzedaż oraz dystrybucja) do obiektu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11 w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JANA PAWŁA II W RAJSKU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00085286
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00085286/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2025-02-03 12:21
- Lokalizacja
- Rajsko, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-dedb1303-8942-11ee-b55a-a22b2d7f700e
- Identyfikator
- 5492059242
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00085286 z dnia 2025-02-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego (sprzedaż oraz dystrybucja) do obiektu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11
w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SZKOŁA PODSTAWOWA IM.JANA PAWŁA II W RAJSKU
1.3.) Oddział zamawiającego: SP Rajsko
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070465664
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Edukacyjna, 11
1.5.2.) Miejscowość: Rajsko
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-600
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: 337431229
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sprajsko@sprajsko.gminaoswiecim.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://sprajsko.edupage.org/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dedb1303-8942-11ee-b55a-a22b2d7f700e1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rajsku
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Kompleksowa dostawa gazu ziemnego (sprzedaż oraz dystrybucja) do obiektu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11w okresie od 1 stycznia 2024 r. do 31 grudnia 2024 r.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dedb1303-8942-11ee-b55a-a22b2d7f700e
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00085286
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00092177/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 „Kompleksowa dostawa gazu ziemnego (sprzedaż oraz dystrybucja) do obiektu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11 w okresie od 1 stycznia 2024 do 31 grudnia 2024 r.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00506694
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SP RAJSKO SP.TP.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 202842,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5.1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego wysokometanowego (grupa E)
obejmująca sprzedaż i dystrybucję gazu do obiektu Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku ul. Edukacyjna 11, 32-
600 Oświęcim (o ciśnieniu nie mniejszym niż 1,6 kPa) w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r.
5.2. Dostarczanie gazu ziemnego odbywać się winno zgodnie z obowiązującym prawem, w szczególności na warunkach
określonych przez ustawę z dnia 10 kwietnia 1997 roku Prawo energetyczne tj. z dnia 31 marca 2021 r. (t.j. Dz. U. z 2022r.
poz.1385) i rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy.
5.3. Dla celów niniejszego postępowania Zamawiający przyjął przewidywane zużycie gazu ziemnego w okresie 12 miesięcy
na poziomie 793 265,00 kWh wg taryfy W-5.1 grupy taryfowej OSD-W-5.1 i zamówionej mocy 417 kWh/h .
5.4. Wskazane zużycie paliwa gazowego ma jedynie charakter orientacyjny, służący porównaniu ofert i w żadnym wypadku
nie stanowi ze strony Zamawiającego zobowiązania do zakupu gazu ziemnego w podanej ilości. Ewentualna zmiana
szacunkowego zużycia nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie
zużytą ilość paliwa gazowego.
5.5. Rozliczenie zobowiązań wynikających z tytułu sprzedaży gazu ziemnego odbywać się będzie według wskazań układów
pomiarowych.
5.6. Zamawiający podłączony jest do sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego: PGNiG Obrót
Detaliczny Sp. z o. o ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa.
Wykonawca dokona wszelkich czynności i uzgodnień z OSD niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany
sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia sprzedaży paliwa gazowego.
5.7. Dostarczone paliwo gazowe musi spełniać standardy techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne,
aktami wykonawczymi oraz Polskimi normami.
5.8. Stawki opłat dystrybucyjnych muszą być zgodne z aktualną taryfą OSD i w trakcie realizacji zamówienia mogą ulec
zmianie, jeżeli zmianie ulegnie taryfa OSD.
5.9. Wykonawca składając ofertę musi posiadać zawartą umowę o świadczenie usług dystrybucji gazu ziemnego z
operatorem systemu dystrybucyjnego działającym na terenie Zamawiającego, najpóźniej na dzień podpisania umowy z
Zamawiającym.
5.10. Wykonawca zobowiązuje się dostarczyć paliwo gazowe, gaz ziemny wysokometanowy E do obiektu Szkoły
Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku, ul. Edukacyjna 11, 32-600 Oświęcim.
5.11. Zamawiający jest zakwalifikowany do grupy taryfowej W-5.1
5.12. Wykonawca zobowiązuje się zapewnić zamawiającemu standardy jakości obsługi zamawiającego w zakresie
świadczenia usług dystrybucji: „Przyjmowania zgłoszeń i reklamacji dotyczących dostarczania gazu ziemnego;
Powiadamiania zamawiającego o terminach i czasie planowanych przerw dostaw gazu ziemnego, pod warunkiem
otrzymania danych od OSD”.
Wykonawca, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 2 lipca 2010 r. w sprawie szczegółowych warunków
funkcjonowania systemu gazowego § 17 pkt 3 i 4 Przedsiębiorstwo energetyczne, świadcząc usługę przesyłania lub
dystrybucji:
1) instaluje na własny koszt układ pomiarowy w miejscu określonym w umowie o przyłączenie do sieci, w przypadku
Ogłoszenie nr z dnia
Biuletyn Zamówień Publicznych Ogłoszenie o zamówieniu - Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na
podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy - Dostawy odbiorców zaliczanych do grupy przyłączeniowej B;
2) przez całą dobę przyjmuje od odbiorców zgłoszenia dotyczące awarii lub zakłóceń w dostarczaniu paliw gazowych,
niezwłocznie przystępuje do likwidacji występujących w sieci gazowej awarii i usuwania zakłóceń w dostarczaniu paliw
gazowych;
4) powiadamia użytkowników systemu gazowego o przewidywanym terminie wznowienia dostarczania paliw gazowych,
przerwanego z powodu awarii sieci gazowej;
5) powiadamia użytkowników systemu gazowego o terminach i czasie trwania planowanych przerw w dostarczaniu paliw
gazowych w formie ogłoszeń prasowych, internetowych, komunikatów radiowych lub telewizyjnych, w inny sposób
zwyczajowo przyjęty na danym terenie lub w drodze indywidualnych zawiadomień, przekazanych na piśmie, telefonicznie
bądź za pomocą innego środka telekomunikacji co najmniej na:
a) 7 dni przed dniem planowanej przerwy w dostarczaniu paliw gazowych dla odbiorców zaliczanych do grupy
przyłączeniowej B podgrupy I,
b) 14 dni przed dniem planowanej przerwy w dostarczaniu paliw gazowych dla pozostałych odbiorców;
Zgodnie z cytowanym rozporządzeniem to OSD w ramach umowy kompleksowej realizuje obowiązek o którym mowa w
SWZ.”
5.13. Ustala się miesięczny okres rozliczeniowy.
5.14. Rozliczanie ilości dostarczonego gazu odbywać się będzie na podstawie rzeczywistych
wskazań układu pomiarowego. Odczyt układu pomiarowego następuje na koniec każdego
miesiąca kalendarzowego.
5.15. Nie dopuszcza się wystawiania faktur – prognoz.
5.16. Dopuszcza się zawarcie umowy drogą korespondencyjną.
5.17. Szacowane zapotrzebowanie w rozbiciu miesięcznym:
Miesiąc Ilość kWh
Styczeń 132658 kWh
Luty 126005 kW h
Marzec 107501 kWh
Kwiecień 70979 kWh
Maj 4703 kWh
Czerwiec 3233 kWh
lipiec 2561 kWh
Sierpień 2591 kWh
Wrzesień 3329 kWh
Październik 55304 kWh
Listopad 2022 116 571 kWh
Grudzień 2022 167 830 kWh
Ogółem 793 265,00 kWh
Zamawiający przedstawia, że szacunek wykonano na podstawie faktycznego zużycia w 2023. Doszacowano do miesięcy
XI,XII - miesięcy okresu grzewczego, gdzie nie otrzymano faktur. Na listopad i grudzień oszacowano prognozowane zużycie
przy założeniu niskich temperatur.
5.18 Istotne informacje:
5.18.2 W kotłowni Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku zainstalowany jest kocioł Bunderus – model GE315 o
mocy 230 kW – numer ewidencyjny 7202003125
5.18.3 W kotłowni na hali sportowej jest kocioł BROTJE – model GE315 o mocy 180 kW – numer ewidencyjny 7202003124
5.18.3 Liczba dni 365; godzin 8760.
5.18.3 Zamawiający jest zwolniony z podatku akcyzowego.
5.18.4 Operator: Region Górnośląski Zabrze.
5.18.5 Obecny sprzedawca gazu (sprzedaż i dystrybucja):
Zamawiający podłączony jest do sieci dystrybucyjnej należącej do Operatora Systemu Dystrybucyjnego: PGNiG Obrót
Detaliczny Sp. z o. o ul. Jana Kazimierza 3, 01-248 Warszawa
5.18.6 Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia w imieniu Zamawiającego procedury zmiany dotychczasowego
sprzedawcy gazu ziemnego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09123000-7 - Gaz ziemny
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 202842,93 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 202842,93 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 202842,93 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
w ramach kryterium kosztu - rachunek kosztów cyklu życia zgodnie z art. 245 ustawy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5272706082
7.3.3) Ulica: Jana Kazimierza
7.3.4) Miejscowość: Warszawa
7.3.5) Kod pocztowy: 01-248
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-12-15
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 202842,93 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2024-01-01 do 2024-12-31| 2025-02-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |