Modernizacja elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach .

Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00334245
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00334245/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-01 09:52
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-859a5ff8-15b3-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
9542588939
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie usuwania gruzuRoboty w zakresie burzeniaRoboty izolacyjneRoboty murarskie i muroweIzolacja cieplna

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00334245 z dnia 2023-08-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach .

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Katowickie Inwestycje S.A. działające w imieniu i na rzecz Miasta Katowice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 240612757

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Porcelanowa 21

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-246

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniainwestycje@kisa.katowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.katowickieinwestycje.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kisakatowice.ezamawiajacy.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach .

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-859a5ff8-15b3-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00334245

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00028599/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.27 Modernizacja elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00284615

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: KISA/DZP/TP/32/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Modernizacja elewacji zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Katowicach w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi im. Karola Miarki w Katowicach”.
Opis przedmiotu zamówienia:
W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest wykonać:
- roboty demontażowe
- izolację poziomą piwnicy
- docieplenie ścian piwnicy od środka
- izolację przeciwwilgociową – iniekcja od zewnątrz
- renowacje cokołu z piaskowca
- tynk elewacyjny ciepłochronny na ścianach powyżej cokołu
- stolarkę – wymiana w ścianach murowanych
- roboty towarzyszące.
Parametry obiektu:
Powierzchnia zabudowy = 602.60 m2
Powierzchnia użytkowa = 769.96 m2
Wysokość budynku liczona zgodnie z Warunkami Technicznymi
H = 11.02 m (budynek niski)
Wysokość do kalenicy obiektu H2= 14.33 m
Informujemy, że zakres inwestycji dla przedmiotowego postępowania dotyczy tylko branży budowlanej opisanej w projekcie wykonawczym oraz w przedmiarach robót stanowiących załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Branża budowlana została wyodrębniona z dokumentacji projektowej pn.: „Wykonanie dokumentacji projektowej termomodernizacji i
modernizacji budynku w ramach zadania „Katowice – Czyste powietrze. Termomodernizacja budynków oświatowych Szkoła Podstawowa nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi z siedzibą przy ul. Malczewskiego 1 w Katowicach”.
Szczegółowy zakres prac określa:
- dokumentacja projektowa
- specyfikacja techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych
- przedmiar robót
- projektowane postanowienia umowne
- warunki prowadzenia robót.
Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonanie robót
budowlanych wynosił 60 miesięcy od daty odbioru wykonanego przedmiotu zamówienia. Ponadto Zamawiający wymaga,
aby okres rękojmi za wady był równy okresowi gwarancji jakości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu

45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45321000-3 - Izolacja cieplna

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Podstawa prawna unieważnienia postępowania - art. 255 pkt. 2 ustawy PZP tj. „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu”.
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego zostało wszczęte poprzez publikację ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 30.06.2023 r., numer ogłoszenia 2023/BZP 00284615. W wyznaczonym terminie tj. do dnia 21.07.2023 r do godz.
8.00 do Zamawiającego wpłynęły 2 oferty. W toku badania i oceny ofert Zamawiający stwierdził, iż Wykonawcy nie załączyli do ofert kosztorysów ofertowych. Zapisami SWZ Rozdział II podrozdział 13, projektowanymi postanowieniami umownymi (zał. Nr 8 do SWZ
§ 10) oraz opisanym sposobem przygotowania kosztorysu ofertowego (Zał. Nr 7 do SWZ), Zamawiający postanowił, iż formą wynagrodzenia za wykonane roboty budowlane stanowiące przedmiot zamówienia jest wynagrodzenie kosztorysowe i jednoznacznie opisał sposób obliczenia ceny kosztorysowej a także przygotowania kosztorysu ofertowego. Ponieważ kosztorys ofertowy pełni funkcję określającą zakres, ilość i koszty wykonania zamówienia stanowi treść oferty. W przypadku nie złożenia go wraz z ofertą nie podlega uzupełnieniu zgodnie z przepisami Pzp. Brak kosztorysu nie może również zostać uznany za omyłkę w świetle art. 223 ust 2 pkt 3 ustawy Pzp, ponieważ omyłki te muszą mieć taki charakter, aby czynności ich poprawy mógł dokonać Zamawiający samodzielnie, bez udziału Wykonawcy w tej czynności. Wobec powyższego Zamawiający odrzucił oferty Wykonawców na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i pkt 5 ustawy PZP, jako oferty niezgodne z przepisami ustawy i o treści niezgodnej z warunkami zamówienia określonymi przez Zamawiającego w dokumentach zamówienia.
W tym stanie rzeczy, wobec braku ofert niepodlegających odrzuceniu ziściły się przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa w art. 255 ust 2 ustawy Pzp .

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Zamówienie jest udzielane w imieniu i na rzecz Miasta Katowice (adres: ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice) przez Katowickie Inwestycje S.A.
2023-08-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane