OPRACOWANIE DOKUMENTACJI ORAZ PRZEPROWADZENIE REMONTU I DOSTOSOWANIE DO POTRZEB P.POŻ - GOS „WYSOKI KAMIEŃ” W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
Akademia Wojsk Lądowych
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00329442
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00329442/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-07-28 06:07
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e26db662-f60a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8961000117
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznego
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
—
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00329442 z dnia 2023-07-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI ORAZ PRZEPROWADZENIE REMONTU
I DOSTOSOWANIE DO POTRZEB P.POŻ - GOS „WYSOKI KAMIEŃ”
W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Akademia Wojsk Lądowych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 930388062
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Czajkowskiego 109
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 51-147
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@awl.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wojsko-polskie.pl/awl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://www.platformazakupowa.pl/transakcja/7601911.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
OPRACOWANIE DOKUMENTACJI ORAZ PRZEPROWADZENIE REMONTUI DOSTOSOWANIE DO POTRZEB P.POŻ - GOS „WYSOKI KAMIEŃ”
W SZKLARSKIEJ PORĘBIE
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e26db662-f60a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00329442
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00114966/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.20 Opracowanie dokumentacji oraz przeprowadzenie remontu i dostosowanie do potrzeb p.poż. - GOS
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00223754
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WNP/263/BN/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji technicznej zasilania i napełnienia wodą dla celów przeciwpożarowych istniejącego zbiornika wodnego oraz wykonanie robót budowalnych zgodnie z opracowaną dokumentacją techniczną
2) Przedmiot zamówienia szczegółowo opisany jest w dokumentacji w Programie Funkcjonalno – Użytkowym - który stanowi załącznik nr 1 do SWZ, który jest integralną część niniejszej SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
– w przedmiotowym postępowaniu wszystkie złożone oferty podlegają odrzuceniu.Uzasadnienie:
W postępowaniu złożono dwie oferty przez firmy:
1) EDRO Sp. z o.o. Czesław Fabiszewski ul. Braniborska 56-58, 53-680, Wrocław – z ceną oferty
174000,00 zł
2) INVESTA Patrycja Mokrzycka ul. Sopocka 12/2, 58-500, Jelenia Góra – z ceną oferty 212600,00 zł
Oferty obu firm podlegają odrzuceniu.
Oferta firmy EDRO Sp. z o.o. Czesław Fabiszewski ul. Braniborska 56-58, 53-680, Wrocław podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 3) w związku z art.226 ust. 4) ustawy Pzp. Oferta jest niezgodna z przepisami ustawy oraz jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
Oferta złożona przez Wykonawcę jest niepodpisana żadnym z podpisów wymaganych przepisami Pzp,
tj: podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, co skutkuje koniecznością jej odrzucenia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 3) w związku z art.226 ust. 4) ustawy Pzp. Przepis art. 63 Pzp ustanawia formę elektroniczną dla oferty lub postać elektroniczną oferty opatrzoną podpisem zaufanym lub podpisem osobistym dla postępowań o wartościach mniejszych niż progi unijne.
W postępowaniach poniżej progów unijnych wartościach mniejszych niż progi unijne.
W postępowaniach poniżej progów unijnych brak podpisu kwalifikowanego, zaufanego lub osobistego skutkuje odrzuceniem takiej oferty. Poprzez formę elektroniczną należy rozumieć, za art. 78¹ Kc, postać elektroniczną dokumentu opatrzoną kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
W toku badania dokumentów złożonych na platformie wraz z załącznikami stwierdzono, że pliki: formularz ofertowy, oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz oświadczenie
o braku podstaw do wykluczenia z postępowaniu nie został opatrzony elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Dokonanie czynności bez zachowania wymogu formy zastrzeżonej przez ustawę pod rygorem nieważności stanowi wadę tej czynności prawnej, która polega na niewywołaniu przez czynność zamierzonych skutków prawnych związanych z jej dokonaniem (nieważność bezwzględna). Złożenie oferty bez podpisu elektronicznego jest uchybieniem nieusuwalnym. Dlatego też brak podpisu dokumentów elektronicznych skutkuje ich nieważnością i oferta podlega odrzuceniu na podstawie
art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp.
Tym samym niepodpisanie oferty w wymaganej formie lub nieprawidłowe złożenie podpisu pod ofertą powoduje w konsekwencji, że oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt. 3 w związku
z art.226 ust.1 pkt.4 ustawy Pzp.
2. Oferta firmy INVESTA Patrycja Mokrzycka ul. Sopocka 12/2, 58-500, Jelenia Góra podlega odrzuceniu na podstawie art.226 ust.1 pkt.2 ppkt.c) ustawy Pzp - oferta została złożona przez Wykonawcę, który nie złożył w przewidzianym terminie oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1ustawy Pzp, lub podmiotowego środka dowodowego, potwierdzających brak podstaw wykluczenia lub spełnianie warunków udziału w postępowaniu, przedmiotowego środka dowodowego, lub innych dokumentów
lub oświadczeń.
Wykonawca złożył ofertę i powołał się, w zakresie spełniania warunków udziału w postępowaniu, na zasoby podmiotu trzeciego firmy Wod –Invest Łukasz Wodyński. Zgodnie z SWZ warunkiem do skutecznego powołania się i skorzystania z zasobów pomiotu trzeciego jest złożenie zobowiązania podmiotu trzeciego do udostępniania zasobów.
W ofercie znajduje się zobowiązanie firmy Wod–Invest Łukasz Wodyński, ale podpisane zostało przez Patrycję Mokrzycką czyli Wykonawcę, a nie osobę reprezentującą podmiot trzeci. Zamawiający wezwał Wykonawcę do uzupełnienia ww. zobowiązania z prawidłowym podpisem, jednak do dnia
30.06.2023 r. Wykonawca nie uzupełnił dokumentu, do którego uzupełnienia został wezwany.
W związku z powyższym ofertę należy odrzucić na podstawie wskazanej powyżej
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-07-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |