Usługa administrowania cmentarzem komunalnym w Rybniku - Boguszowicach Starych II

ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00332853
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00332853/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2023-07-31 12:33
Lokalizacja
Rybnik, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-2a2976fb-1710-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
6420016169
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowyKopanie grobówRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00332853 z dnia 2023-07-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa administrowania cmentarzem komunalnym w Rybniku - Boguszowicach Starych II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: ZARZĄD ZIELENI MIEJSKIEJ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271505514

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Pod Lasem 64

1.5.2.) Miejscowość: Rybnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-210

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zzm@zielen.rybnik.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zielen.rybnik.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2a2976fb-1710-11ee-a60c-9ec5599dddc1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie zielenią miejska i cmentarzami

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa administrowania cmentarzem komunalnym w Rybniku - Boguszowicach Starych II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2a2976fb-1710-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00332853

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-07-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038409/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Usługa administrowania cmentarzem komunalnym w Rybniku - Boguszowicach Starych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00282998

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.2120.14.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług cmentarnych polegających na:
1. Administrowaniu cmentarzem komunalnym w Rybniku - Boguszowicach Starych położonym przy ul. Zadumy 33 o
powierzchni 37 246 m² wraz z nieruchomością gruntową o powierzchni 642 m² zabudowaną Domem Pogrzebowym o
powierzchni użytkowej 134 m² w następującym zakresie:
1) Udostępnienie terenów pod groby i pobieranie opłat cmentarnych w wysokościach zgodnych z obowiązującym cennikiem
zatwierdzonym przez Prezydenta Miasta Rybnika.
2) Ewidencjonowanie pobranej gotówki z opłat cmentarnych w kasie fiskalnej Zamawiającego i dokonywanie wpłat na konto
Zamawiającego.
3) Zapłata przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego opłat związanych z eksploatacją nieruchomości, tj. za energię
elektryczną, za dostarczoną wodę w wysokości określonej wystawioną fakturą VAT oraz zapłatę czynszu w wysokości netto
5 000,00 zł za budynek Domu Pogrzebowego i teren cmentarza komunalnego zgodnie z wystawioną fakturą VAT;
4) Ponoszenie we własnym zakresie przez Wykonawcę opłat związanych z :
a) czyszczeniem szamba,
b) utylizacją odpadów medycznych
c) odpadów powstających z działalności gospodarczej, oraz odpadów zielonych,
d) przeglądem obiektów budowlanych (dom pogrzebowy i dzwonnica) pod nadzorem przedstawiciela Zamawiającego.
5) Przestrzeganie urządzania cmentarza komunalnego zgodnie z planem zagospodarowania cmentarza.
6) Nadzór nad korzystaniem z cmentarza komunalnego, w szczególności nad pochówkiem i ekshumacją zmarłych oraz
budową grobowców zgodnie z przepisami prawa;
7) Prowadzenie dokumentacji cmentarnej (księgi osób pochowanych na cmentarzu, księgi grobów, alfabetycznego spisu
osób pochowanych na cmentarzu w układzie rocznikowym);
8) Prowadzenie rejestru opłat i rezerwacji przedłużających opłatę grobu na kolejne 20 lat;
9) Prowadzenie szkicu kwater z grobami osób zmarłych, miesięczne przekazywanie kart zgonu, aktów zgonu, świadectw
kremacji oraz zezwoleń dotyczących przywozu osób zmarłych z za granicy;
10) Przygotowanie cmentarza do uroczystości pogrzebowych i świąt;
11) Bieżące utrzymanie w należytym stanie technicznym ogrodzenia cmentarza, bram i furtek;
12) Otwieranie i zamykanie cmentarza w godzinach zgodnych z regulaminem cmentarza;
13) Wykonywanie bieżących prac porządkowych (likwidacja gromadzenia odpadów w miejscach niedozwolonych, usuwanie
odpadów kamieniarskich, prawidłowa segregacja odpadów, nadzór nad prawidłowością składowania, przygotowania i
odbioru odpadów, utrzymywanie porządku w obrębie boksów);
14) Utrzymanie w należytym stanie technicznym poprzez wykonywanie drobnych bieżących napraw i konserwacji instalacji
wodnej, instalacji elektrycznej w budynku socjalnym i Domu Pogrzebowym oraz należyte utrzymanie nawierzchni dróg i
ścieżek na terenie cmentarza.
15) Złożenie deklaracji na podatek od nieruchomości i zapłata należnego podatku;
16) Utrzymanie czystości i porządku na terenie cmentarza i parkingu;
17) Zimowe utrzymanie parkingu i alei głównych poprzez odśnieżanie i zwalczanie śliskości.
18) Opieka nad grobami opuszczonymi polegająca na odchwaszczaniu nagrobków, terenu przy nagrobku oraz zbieraniu
pozostawionych odpadów. Za grób opuszczony uznaje się grób istniejący, pozostawiony bez opieki rodziny, na którym nie
są wykonywane zabiegi pielęgnacyjne i porządkowe.
19) Stała konserwacja i pielęgnacja zieleni, na terenie cmentarza i parkingu tj. m.in. koszenie wg potrzeb wraz ze zbiórką i
wywozem pokosu: pielęgnacja drzew i krzewów.
20) Utrzymanie czystości i porządku w budynku Domu Pogrzebowego;
21) Obsługa Domu Pogrzebowego w czasie otwarcia cmentarza;
22) Przechowywanie i przygotowanie zwłok do pogrzebu;
23) Obsługa czynności pogrzebowych na terenie budynku, organizacja nabożeństw i ceremonii wielowyznaniowych;
24) Całodobowe zabezpieczenie budynku przed kradzieżą, włamaniem i zniszczeniem;
25) Ubezpieczenie budynku Domu Pogrzebowego na cały czas trwania umowy przed włamaniem, kradzieżą i działaniem
czynników zewnętrznych (pożar,zalanie itp.);
26) Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej od prowadzonej działalności (suma ubezpieczenia nie może być mniejsza od
400 000,00 zł);
27) Wykorzystanie obiektu zgodnie z przeznaczeniem;
28) Obsługi biura administracji cmentarza w godzinach od 8ºº do 13ººod poniedziałku do piątku oraz udostępnienie
pomieszczeń wc dla odwiedzających cmentarz. Zapewnienie kontaktu telefonicznego oraz dyspozycyjności w nagłych
przypadkach losowych tj. codziennie w tym w niedziele i święta.
2.Przygotowywanie grobów wraz z obsługą ceremonii pogrzebowych:
a) wykonywanie pochówków według zestawienia w SWZ
b)Wykonawca każdorazowo wyznaczy osobę na uroczystości pogrzebowe, której obowiązkiem jest:
- obsługa ceremonii pogrzebowej nad grobem zmarłego (przygotowanie kropidła, szpatułki z ziemią itp.)
- pomoc przy złożeniu trumny do grobu,
- ułożenie na grobie złożonych wieńców i kwiatów;
c) Wykonawca zobowiązuje się do przestrzegania Zarządzenia Nr 36/2022 Dyrektora Zarządu Zieleni Miejskiej w Rybniku z
dnia 08.08.2022 r. w sprawie dopuszczania firm do wykonywania czynności kopania grobu, wykopu pod grobowiec, urnę na
terenie cmentarzy komunalnych w Rybniku. a w przypadku jego zmiany stosowania się do aktualnej treści Zarządzenia.
3. Pobieraniu od klientów opłat zgodnie z obowiązującym cennikiem wprowadzonym Zarządzeniem Prezydenta Miasta
Rybnika w sprawie: wysokości opłat za korzystanie z cmentarzy i obiektów komunalnych na terenie cmentarzy oraz za
usługi cmentarne i pogrzebowe.
Wykonawca za czynności wymienione w poniższej tabeli I od pozycji 1 do pozycji 17 otrzyma wynagrodzenie wg prowizji
wskazanej w swojej ofercie. Za czynności wskazane w pozycjach od 18 do 43 Wykonawca otrzyma wynagrodzenie zgodnie
z prowizją ustaloną przez Zamawiającego.
UWAGA!
Koszt wywozu odpadów komunalnych zmieszanych i segregowanych z terenu cmentarza ponosi Zamawiający.
Koszt wywozu odpadów z prowadzonej działalności gospodarczej oraz odpadów zielonych z terenu cmentarza ponosi –
Wykonawca.
W razie, gdy realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie przy pomocy floty pojazdów, flota ta będzie spełniać
wymagania, o których mowa w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach
alternatywnych.
Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy zgodnie z art. 450 § 1 Pzp. Wybór form lub formy
zabezpieczenia należy do Wykonawcy. Zamawiający określa wysokość zabezpieczenia jako 10% łącznej szacunkowej wartości prowizji. Wysokość zabezpieczenia uzasadniona jest
przedmiotem zamówienia i wynika z faktu szczególnej materii, której dotyczy niniejsze postępowanie, możliwych zagrożeń
wynikających z niewykonania lub nienależytego wykonywania umowy, odpowiedzialności i ryzyka Zamawiającego,
związanego z prawidłowym wyborem administratora cmentarza i prawidłowością wykonywanych przez niego zadań.

4.5.3.) Główny kod CPV: 70330000-3 - Usługi zarządzania nieruchomościami na zasadzie bezpośredniej płatności lub umowy

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112410-2 - Kopanie grobów

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W postępowaniu złożono dwie oferty, które różniły się naliczonym podatkiem VAT, a każdy z oferentów twierdził, że jest on prawidłowo podany. Biorąc pod uwagę, że składali oferty w postępowania na tę samą usługę Zamawiający w żaden sposób nie był w stanie porównać tych ofert, a co za tym idzie dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty
2023-07-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi