Wykonanie mikrodywaników z mieszanki mineralno – bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL” wraz z powierzchniowym utrwaleniem nawierzchni drogowych w powiecie opolskim w 2023 r.

Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00334789
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00334789/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-08-01 11:53
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9f2107b1-223f-11ee-a60c-9ec5599dddc1
Identyfikator
7542565239
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konserwacji dróg

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00334789 z dnia 2023-08-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie mikrodywaników z mieszanki mineralno – bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL” wraz z powierzchniowym utrwaleniem nawierzchni drogowych w powiecie opolskim w 2023 r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu

1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421584

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Książąt Opolskich 27

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-005

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: marcin.kowal@zdp.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.opole.pl/291/strona-glowna.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.zdp.opole.pl/87/89/informacje-ogolne.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie mikrodywaników z mieszanki mineralno – bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL” wraz z powierzchniowym utrwaleniem nawierzchni drogowych w powiecie opolskim w 2023 r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f2107b1-223f-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00334789

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-08-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00054614/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.8 Wykonanie mikrodywaników z mieszanki mineralno-bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL” wraz z powierzchniowym utrwaleniem nawierzchni drogowych w powiecie opolskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00308653

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Ponieważ w postępowaniu nr SZ.261.1.10.2023.EW, prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym bez negocjacji, dot. zamówienia publicznego pn. „Wykonanie mikrodywaników z mieszanki mineralno – bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL” wraz z powierzchniowym utrwaleniem nawierzchni drogowych w powiecie opolskim w 2023 r.”, nie złożono żadnej oferty Zarząd Dróg Powiatowych Opolu może udzielić zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 ust. 2 ustawy Pzp, gdyż pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione w niniejszym postępowaniu.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: SZ.261.1.10.2023.EW

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SZ.261.1.15.2023.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zleconych - w miarę zapotrzebowania - przez Zamawiającego poszczególnych zadań związanych z wykonaniem mikrodywaników z mieszanki mineralno-bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL” w dwóch warstwach dla ruchu KR3 wraz z remontem ubytków, wybojów oraz spękań, wykonanie powierzchniowego utrwalenia nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kationową modyfikowaną C69BP3PU i grysem kamiennym płukanym o wym. 5-8 mm w ilości
10 dm3/m2, powierzchniowe utrwalenie nawierzchni drogowych emulsją asfaltową kationową modyfikowaną C69BP3PU i grysem kamiennym płukanym o wym. 2-5 mm w ilości 8 dm3/m2 w ciągu dróg powiatowych w powiecie opolskim na terenie zarządzanym przez Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu, które Zamawiający może zlecić, zgodnie z zakresem wyszczególnionym w przedmiarze robót, zwanych w dalszej części Specyfikacji Warunków Zamówienia „Zleceniami”.
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest także do:
- opracowania i uzgodnienia stosownego projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót i uzyskania zatwierdzenia Starosty Opolskiego, znaki drogowe winny być z grupy wielkości „DUŻE” z folii odblaskowych typu 2 lub folii pryzmatycznej,
- wykonania i utrzymania oznakowania w trakcie prowadzenia robót – podczas prowadzenia robót znaki powinny być utrzymywane w należytym stanie i czystości,
- zorganizowania odbioru odpadów, których stał się wytwórcą podczas wykonywania robót i pokrycia kosztów ich odwozu i składowania,
- zapewnienia bezpiecznej przeprawy pieszych przez teren robót.
Ilości robót podane w kosztorysie ślepym/ofertowym mają charakter orientacyjny i posłużą one do ustalenia ceny ofertowej, a w przypadku oferty najkorzystniejszej do określenia orientacyjnej wartości umowy. Rzeczywista ilość robót zleconych do wykonywania uzależniona będzie od potrzeb remontowych stąd też może różnić się od ilości określonych w kosztorysie
ofertowym.
Jakakolwiek różnica pomiędzy rzeczywistą ilością wykonanych robót, a podaną w kosztorysie ofertowym nie będzie podstawą do zmiany ceny jednostkowej. Zamawiający wymaga aby oferta obejmowała całość przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie podzielił przedmiotowego zamówienia na części, ponieważ nie jest to uzasadnione ze względu na
specyfikę i technologię realizacji robót. Ewentualny podział zamówienia na części spowodowałby wzrost kosztów przedmiotu zamówienia ze względu na użyty do tego celu sprzęt, nadmierne trudności techniczne oraz ryzyko nienależytego wykonania przedmiotowego zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 8 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie zamówienia z wolnej ręki, nie doszło do udzielenia zamówienia, tj. zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Zaproszony do negocjacji Wykonawca w dniu 17 lipca 2023 r. poinformował w formie elektronicznej iż w odpowiedzi na otrzymane zaproszenie do negocjacji nie świadczy usług polegających na wykonaniu mikrodywaników z mieszanki mineralno-bitumicznej na zimno typu „SLURRY SEAL”. Wobec braku możliwości spełnienia przez Wykonawcę wymogów postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego w trybie zamówienia
z wolnej ręki Zamawiający oraz Wykonawca nie zawarli umowy w sprawie realizacji niniejszego zamówienia publicznego.
Specyfikacja zamówienia z wolnej ręki, została określona w postępowaniu poprzedzającym o numerze referencyjnym SZ.261.1.10.2023.EW, ogłoszonym pod adresem strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-5f5a386e-051e-11ee-9355 06954b8c6cb9.
Z uwagi na brak spełnienia istotnych warunków zamówienia określonych w zaproszeniu do negocjacji z wolnej ręki oraz określonych w postępowaniu poprzedzającym niniejsze zamówienie Zamawiający wobec braku zawarcia umowy unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych.

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Strona internetowa prowadzonego postępowania: https://bip.zdp.opole.pl/87/89/informacje-ogolne.html
2023-08-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane