Opracowanie kompleksowej dokumentacji układu wodnego w Parku Promenada-Morskie Oko oraz wykonanie remontu wybranych obiektów

Miasto Stołeczne Warszawa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00324959
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00324959/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-25 18:06
Lokalizacja
Warszawa, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-29086087-17dd-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
5213748392
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjneUsługi w zakresie sprzątania i odkażaniaUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeUsługi inżynieryjne naukowe i techniczneUsługi sprzątaniaRoboty remontowe i renowacyjneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi planowania geologicznego, geofizycznego i inne usługi naukoweUsługi czyszczenia zbiorników i rezerwuarów

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00324959 z dnia 2023-07-25

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Opracowanie kompleksowej dokumentacji układu wodnego w Parku Promenada-Morskie Oko oraz wykonanie remontu
wybranych obiektów

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa

1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 365421948

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Hożej 13A

1.5.2.) Miejscowość: Warszawa

1.5.3.) Kod pocztowy: 00-528

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zzw.waw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zzw.waw.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-29086087-17dd-11ee-9aa3-96d3b4440790

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie kompleksowej dokumentacji układu wodnego w Parku Promenada-Morskie Oko oraz wykonanie remontu
wybranych obiektów

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29086087-17dd-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00324959

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-25

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00091719/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Zaprojektuj i wybuduj. Opracowanie kompleksowej dok. proj. oraz wykonanie robót budowlanych - budżet obywat. nr 1794 „Ratujemy staw przy ul. Spacerowej i młode drzewa w Parku Promenada - Morskie Oko”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00289519

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 49/TP/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 588470,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompleksowej dokumentacji układu wodnego w Parku Promenada-Morskie Oko zlokalizowanego na działce nr ew. 50/4 z obrębu 1-01-14 oraz wykonanie remontu wybranych obiektów tj. stawu położonego przy ul. Spacerowej (zwanego dalej „Stawem Dolnym”) wraz dwoma dojściami w postaci schodów, rowu łączącego go ze stawem położonym przy ul. Puławskiej oraz elementów letniej sieci wodociągowej. Należy uwzględnić możliwość wykonania dodatkowych urządzeń służących zagospodarowaniu wód opadowych i roztopowych na terenie objętym zamówieniem oraz przekierowanie ich do Stawu Dolnego. Inwestycja realizowana jest w ramach projektu z budżetu na 2023 r. nr 1794 pn. „Ratujemy staw przy ul. Spacerowej i młode drzewa w Parku Promenada-Morskie Oko”.
Celem inwestycji jest:
− kompleksowe rozpoznanie warunków gruntowo-wodnych panujących na terenie Parku Promenada-Morskie Oko oraz określenie parametrów i zasad funkcjonowania układu wodnego, na który składają się dwa stawy (Górny i Dolny), rów oraz letnia sieć wodociągowa; − określenie w formie koncepcji zakresu modernizacji całego układu wodnego w celu poprawy jego funkcjonowania, ze szczególnym uwzględnieniem pełnionych funkcji przyrodniczych, regulacyjnych, walorów estetycznych i rekreacyjnych; − zagospodarowanie wód opadowych i roztopowych spływających z terenu Parku na obszary niżej położone w sposób eliminujący występowanie lokalnych podtopień w rejonie ul. Zajączkowskiej;
− zbilansowanie wód w zbiornikach, w tym rozwiązanie problemu okresowych deficytów wody poprzez przekierowanie nadwyżki wód opadowych i roztopowych spływających z terenu Parku dla potrzeb zasilania zbiorników, a w szczególności Stawu Dolnego. Dopuszczanie wody wodociągowej do stawu powinno być środkiem ostatecznym, stosowanym w sytuacji braku możliwości zastosowania innych rozwiązań;
− poprawa funkcji przyrodniczych Stawu Dolnego w tym jakości wody; − poprawa stanu technicznego Stawu Dolnego oraz doprowadzających do niego schodów; − określenie stanu technicznego wraz z zaleceniami remontowymi i eksploatacyjnymi letniej sieci wodociągowej zlokalizowanej na terenie Parku. Przedmiot i zakres zamówienia został szczegółowo opisany w rozdziale 2.3. i 2.4. Programu Funkcjonalno-Użytkowego. Teren, na którym będzie realizowany przedmiot zamówienia stanowi działkę nr ew. 50/4 z obrębu 1-01-14 położoną pomiędzy ul. Puławską i ul. Spacerową na terenie Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy znajdująca się w obrębie Parku Promenada-Morskie Oko, wpisanego do rejestru zabytków. Szczegółowa lokalizacja przedstawiona została w punkcie 1.2.1.
2. Przedmiot zamówienia został opisany w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ wraz z załącznikami.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

90900000-6 - Usługi w zakresie sprzątania i odkażania

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

71350000-6 - Usługi inżynieryjne naukowe i techniczne

90910000-9 - Usługi sprzątania

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71351000-3 - Usługi planowania geologicznego, geofizycznego i inne usługi naukowe

90913000-0 - Usługi czyszczenia zbiorników i rezerwuarów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego do dnia otwarcia, tj. 20.07.2023, do godz. 09:00 wpłynęła tylko jedna oferta złożona przez Wykonawcę TOPATOTERA Sp. z o.o., ul. Floriana 7, 44-190, Knurów na kwotę brutto: 1.280.037,13 zł. Złożona w postępowaniu oferta znacznie przewyższa kwotę jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, zaś Zamawiający nie może zwiększyć ww. kwoty do ceny oferty. Zamawiający na sfinansowanie zamówienie przeznaczył kwotę 723 818,10 zł. Natomiast zaoferowana przez Wykonawcę cena jest prawie dwukrotnie wyższa, niż kwota którą dysponuje Zamawiający. Mając powyższe na względzie uznać należy, iż zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania zgodnie z art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1280037,13 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1280037,13 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2023-07-25 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane