Budowa wodociągów na terenie Gminy Zakrzew XI etap

Gmina Zakrzew

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00332295
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00332295/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-07-31 10:16
Lokalizacja
Zakrzew, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ea5d6546-1c98-11ee-9aa3-96d3b4440790
Identyfikator
7962959318
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

GMINNE PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE W ZAKRZEWIE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZakrzew, PL · lot 0
391 147,72 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00332295 z dnia 2023-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa wodociągów na terenie Gminy Zakrzew XI etap

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zakrzew

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670224077

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zakrzew 51

1.5.2.) Miejscowość: Zakrzew

1.5.3.) Kod pocztowy: 26-652

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 486105122

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zakrzew.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zakrzew.biuletyn.net/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa wodociągów na terenie Gminy Zakrzew XI etap

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea5d6546-1c98-11ee-9aa3-96d3b4440790

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00332295

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00036622/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa wodociągów na terenie Gminy Zakrzew XI etap

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00296299

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Uzasadnienie faktyczne : Przepis art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych umożliwia powierzenie wykonania usług, dostaw lub robót budowlanych na rzecz podmiotu wewnętrznego, tj. udzielanie zamówień wewnętrznych (in-house) pomiędzy podmiotami sektora publicznego przy zastosowaniu trybu z wolnej ręki, pod warunkiem zajścia odpowiednich okoliczności. Gmina Zakrzew jest Zamawiającym, o którym mowa w art. 4 oraz w art 5 ust. 1. pkt. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. Mając na uwadze powyższe możliwe jest powierzenie wykonywania zamówienia Gminnemu Przedsiębiorstwu Komunalnemu w Zakrzewie Sp. z o.o. Zakrzew 51a , 26-652 Zakrzew , ponieważ spełnione są łącznie następujące warunki: c.d. w sekcji IX

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.10.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 336516,19 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa wodociągów:
1. Janiszew w działkach nr ew. gruntu 174/4, 176,1; 177/1; 262; 185/4; 186/8; 188/1; 184/4- ulica Azaliowa, średnica 110mm, długość: 208,50m
2. Dąbrówka Nagórna nr ew. gruntu 115/1; 116/1; 117/1; 119 – ul. Kościelna średnica 110 mm- długość 137,50m
3. Taczów w działkach nr ew. gruntu 378/2, 378/1; 199/2; 325/6; 325/8 średnica 160mm, długość 18,50m; średnica 90 mm- długość 27,50m
4. Dąbrówka Nagórna działki nr ew. gruntu 310/1; 311/2; 301; 300; 299 – ul. Wiosenna średnica 110mm- długość 140,00m;
5. Bielicha działki nr ew. gruntu 176, 470/3; 470/16- ul. Żurawia, średnica 110 mm- 118,50m,
6. Mleczków działki nr ew. gruntu 228/4; 192/3 – ul. Dworska, średnica 110mm – 70,00m
7. Montaż zaworu redukcyjnego na sieci wodociągowej w m. Dąbrówka Podłężna- 1 kpl

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 391147,72 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 391147,72 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 391147,72 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Zakrzewie Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7962994042

7.3.3) Ulica: Zakrzew 51a

7.3.4) Miejscowość: Zakrzew

7.3.5) Kod pocztowy: 26-652

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-07-25

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 391147,72 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

c.d. pkt 3.1.1.)
1. Zamawiający sprawuje kontrolę nad spółką, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą
na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej spółki.
2. Ponad 90% działalności Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Zakrzewie Sp. z o.o. dotyczy wykonywania zadań
powierzonych jej przez Zamawiającego, tj. Gminę Zakrzew sprawującego nad spółką bezpośrednią kontrolę; Spółka została
utworzona w dniu 12 czerwca 2019 r., a rozpoczęcie działalności Spółki określono w §19 umowy spółki na 1 stycznia 2020 r.
Ponad 90% przychodów pochodzi z działalności wykonywanej na rzecz Gminy z tytułu wykonywania umowy nr 171/2020
oraz innych wykonywanych na rzecz Gminy zamówień. Jednocześnie cel powołania Spółki określony w uchwale Rady Gminy zastrzega, że Spółka jest powołana w celu wykonywania zadań własnych Gminy, stąd też nie prognozuje się uzyskiwania przez nią korzyści pochodzących z działalności na rzecz podmiotów innych niż jedyny wspólnik.
3. W kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego. Mając na uwadze powyższe regulacje możliwe jest powierzenie wykonywania zadań wyżej wymienionej spółce, gdyż spełnia ona przytoczone
okoliczności umożliwiające udzielenie tego zamówienia w trybie in-house.
2023-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane