Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn. „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji na obszarze powiatu rawickiego – ETAP III”.
Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00086552
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00086552/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2025-02-04 07:38
- Lokalizacja
- Rawicz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-183f17be-6978-4d7b-8484-53971492ec9d
- Identyfikator
- 6991960536
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00086552 z dnia 2025-02-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn. „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji na obszarze powiatu rawickiego – ETAP III”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi zamawiający centralny1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Usług Wspólnych w Rawiczu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368559038
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mikołaja Kopernika, 4
1.5.2.) Miejscowość: Rawicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcuw@powiatrawicki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pcuwrawicz.bipstrona.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn. „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji na obszarze powiatu rawickiego – ETAP III”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-183f17be-6978-4d7b-8484-53971492ec9d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00086552
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-02-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00049318/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zadania pn. „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji na obszarze powiatu rawickiego - ETAP III”.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Program Regionalny Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 3: Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce, Działanie 3.1 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00638558
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PCUW.261.2.35.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5995934,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie polegające na: wykonaniu dokumentacji projektowej dla zadania pn.: „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji na obszarze powiatu rawickiego – ETAP III” w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021- 2027, Priorytet 3: Fundusze europejskie dla zrównoważonej mobilności miejskiej w Wielkopolsce, Działanie 3.1 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej.
2. Wykonawca będzie zobowiązany do opracowania dokumentacji łącznie z uzyskaniem niezbędnych opinii, wszelkich wymaganych prawem decyzji, uzgodnień, przygotowaniem materiałów do złożenia wniosku w celu uzyskania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz uzyskania pozwolenia na budowę, czy też zgłoszenia robót niewymagających pozwolenia na budowę.
3. Całość opracowanej dokumentacji projektowej musi zapewnić możliwość realizacji zadania inwestycyjnego – wykonania robót budowlanych pn: „Budowa infrastruktury rowerowej jako alternatywny sposób komunikacji na obszarze powiatu rawickiego – ETAP III.” w zakresie:
1) przebudowy i rozbudowy drogi powiatowej nr 5484P Rawicz - Dubin w zakresie budowy ciągu pieszo-rowerowego przy drodze powiatowej nr 5484P Rawicz – Dubin, na odcinku Osiek – Dubin, na długości ok. 3,5 km;
2) budowy miejsc obsługi ruchu rowerów:
- Borek – koło cmentarza (stojak na 5 rowerów, wiata, infokiosk) – orientacyjna lokalizacja dz. 666, obręb 0003, jedn. ewid. 302202_5,
- Dubin – koło wiaty autobusowej (stojak na 5 rowerów,) – orientacyjna lokalizacja dz. 817/3, obręb 0004, jedn. ewid. 302202_5,
- Jutrosin – koło Domu Kultury (stojak na 5 rowerów) – orientacyjna lokalizacja dz. 478, obręb 0001, jedn. ewid. 302202_4,
- Jutrosin – Rynek (stojak na 5 rowerów) – orientacyjna lokalizacja dz. 129/2, obręb 0001, jedn. ewidn.302202_4;
3) oświetlenia LED (15 szt.) wraz z doświetleniem przejść dla pieszych;
4) montażu małej architektury (ławka, kosze na śmieci itp.).
4. Wykonanie robót budowlanych na przedmiotowym zadaniu inwestycyjnym w oparciu o dokumentację projektową opracowaną przez Wykonawcę robót i zatwierdzoną przez Zamawiającego, STWiORB oraz odpowiednie przepisy prawa.
5. Program funkcjonalno-użytkowy określa wymagania dotyczące zaprojektowania, realizacji, odbioru i przekazania do użytkowania wszystkich elementów zadania.
6. Szczegółowy opis zamówienia znajduje się w:
1) Programie Funkcjonalno-Użytkowym wg Załącznika Nr 9 do SWZ,
2) Opisie wiat wg Załącznika Nr 10 do SWZ,
3) Projekcie umowy wg Załącznika Nr 8 do SWZ.
7. Wykonawca w cenie oferty uwzględnia:
1) wykonanie docelowego przyłącza energetycznego do infokiosku, obejmującego m.in.:
• uzyskanie warunków przyłączenia,
• zawarcie umowy przyłączeniowej,
• opracowanie projektu technicznego przyłącza docelowego,
• realizacja – budowa przyłącza wraz z instalacją odbiorczą,
• zawarcie umowy o dostawę energii (na Powiat Rawicki);
2) opracowanie oraz zatwierdzenie tymczasowej i stałej organizacji ruchu;
3) wykonanie inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wraz z ustaleniem długości oraz powierzchni wykonanych elementów drogi;
4) umieszczenie w miejscu realizacji projektu – na początku i na końcu odcinka, dwóch tablic informacyjnych dotyczących realizowanej inwestycji, zgodnych z wytycznymi Instytucji Zarządzającej, które zawarto na stronie: https://wrpo.wielkopolskie.pl/realizuje-projekt/poznaj-zasady-promowania-projektu/zasady-dla-umow-podpisanych-od-1-stycznia-2018-r. Powierzchnia każdej tablicy nie może być mniejsza niż 6 m2. Tablice należy zamontować w momencie rozpoczęcia robót budowlanych – w dacie przekazania placu budowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych
45221100-3 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
31527200-8 - Oświetlenie zewnętrzne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5600000,01 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9348000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5600000,01 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BDS Maciej Gajowy Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6991972918
7.3.4) Miejscowość: Pakosław
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5600000,01 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
| 2025-02-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |